رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه:

جهت استفاده از پیامرسان های داخلی آمادگی داریم


رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه می گوید این مرکز جهت استفاده از پیامرسان های داخلی جهت ارائه خدمات الکترونیک قضایی آمادگی دارد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از قوه قضاییه، محمد کاظمی فرد در نشست هم اندیشی ارائه خدمات الکترونیک قضایی بوسیله پیامرسان های داخلی که با حضور مدیران عامل پیامرسان های داخلی انجام شد اظهارکرد: مرکز آمار این آمادگی را دارد که تا آخر سال برخی از خدمات قضایی را علاوه بر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در پیامرسان های داخلی نیز ارائه کند و این مساله منوط به داشتن آمادگی و توانایی از طرف پیامرسان های داخلی است.

وی با تاکید بر این که پیامرسان های داخلی می توانند در خدمات قضایی مانند اطلاع رسانی پرونده، در خواست گواهی سوپیشینه، نوبت دهی قضایی و خدماتی دیگر ورود پیدا کنند، اشاره کرد: یکی از نگرانی های دستگاه های حاکمیتی موضوع حفظ حریم شخصی افراد است که پیامرسان های داخلی باید به این مساله توجه ویژه ای داشته باشند.

کاظمی فرد با تاکید بر این که پیامرسان های داخلی می توانند به موضوع تبدیل گفتار به متن با واژگان حقوقی ورود کنند، اظهار داشت: از دیگر عناوینی که پیامرسان های داخلی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند دستیار هوشمند قاضی است که قضات، وکلا و کارشناسان حقوقی رادر برمی گیرد. بانک قوانین که مجموعه ای از قوانین رادر برمی گیرد نیز از مطالبی است که پیامرسان های داخلی می توانند به جامعه حقوقی و قضایی عرضه کنند.

در این جلسه که مدیران عامل پیامرسان های آی گپ، سروش پلاس، بله، ایتا و گپ حضور داشتند ضمن تشکر از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای ایجاد چنین بسترهایی تاکید نمودند تمام تلاش خودرا برای ارائه خدمات بهتر به مردم به کار می گیرند.
1401/02/16
11:35:23
5.0 / 5
809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵