طبق تصمیم گیری شورای عالی فضای مجازی؛

وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی بازبینی می شود


عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی اظهار داشت: شرح وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات ذیل مرکز ملی فضای مجازی بعد از ۱۰ سال بازنگری و بازبینی می شود.


محمدحسن انتظاری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جزئیات جلسه شورایعالی فضای مجازی که عصر روز سه شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ با حضور رؤسای قوا و به ریاست ابراهیم رئیسی رئیس جمهور تشکیل شد، اظهار داشت: در این نشست وظایف و اختیارات مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون های ذیل این مرکز مورد بازنگری و اظهار نظر اعضای حقیقی و حقوقی قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به روند تحولات فضای مجازی و توسعه آن در کشور، بیشترین مبحث مورد بررسی در این نشست به شرح وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی اختصاص یافت، اظهار داشت: با عنایت به پیشرفت هایی که در حوزه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی شاهد آن هستیم و مباحثی که روزانه در فضای مجازی رخ می دهد، نیازمند بازبینی نقش کمیسیون عالی فضای مجازی هستیم.
انتظاری ضمن اشاره به درهم تنیدگی فضای مجازی و فضای واقعی و با اشاره به اینکه الان خیلی از کسب و کارها در فضای مجازی هم کار خویش را دنبال می کنند و کسب و کارهایی صرفا در این فضا فعال می باشند، اظهار داشت: مجموع تحولات این بخش، بازبینی در شرح وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی را ضروری می سازد.
عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی اضافه کرد: در این نشست اعضا نظرات خویش را در مورد کمیسیون عالی تنظیم مقررات واقع در مرکز ملی فضای مجازی بیان نمودند اما پیشنهادات به جمع بندی نهایی نرسید و مقرر شد ادامه مباحث در جلسه بعدی شورا دنبال شود.
وی اظهار داشت: شرح وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی در ارتباط با ۱۰ سال پیش است و با عنایت به پدیده های جدیدی که در این فضا پیش رو است، بازبینی در نقش این کمیسیون و شرح مأموریت های آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
انتظاری اضافه کرد: بر این اساس مقرر شد مرکز ملی فضای مجازی با بررسی پیشنهاداتی که در این نشست عنوان شد، پیشنهاد نهایی را برای جمع بندی در جلسه آینده شورایعالی فضای مجازی ارائه نماید.
وی با اشاره به اینکه قرار بود وزارت ارتباطات گزارش اقدامات دستگاه ها را در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات در این نشست شورایعالی فضای مجازی عرضه کند، افزود: این مورد در دستور کار جلسه بود اما با عنایت به محدودیت زمان جلسه، مطرح نشد.
عضو شورایعالی فضای مجازی در پاسخ به این سؤال که آیا طرح صیانت از کاربران فضای مجازی هم در این نشست مورد بررسی قرار گرفت؟ اظهار داشت: خیر؛ باآنکه شاید برای تشریح وظایف کمیسیون تنظیم مقررات فضای مجازی، اشاراتی هم به مواردی از این طرح شد، اما به صورت کل مبحث این جلسه به طرح صیانت از فضای مجازی اختصاص نداشت.

1401/02/03
17:48:59
5.0 / 5
786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳