گوگل شما را ردیابی می كند چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید


لینك بگیر دات كام: گوگل می خواهد بداند كجا می روید تا حركات شمارا ردیابی و ثبت كند، حتی وقتی كه خویش را آف كرده و به صراحت به گوگل گفته اید شمارا ردیابی نكند.به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، تحقیقات اختصاصی آسوشیتدپرس نشان داده است خیلی از سرویس های گوگل روی اندروید و حتی آیفون دیتای مكانی كاربر را درحالی كه كاربر در قسمت حریم شخصی تقاضای عدم ردیابی دارد، ذخیره می كند.
محققان دانشگاه پرینستون بعد از درخواست آسوشیتدپرس این مورد را تائید كردند. در حالت عادی اگر به گوگل مپ اجازه ردیابی دهید، تاریخچه حركات ذخیره شده و گزارش جنبش روزانه را می دهد.
طبق حكم دادگاه پلیس می تواند این تاریخچه را از گوگل دریافت كند، كاری كه سال قبل در مورد پرونده قتل در كارولینای جنوبی انجام شد.
اما در بخش قوانین گوگل آمده است كه اگر نخواهید ردیابی شوید، گوگل قابلیت ردیابی را خاموش می كند و دیگر نمی تواند مكان هایی كه رفتید را به خاطر بیاورد.

آیا گوگل راست می گوید؟
واقعیت این است كه پاسخ به این سؤال خیر است.
اگر هیستوری مكان متوقف شود، گوگل به صورت خودكار همچنان به كار خود ادامه می دهد و با گرفتن اسكرین شات روی گوگل مپ به كار خود به صورت غیرقانونی ادامه می دهد.
برخی دیگر از اپلیكیشن ها مانند chocolate chip cookies یا kids science kits عرض و طول جغرافیایی را به صورت دقیق از كاربر می خواهد و سپس آن را در اكانت ذخیره می كند.
نقض حریم خصوصی بدین ترتیب بیش از 2 میلیارد كاربر را تحت تأثیر قرار داده و حتی كاربران آیفون كه از نقشه گوگل استفاده می نمایند هم تحت این سیاست قرارگرفته اند.
جاناتان مایر، استاد دانشگاه پرینستون می گوید: این كار گوگل درست نیست.
سخنگوی گوگل در جوابیه ای اعلام نمود: گوگل به طُرُق مختلف سرویس موقعیت مكانی را استفاده می نماید و با توصیف و توضیح هركدام اجازه خاموش و روشن كردن سرویس به كاربر داده شده است و آن ها می توانند در هر زمان كه بخواهند تاریخچه مكانی خویش را حذف نمایند.
علی رغم ادعای مدیران گوگل، «شون اوبرین» از لابراتوار حریم خصوصی در دانشگاه یل می گوید: گوگل حتی زمانی كه كاربر آیكون را غیر فعال می كند، به صورت مداوم مكان را ضبط و ثبت می كند و این چیزی است كه مردم باید بدانند.


5656


1397/05/23
13:55:47
5.0 / 5
2573
تگهای مطلب: آیفون , سرویس , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴