روستور جای اپ استور اپل و گوگل آمد


لینک بگیر دات کام: گروه اینترنتی وی کی (VK) روسیه با هدف ایجاد خدمات دیجیتالی جایگزین رقیبان غربی، یک فروشگاه اپلیکیشن بومی راه اندازی نمود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، گروه "وی کی" که "فیس بوک روسیه" لقب گرفته است، اعلام نمود نسخه بتای این فروشگاه که "روستور" (RuStore) نام دارد، از روز چهارشنبه برای کاربران اندروید قابل دسترس خواهد بود.

اپل و گوگل که بزرگترین فروشگاههای اپلیکیشن در دنیا را دارند، دسترسی کاربران روسی به فروشگاههای برنامه خودرا در واکنش به حمله نظامی مسکو به اوکراین، محدود کرده اند.

کرملین توسعه سریع جایگزینهای دیجیتالی بومی را پیش می برد و به کارزار چند ساله برای کنترل فضای آنلاین سرعت بخشیده و دسترسی به اینستاگرام و فیسبوک شرکت مِتا پلتفرمز، توییتر و پلت فرم گوگل نیوز را محدود کرده است.

گروه "وی کی" که گازپروم مدیا در آن سهم دارد و مجموعه ای از خدمات آنلاین از پلتفرمهای شبکه اجتماعی گرفته تا تحویل غذا را میزبانی می کند، بعنوان پیشرو در رقابت برای جایگزینی سرویسهای غربی ظاهر شده است.

"روستور" با حمایت وزارت توسعه دیجیتالی، ارتباطات و رسانه جمعی روسیه و همین طور شرکت فناوری یاندکس، اسبربانک که بزرگترین وام دهنده روسیه است و شرکت امنیت سایبری کسپرسکی لَب، تولید شده است.

وزیر ارتباطات و رسانه روسیه در اطلاعیه ای اظهار نمود: ایجاد یک فروشگاه اپلیکیشن روسی، کار ضروری بود که شرایط بازار ایجاب می کرد صورت گیرد.

گروه "وی کی" اعلام نمود در زمان راه اندازی این فروشگاه، بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن قابل دسترس بوده که شامل برخی از خدمات دولتی است و هر روز برنامه های بیشتری اضافه خواهند شد.

مدیرعامل "وی کی" اظهار داشت: مطمئن هستم که "روستور"، با استقبال کاربران و طراحان روبرو می شود. این فروشگاه تمامی شرایط را برای تبدیل شدن به بزرگترین فروشگاه اپلیکیشن روسیه دارد.

بر اساس گزارش رویترز، دولت روسیه در برخورد با مهاجرت متخصصان فناوری اطلاعات، تخفیفهای مالیات بر درآمد و وامهای ترجیحی را برای شرکتهای فناوری و تعویق خدمت نظامی برای کارمندان آنها را پیشنهاد کرده تا آنها را در روسیه نگه دارد.

منبع:

1401/03/05
16:09:20
5.0 / 5
971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
از دست ندهید!