میرتاج الدینی تاكید كرد؛

مجلس با افزایش تعرفه اینترنت مخالف است


رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که مجلس با افزایش تعرفه اینترنت ثابت و موبایل مخالف است اظهار داشت که افزایش تعرفه تنها در صورت افزایش کیفیت خدمات و بهره مندی مشترکان از تکنولوژی های برتر امکان پذیر است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در ارتباط با مسائل مطرح شده در خصوص افزایش تعرفه خدمات اینترنت از جانب اپراتورها، اظهار نمود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش تعرفه اینترنت به این شکل مخالف هستند و اگر مقرر است افزایش تعرفه ها مدنظر قرار گیرد باید این مساله بر مبنای افزایش کیفیت باشد و مشترکین بتوانند از تکنولوژی های برتر در حوزه اینترنت ثابت و موبایل بهره مند شوند.
وی افزود: در بخش اینترنت ثابت حتما باید شبکه فیبری در دسترس مردم قرار گیرد اپراتورها بر مبنای آن، تعرفه گذاری جدید را مدنظر قرار دهند.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که بطور حتم مجلس شورای اسلامی با افزایش قیمت تعرفه اینترنت بر مبنای تکنولوژی های منسوخ گذشته مخالفت خواهد کرد، اظهار داشت: حتما باید افزایش تعرفه ها با افزایش کیفیت شبکه همراه باشد.
همینطور سهیل یحیی زاده، رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که در اسرع وقت و به صورت فوری جلسه ای از جانب کمیته مذکور با حضور اپراتورها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی جلسه ای را برگزار می نماییم، اظهار داشت: نتایج این جلسه در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به این که مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال ۱۳۹۶، آخرین مصوبه حوزه تعرفه گذاری خدمات اینترنت ثابت بوده است، اظهار داشت: در این مصوبه برای خدمات اینترنتی، کف و سقف قیمت تعیین شده است و همه شرکت ها ملزم به رعایت آن هستند؛ پس از مصوبه ۲۶۶، مصوبه دیگری نداشته ایم و همچنان ملاک ما همان مصوبه است، با عنایت به رقابتی بودن فضای بازار، بعضی شرکت ها خدمات خویش را با تعرفه پایین تر از سقف مصوب عرضه می کردند و الان اعلام نموده اند تعرفه را به سقف مصوبه رسانده اند که صحت این مساله باید توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بررسی شود.
یحیی زاده افزود: البته شرکت مخابرات به این دلیل که یکی از شرکتهای غالب و دارای مشترک بالا است، برای تغییر تعرفه، حتی در بازه کف و سقف مصوب هم باید مجوز دریافت کند و اینکه آیا چنین کاری را انجام داده یا نه، بررسی و اعلام می شود.
وی ضمن اشاره به این که بر مبنای مصوبه موجود در ارتباط با اپراتورهای غالب، علاوه بر این که ملزم به رعایت سقف و کف هستند، باید بسته ها و تعرفه گذاری ها به تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برسد، بیان نمود: ازاین رو اپراتورها مجاز نیستند نسبت به تغییر بسته های تعرفه حتی در بازه مربوطه راسا اقدام نمایند.
او همینطور درباره احتمال مصوبه جدید و افزایش مجدد تعرفه ها، خاطرنشان کرد: هنوز مصوبه جدیدی در دستور کار نیست اما اگر چنین باشد بطور قطع شرط اولیه، افزایش کیفیت است چونکه اول باید کیفیت بیشتر شود و بعد از آن انتظار داشته باشیم مشترکان، افزایش قیمت را بپذیرند.
منبع:

1401/01/23
10:18:10
5.0 / 5
861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
از دست ندهید!