نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه کسب و کار


بازاریابی دیجیتال Digital Marketing ، تمامی اقدامات بازاریابی که از طریق یک دستگاه الکترونیک و اینترنت انجام پذیرد را شامل می‌شود.

نقش دیجیتال مارکتینگ در توسعه کسب و کار

در دنیای مدرن امروز، روش‌های سنتی بازاریابی به روشی گران و کم اثر تبدیل شده است و دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتالی) جایگاه تازه‌ای در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به‌دست آورده است. عصر دیجیتال، انتظارات مشتریان از برندها را تغییر داده است. توجه نکردن به دیجیتال مارکتینگ به معنای از دست دادن یک نتیجه‌ی بزرگ و موفق برای کسب‌وکارهاست.

در گذشته، کانال‌های ارتباطی رسانه‌های جمعی، همچون تلویزیون و رادیو فعال‌تر از زمان حال بودند. مشتریان تنها در یک طرف برند مورد نظر خود را می‌دیدند و می‌شنیدند. بدون آنکه نیازشان بررسی شود و یا فرصتی باشد که بتوانند در مورد برند مورد نظر خود گفتگو کنند.

کسب‌وکارهای امروز، نیازمند روش‌های تازه‌ای است که ارتباط بین مصرف‌کننده و خود را متداوم و مستحکم سازد. در حقیقت گسترش رسانه‌های اجتماعی آغاز یک انقلاب در زمینه ارتباطات به شمار می‌رود که موجب شده مصرف‌کنندگان از یک برند در هر ابعادی انتظار داشته باشند که با آنها تعامل کند و پاسخگوی نیازهایشان در فضای آنلاین و آفلاین باشد.

در بازاریابی دیجیتال حدس و گمانه زنی در کار نیست. استراتژی‌های متفاوت به طور پیوسته به منظور سنجش کارآیی مورد آزمایش قرار می‌گیرند. در این نوع بازاریابی قادر خواهید بود نتایج را اندازه گیری کرده و تغییرات لازم در استراتژی‌ها را اعمال کنید. این اتفاقی است که در بازاریابی دیجتال می‌افتد.

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی دیجیتال Digital Marketing ، تمامی اقدامات بازاریابی که از طریق یک دستگاه الکترونیک و اینترنت انجام پذیرد را شامل می‌شود. بازاریابی در حقیقت ارتباط با مشتریان در مکان مناسب و زمان مناسب است. این موضوع به معنای آن است که لازم است آن‌ها را جایی ملاقات کنید که بیشترین زمانشان را در آن می‌گذرانند، یعنی اینترنت. بنابراین بازاریابی دیجیتال هر گونه از بازاریابی است که آنلاین صورت پذیرد.

خدمات دیجیتال مارکتینگ

 • مشاوره برندینگ و دیجیتال مارکتینگ
 • برنامه ریزی و تعیین استراتژی و معماری برند
 • توسعه سیستم های درونی برند
 • برندسازی و افزایش برند اورنس
 • شخصیت شناسی و بهبود هویت برند
 • تبلیغات در گوگل و شبکه های اجتماعی
 • مدیریت شبکه های اجتماعی
 • ایمیل مارکتینگ
 • طراحی سایت مطابق با نیاز کسب و کار
 • سئو و بهینه سازی
 • پشتیبانی و نگهداری سایت

 

خدمات برندینگ و برندسازی

برنامه ریزی و تعیین استراتژی و معماری برند و همچنین توسعه سیستم های درونی برند و طراحی هویت بصری برند اهمیت ویژه ای در ماندگاری برند در ذهن و دید مخاطبان دارد. از همین رو کارفرمایان و صاحبان برند در مرحله اول به دنبال ایجاد هویتی هستند که این ماندگاری را تضمین کند. آژانس بازاریابی دیجیتال بابون با سالها تجربه در زمینه برندسازی و تعیین استراتژی برند بمنظور ارتباط و ثبت جایگاه مناسب در ذهن مخاطب آماده همکاری با سازمان ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد.

مهم‌ترین کاری که باید در‌ هر کسب‌وکاری انجام شود برندسازی است. متاسفانه در‌ کشورمان کمتر به این موضوع توجه می‌شود. موضوع برندسازی در ‌ذهن بیشتر افراد چیزی فراتر از ‌انتخاب یک اسم ‌برای کسب‌وکارشان نیست. به همین علت است که ما کسب‌وکارهای زیادی می‌بینیم که با شکست مواجه می‌شوند و یا از‌ سطح معمولی فراتر نمی‌روند. بابون برای رفع این مشکل یک راه کار دارد، ریبرندینگ، شرکت بابون به شما کمک می کنیم تا با یک استراتژی مناسب و ایجاد یک ساختار صحیح به کسب و کار شما کمک کنیم تا جایگاه مناسب خود را در ذهن مشتریان خود بیابید.

طراحی سایت

امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و گسترش کسب و کارهای آنلاین با توجه به حجم وسیع مبادلات تجاری در بستر اینترنت بسیاری از شرکت ها تمایل دارند که علاوه بر بازار فیزیکی به بازار پر اهمیت و پر رونق آنلاین نیز وارد شوند تا بتوانند هرچه بهتر سهم بازار خود را حفظ و یا آنرا گسترش دهند. می توان گفت طراحی سایت مدرن و حرفه ای یکی از مهمترین استراتژی ها جهت معرفی کسب و کار، مدیران، دستاوردها، کالاها و خدمات یک شرکت می باشد. از جمله خدمات ساخت وبسایت می توان به طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت پزشکی و ... اشاره کرد

طراحی سایت مناسب با پیاده سازی سئو حرفه ای یکی از بهترین و موثر‌ترین ترین راه های معرفی و ورود به بازار می باشد چرا که تیم باتجربه ما با استفاده از فارغ التحصیلان برتر رشته بازاریابی و توسعه دهندگان حرفه ای در زمینه طراحی سایت بدون شک بهترین خدمات را در زمینه ورود به بازار، افزایش سهم بازار و همچنین پیاده سازی یک وب سایت حرفه ای برای دستیابی به صفحه اول گوگل و موتورهای جستجو به شما عزیزان ارائه خواهد داد.

اگر بخواهیم در مورد بهترین شرکت های طراحی سایت در ایران سخن بگوییم، حتما آژانس دیجیتال مارکتینگ بابون در رده های بالای این اسامی جای خواهد گرفت. ویژگی شاخص سایت های طراحی شده توسط تیم بابون وب، پیاده سازی امنیت و توجه خاص به مسئله سرعت بارگذاری سایت و خواسته ها و نیازهای مشتریان است.

تبلیغات در گوگل

یکی از مفیدترین راه‌های تبلیغ و معرفی محصولات استفاده از تبلیغات گوگل است که این نوع از تبلیغات در ایران و جهان بسیار مورد توجه است. میلیون ها نفر روزانه در گوگل به جستجوی چیزهای هستند که می خواهند انجام دهند، کالایی را خریداری کنند یا به جایی سفر کنند. با تبلیغ در گوگل شما می توانید در معرض دید کسانی که بدنبال محصولات یا خدماتی مانند شما هستند قرار بگیرید. اگر شما قصد دارید تا به عنوان یک فروشنده و یا صاحب یک شرکت خدمات و محصولات خود را در اینترنت معرفی کنید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید تا شاهد پیشرفت چشمگیر خود باشید.

تبلیغات در گوگل باعث می‌شود ورودی سایت شما بیشتر شود و همین بالا رفتن بازدید منجر به افزایش فروش و همچنین معرفی محصولات و خدمات شما می‌شود که می‌تواند به پیشرفت شما کمک کند.

تبلیغات گوگل یک راه حل به‌صرفه‌ و یکی از بهترین روش‌ تبلیغاتی دنیای دیجیتال مارکتینگ است. آژانس دیجیتال مارکتینگ بابون برای کاهش نرخ هر کلیک و افزایش نمایش تبلیغات دیجیتال شما راهکارهای ویژه ای مدنظر دارد. یکی از توانمندی های بارز تیم بابون برای بهبود نمایش و همچنین افزایش نرخ کلیک کمپین تبلیغات تکیه بر تجربه، مهارتها و دانش روز کارشناسان حرفه ای خود می باشد.

خدمات پیاده سازی سئو و بهینه سازی سایت

طبق آمار، بزرگ‌ترین کانال ورودی مخاطبان به وب سایت شما، جستجو است. پس سئو و بهینه سازی وب سایت می‌تواند در افزایش ترافیک مرتبط و هدفمند شما تاثیر چشمگیری داشته باشد.اما سئو سایت باید با آگاهی کامل و به صورت اصولی انجام شود و اگر به دست افراد غیر حرفه‌ای سپرده شود، ممکن است نتیجه آن عکس باشد.

اگر به دنبال موفقیت هستید، اگر به دنبال دیده شدن در دنیای مجازی هستید، اگر نمی خواهید هزینه های زیاد و هنگفتی برای تبلیغات پرداخت کنید، سئو، مهم ترین امر در وب سایت شما می باشد. شرکت دیجیتال مارکتینگ بابون با بهره گیری از تیمی قوی براحتی پروسه سئو و بهینه سازی رتبه کلمات کلیدی را در نتایج گوگل برای شما بصورت ارگانیک و کاملا طبیعی انجام خواهد داد.

 

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال

اگر برایتان سوال است که بازاریابی دیجیتال چرا اهمیت دارد، به نکات زیر توجه کنید:

در حال حاضر استراتژی بازاریابی کاملا به بازاریابی دیجیتال بستگی دارد.

 • باعث افزایش فروش و در نهایت افزایش درآمد می‌شود.
 • به شما در محبوب شدن برندتان کمک می‌کند.
 • به ایجاد رابطه بهتر با مشتریان و بهبود چشم‌اندازهای کسب‌و‌کار کمک می‌کند.
 • نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بهتری را به وجود می‌آورد.
 • دارای فرصت‌های شغلی گسترده و پویا است.
 • به دیده شدن شما در SERP موتور جستجو کمک می‌کند.

این نکات مزایای قابل توجه بازاریابی دیجیتال در کسب‌و‌کار هستند

وظایف یک آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ خوب شرکتی هست که با توجه به هدف و بودجه  بیزینس مشتریان برای افزایش آگاهی برند یا جذب مشتریان از همه کانال‌‌های بازاریابی دیجیتال استفاده می‌‌کنند. شرکت های دیجیتال مارکتینگ روی شاخص‌‌های کلیدی عملکرد (KPI) خاصی متمرکز هستند و با توجه به آنها و سنجش دقیق‌‌شان، بازدهی هریک از کمپین‌‌های مختلف خود در کانال‌‌های مختلف را اندازهگیری می‌کنند و با این نتایج بهترین برنامه ها را اجرا می‌‌کنند.

احتمالاً دلخواه‌ترین نکته در مورد آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ قابلیت آن‌ها در سنجش میزان بازگشت سرمایه است. با کمپین‌های بازاریابی دیجیتال همیشه دقیقاً می‌دانید چقدر پول سرمایه گذاری و چقدر سود عایدتان شده است. تمامی کمپین‌ها می‌توانند بررسی و اندازه گیری شده و با بازه‌های زمانی متفاوت مقایسه گردند.

این روند و همینطور پروسه‌ی بهینه سازی موارد همیشگی است تا زمانی که بهترین نتایج حاصل گردد.  شرکت دیجیتال مارکتینگ می‌تواند از این اطلاعات استفاده کرده، موارد بیشتری را درباره‌ی صنعت و مخاطبان شما دریافت کرده و بر اساس اطلاعات موجود تمامی خصوصیات کمپین شما را بهبود ببخشد.

اکثر شرکتهای دیجیتال مارکتینگ گزارشات ماهانه و یا هفتگی با جزئیات کامل درباره‌ی عملکرد یک کمپین دارند. البته همیشه می‌توانید از آن‌ها توضیحات و شفاف سازی بیشتری را طلب کنید.

آیا برای دیجیتال مارکتینگ به بودجه زیادی نیاز هست؟

به استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد. برای کسانی که به دنبال  بازاریابی دیجیتال نوع آفلاین هستند هزینه‌های بازاریابی ممکن است بسیار بالا باشد. اما در روشهای بازاریابی آنلاین روشهای بسیارکم هزینه‌تری موجود است.  اگر بخواهید از کانا‌‌ل‌های سئو یا شبکه‌های اجتماعی یا بازاریابی محتوایی استفاده کنید باید این خبر خوب را به شما بدهم که نسبت به بازخوردی که میگیرید به شدت هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

 اگر هم بخواهید از کانال‌های تبلیغ در گوگل یا تبلیغات کلیکی یا تبلیغات همسان استفاده کنید میتوانید با دریافت آمار دقیق از نتایج کمپین خود، بازدهی بسیار خوبی بدست آورید و هزینه خود را مدیریت کنید و بسته به نتیجه‌ای که می‌خواهید بگیرید یا تعداد کلیکی که نیاز دارید، خودتان هزینه دلخواه خود را تعیین می‌کنید.

کلام آخر

اکثر شرکتهای ارائه دهنده خدمات بازاریابی اینترنتی گزارشات ماهانه و یا هفتگی با جزئیات کامل درباره‌ی عملکرد یک کمپین دارند. البته همیشه می‌توانید از آن‌ها توضیحات و شفاف سازی بیشتری را طلب کنید. یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه توسعه کسب و کار آنلاین می توان از شرکت دیجیتال مارکتینگ بابون نام برد.

1401/01/23
21:32:39
5.0 / 5
848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳