بهترین راه استعلام سیمکارت ها چیست؟


به گزارش لینک بگیر دات کام استعلام تعداد سیمکارت هایی که به نام مشترک ثبت شده، از راه پورتال رگولاتوری و همینطور سامانه دولت همراه امکان پذیر است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، با عنایت به جرائم اینترنتی با استفاده از سیمکارت، لازم است افراد از سیمکارت هایی که با هویت آنها ثبت شده، آگاهی داشته باشند و درصورت لزوم، سیمکارت هایی که در اختیارشان نیست را مسدودسازی کنند. بنابراین مشترکان برای اطلاع از سیمکارت هایی که به نام آنها ثبت شده است، می توانند با رفتن به پورتال رگولاتوری به آدرس اینترنتی www.cra.ir در بخش حقوق کاربران وارد منوی استعلام سرویسهای مشترکین شده و از تمام سرویس ها و شماره های تحت مالکیت و اپراتورهای در ارتباط با آن آگاه شوند.
هم اکنون همینطور آگاهی از تعداد خطوط مشترکان تلفن ثابت و سیار با استفاده از سامانه دولت همراه به آدرس اینترنتی https: //mob.gov.ir، امکان پذیر است و چندی قبل سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت هم به سامانه دولت همراه متصل شد و تمام مشترکان علاوه بر رفتن به نرم افزارهای مدیریت اپراتور مورد نظر خود، می توانند با رفتن به سامانه دولت همراه رجوع کنند.
بدین ترتیب اپراتورها پس از دریافت درخواست مشترک برای سلب امتیاز مالکیت، بررسی سیستماتیک را شروع کرده و با ارسال رمز یکبار مصرف (OTP) به مشترک، احراز هویت را انجام می دهند و در صورت تطابق مالکیت سیمکارت با اطلاعات فرد متقاضی، درخواست سلب امتیاز مالکیت انجام می شود.
باآنکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در وبسایت خود به آدرس www.cra.ir، منوی حقوق کاربران، گزینه استعلام سرویسهای مشترکین، امکان استعلام تعداد سیمکارت هایی که به نام کاربران ثبت شده را فراهم نموده، اما از این طریق تنها تعداد سیمکارت های کاربران در هر اپراتور مشخص می شود و شماره این سیمکارت ها همچنان ناشناس است. برای اطلاع از شماره سیمکارت ها، کاربران می توانند از سامانه دولت همراه استفاده کنند. برای این کار، لازم است ابتدا به سامانه دولت همراه از راه نرم افزار یا وب، رجوع کنید.
در مرحله اول باید دقت داشته باشید که ورود به سامانه دولت همراه تنها با کد ملی و شماره همراهی که متعلق به شخص باشد، امکان پذیر است. با باز شدن سامانه دولت همراه، گزینه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را انتخاب کنید. با باز شدن بخش در ارتباط با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خدمت تعداد خطوط مشترکین تلفن ثابت و سیار قابل انتخاب است. در انتها با وارد کردن شماره تلفن مشترک، پیامکی حاوی سیمکارت هایی که به نام مشترک باشد، ارسال می شود.
منبع:

1401/03/22
21:33:08
5.0 / 5
1162
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
از دست ندهید!