الزامات دستگاههای دولتی جهت راه اندازی پنجره خدمات دولت هوشمند


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی خواست سرویسهای استعلامی مورد نیاز دستگاههای دولتی جهت راه اندازی پنجره واحد و اتصال آنها به پنجره واحد ملی خدمات دولت هوشمند را تأمین کند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سی و یکمین جلسه کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی، روز گذشته با حضور عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سید ابوالحسن فیروزآبادی- رئیس مرکز فضای مجازی کشور برگزار گردید. در این نشست عیسی زارع پور ضمن اشاره به نگاههای آتی کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی تاکید کرد که کارگروه می بایست نسبت به تحولات در رابطه با اجرای پروژه راه اندازی پنجره واحد دستگاههای دولتی و اتصال آنها به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، سرویسهای استعلامی مورد نیاز دستگاه ها را تأمین کند.
وزیر ارتباطات سپس گزارشی از سرویسهای راه اندازی شده در پنجره واحد خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir و همینطور سرویسهای درحال اتصال، عرضه کرد.
در ادامه فیروزآبادی - رئیس مرکز فضای مجازی کشور، به کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی سفارش کرد که رویکرد مشارکت بخش غیردولتی و شرکتهای دانش بنیان و تبادل داده های دولت با بخش خصوصی و کسب و کارها را هدف گذاری و تبادل داده های کسب و کارها با دولت را نظام مند کند.
در ابتدای این جلسه رضا باقری اصل - دبیر شورا و رئیس کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی، گزارشی از مهم ترین اقداماتی که کارگروه در سی جلسه گذشته انجام داده بود عرضه کرد و طی آن به تعداد سرویس ها و خدمات فناورانه پایه که توسط کارگروه و همراهی اعضا ایجادشده اشاره نمود.
وی همینطور رشد و تغییراتی که در تبادل داده های دستگاه ها صورت گرفته و منجر به ایجاد ارزش افزوده شده را موردتوجه قرار داد؛ ازجمله این که تبادل داده ها سالانه دو برابر رشد داشته و پیشبینی می شود سال جاری تبادل داده ها به بالای ۴ میلیارد برسد.
باقری اصل در ادامه ضمن اشاره به این که تقاضای دستگاههای دولتی، به سرویسهای کیفی تر و چند لایه تر رشد پیدا کرده، تاکید کرد: کارگروه موفق شده است چندین مصوبه در حوزه ضوابط و استانداردهای تبادل داده داشته باشد.
در انتها این جلسه به دعوت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فیروزآبادی و اعضای کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی از مرکز ملی تبادل اطلاعات و مانیتورینگ تبادل داده های کشور بازدید کردند که طی این بازدید گزارشی از سرویس هایی راه اندازی شده و درحال راه اندازی و تبادل داده ها عرضه شد.
منبع:

1401/03/05
22:30:50
5.0 / 5
737
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴