دارندگان رمزارز در راه ورشکستگی؟!


لینک بگیر دات کام: شرکت آمریکایی کوین بیس به 98 میلیون مشتری خود هشدار داد که ممکنست با سقوط سهام، تمام رمزارزهای خودرا از دست بدهند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از بیتکوین نیوز، هم اکنون، بازار ارزهای دیجیتال بعد از سقوط شدید قیمت تعدادی از بزرگترین ارزهای دیجیتال جهان ازجمله بیتکوین و ترا لونا با رکود مواجه می باشد.
این رکود در بحبوحه گزارش هایی در خصوص از دست دادن اعتماد در بازارها به وقوع پیوسته است و گفته می شود که سرمایه گذاران کریپتو به سبب فشارهای اقتصادی جهانی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین و قرنطینه های بعد از کووید نگران شده اند. همین طور به سبب تصمیم ناگهانی اخیر ایلان ماسک برای جلوگیری استفاده مردم از بیتکوین برای پرداخت خودرو های تسلا همین طور سرکوب کریپتو توسط چین، شوک های قیمتی بزرگی وجود داشته است.
البته نگرانی بیشتر تنها بعد از آن افزوده شد که صرافی کلیدی رمزارز کوین بیس در گزارش درآمد سه ماهه اول خود هشداری درباره نتایج ورشکستگی صادر کرد.
کوین بیس که در سال ۲۰۱۲ توسط مدیر عامل فعلی برایان آرمسترانگ و فرد اهرسام تاسیس شد، پلت فرم مبادلات ارز دیجیتال است و به مردم فرصت خرید، ذخیره و فروش بیشتر ارزهای دیجیتال اصلی و اطلاعاتی را در زمان واقعی در مورد ارزش آنها ارائه می دهد.
این پلت فرم همین طور به افراد امکان داد و ستد توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد و یک کارت نقدی برای کاربران کریپتو اجرا می کند.
طبق وب سایت آن، این شرکت بیش از ۹۸ میلیون کاربر تایید شده در بیش از ۱۰۰ کشور جهان دارد که هر سه ماهه حدود ۳۱۰ میلیارد دلار ارز دیجیتال معامله می کنند.
کوین بیس در این هفته بعد از انتشار ضررهای قابل توجه و صحبت در مورد ورشکستگی، به نگرانی سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال افزوده است.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بعد از زیان خالص ۴۳۰ میلیون دلاری (۳۵۰ میلیون پوند) کوین بیس در نتایج سه ماهه اول، ارزش سهام این پلت فرم این هفته به نصف کم شد. این ضرر در نتیجه کاهش درآمد حاصل از کارمزد معاملات کریپتو همین طور کاهش حدودا یک پنجم کاربران (۱۹درصد) بود.
روز چهارشنبه (۱۱ مه)، قیمت سهام کوین بیس ۵۳.۷۲ دلار و ۱۳ ماه پیش قیمت هر سهم آن ۴۲۹ دلار بود.
کوین بیس در نامه ای به سهامدارانش اظهار داشت که انتظار ندارد زیان هایش قسمتی از یک روند بلندمدت باشد.
نگرانی بیشتر با اطلاعیه ای در گزارش درآمد سه ماهه اول آن به وجود آمد که به مشتریان در مورد آنچه در صورت ورشکستگی کوین بیس رخ دهد، هشدار داد.
در این نامه آمده است: «دارایی های رمزنگاری که از جانب مشتریانمان نگه می داریم ممکنست مشمول مراحل ورشکستگی شوند».
در این احتمال، صرافی اعلام نمود که کاربرانش ممکنست تمام ارزهای رمزنگاری شده ذخیره شده در حساب های خودرا از دست بدهند برای اینکه به «بستانکاران عمومی بدون امنیت» تبدیل می شوند و وجوه آنها نیز غیر قابل دسترس خواهد شد.
اما آرمسترانگ اظهار داشت: هیچ خطر ورشکستگی در شرکت وجود ندارد و این بیانیه فقط به سبب الزامات جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) - نهاد عمومی تنظیم کننده وال استریت - درج شده است.
وی اظهار داشت: «ما یک عامل خطر جدید را برمبنای یک الزام کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) به نام SAB ۱۲۱ گنجانده ایم که یک افشای جدید برای شرکت های دولتی است که دارایی های رمزنگاری شده را برای اشخاص ثالث نگه می دارند.»
آقای آرمسترانگ از کاربران پوزش خواست و کیف پول رمزنگاری کوین بیس را برجسته معرفی نمود که به کاربران قدرت بیشتری بر دارایی هایشان می دهد.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۲۱ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۶.۸۱ درصد کمتر شده است.
هم اکنون ۴۴.۷۱ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۸۹ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۵.۹۰ میلیارد دلار است که ۳.۰۵ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۲۲.۸۲ میلیارد دلار است که ۱۱.۰۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۱۹۵.۸۲ میلیارد دلار است که ۹۵.۱۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روز رسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۱۲: ۱۵ بامدادان به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۸ هزار و ۵۲۰.۳۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۹۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۱.۱۳ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۲هزار و ۹۳۴.۲۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۹۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۸.۷۱ درصد کاهش
۳- بایننس کوین
قیمت: ۲۶۷.۴۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۸.۳۳ درصد کاهش
۴- تتر
قیمت: ۰.۹۹۷۲
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۹ درصد کاهش
۵- سولانا
قیمت: ۴۳.۹۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۱۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۶.۳۹ درصد کاهش
۶- کاردانو
قیمت: ۰.۴۷۵۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۰۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۹.۷۹ درصد کاهش
۷- ریپل
قیمت: ۰.۳۷۹۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۰۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۳۵.۱۷ درصد کاهش
۸- پولکا دوت
قیمت: ۸.۶۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۳۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۹.۳۸ درصد کاهش
۹ - یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد افزایش
۱۰- دوج کوین
قیمت: ۰.۰۸۱۳۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۷۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۵.۹۹ درصد کاهش
منبع:

1401/02/24
13:31:52
5.0 / 5
1145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳