تکنیکهای سئوی خارجی برای هدایت ترافیک ارگانیک و برندسازی


در این مطلب پنج تکنیک سئوی خارجی معرفی می کنیم تا مطمئن شوید که وب سایت شما بهترین فرصت را برای بهبود اعتبار دامنه خود دارد و در نهایت در جستجوی گوگل رتبه بالاتری کسب خواهد کرد.در این مطلب می خوانید:

سئوی خارجی چیست؟

سئوی خارجی به تمام فعالیت‌هایی که بیرون از وب‌سایت شما انجام می‌شود، اشاره دارد، که تعیین می‌کند در چه رتبه‌ای در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) قرار بگیرید. بهینه سازی فاکتورهای رتبه بندی سئوی خارجی برای بهبود ارتباط، اعتماد و اعتبار وب سایت شما بسیار مهم است. این در فاکتورهای الگوریتم گوگل منعکس شده است، با سئوی خارجی که بیش از 50 درصد از فاکتورهای رتبه بندی را شامل می شود. داشتن یک استراتژی سئوی خارجی قوی می تواند تفاوتی بین ویژگی های شما و رقبایتان در SERP ها باشد.
 

چطور تکنیک های سئوی خارجی می تواند Domain Authority (DA) شما را بهبود بخشد

بهبود عملکرد سئوی خارجی شما با امتیاز Domain Authority (DA) شما ارتباط مستقیم دارد. DA سایت شما یک امتیاز رتبه بندی است که توانایی سایت شما را برای رتبه بندی در SERP ها تعیین می کند. این امتیاز از 1 تا 100 است که بر اساس عوامل متعددی از جمله پیوند دادن دامنه های ریشه و تعداد کل پیوندها است. DA سایت شما معیاری نیست که گوگل برای تعیین رتبه شما از آن استفاده می کند، اما نشانگر خوبی برای عملکرد سایت شما از منظر سئوی خارجی است.
 
در اینجا پنج تکنیک سئوی خارجی می گوییم که می توانید آنها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما بهترین فرصت را برای بهبود اعتبار دامنه خود دارد و در نهایت در SERP ها رتبه بالاتری دارد. پس با لینک بگیر دات کام همراه باشید و برای کسب بهتر دانش سئو، سایر مطالب آموزش سئو ما را نیز مطالعه کنید.
 

1. ایجاد بک لینک های ارزشمند

بک لینک سازی هسته اصلی سئوی خارجی است و تکنیکی است که برای هر سایتی با آرزوی رتبه بندی در صفحه یک گوگل بسیار مهم است. هنگامی که گوگل رتبه سایت شما را تعیین می کند، بک لینک ها اولین فاکتور رتبه بندی هستند. مثل معروفی در میان سئوکاران وجود دارد که می گوید: 
Link Building is King یعنی بکلینک سازی پادشاه (سئو) است.
اگر یک دامنه دارای بک لینک بیشتری باشد، گوگل به احتمال زیاد آن سایت را بالاتر از دیگران رتبه بندی می کند. علاوه بر این، گوگل کیفیت این بک لینک را نیز در نظر می گیرد، سایتی با کیفیت بالاتر که به شما لینک می دهد بسیار موثرتر از لینک سایتی با کیفیت پایین است. با این وجود، الگوریتم گوگل ارتباط پیوند به دامنه شما و همچنین هم زبان بودن سایت شما و سایت لینک دهنده و فاکتورهای دیگری را هم در نظر می گیرد.
 
دو نوع بک لینک وجود دارد که می توانند برای افزایش عملکرد سئوی خارجی شما ایجاد شوند:
 
بکلینکهای طبیعی: بک لینکی که بدون هیچ اقدامی ایجاد می شود. به عنوان مثال، این نوع بک لینک می تواند توسط یک وبلاگ نویس داده شود که دیدگاه مثبتی نسبت به محتوای شما دارد و از سایت خود به آن لینک می دهد. این نوع پیوند می تواند نشانه بزرگی از اعتماد، قدردانی و تایید باشد.
بکلینکهایی که از طریق خود تبلیغی ایجاد می شوند: این پیوندها می توانند از طریق تبلیغ یا بازاریابی آنلاین کسب و کار شما ایجاد شوند. این نوع بک لینک را می توان از طریق درخواست از مشتریان برای پیوند به سایت شما یا یک اینفلوئنسر که محتوای شما را به اشتراک می گذارد به دست آورد. همچنین می توانید از سایت لینک بگیر دات کام بکلینک مرتبط بگیرید. مثلا اگر سایت شما در حوزه برنامه نویسی یا فروش سخت افزار یا نرم افزار فعال است، می توانید رپورتاژ آگهی در سایتهای فناوری را امتحان کنید. 
ایجاد بک لینک های معتبر و مرتبط مطابق با راهنمایی های ارائه شده توسط موتورهای جستجوی بزرگ مانند گوگل باید در خط مقدم هر استراتژی دیجیتالی باشد. بک لینکها ترافیک ارجاعی را به سایت شما می آورند و گوگل سایت شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد از داده ها می بیند. با این حال ساخت بکلینک کار سختی است و نیازمند یک رویکرد استراتژیک بلند مدت است، اما اگر به درستی انجام شود، میانگین رتبه بندی وب سایت شما در نتایج جستجو به طور قابل توجهی بهبود می یابد.
 

2. بازاریابی رسانه های اجتماعی

یکی از موثرترین تکنیک های سئوی خارجی استفاده از رسانه های اجتماعی است. استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای افزایش دسترسی به محتوای شماست. رسانه‌های اجتماعی نه تنها می‌توانند کلیک‌های بیشتری را بر روی آخرین محتوای شما تشویق کنند، بلکه می‌توانند منبع مهمی برای بک لینک‌های ارزشمند از سایت‌هایی با DA بالا باشند:
 
  • لینکدین (DA:98)
  • فیسبوک (DA:96)
  • توئیتر (DA:94)
  • اینستاگرام (DA:93)
گوگل مستقیماً اعلام نکرده است که پیوند از یک پلتفرم رسانه اجتماعی به نفع سئوی شما خواهد بود، اگرچه آنها گفته اند که پلتفرم های اجتماعی برای داده ها به همان روش به هر سایت دیگری در وب خزیده می شوند.
 
در حالی که تاثیر سئوی بکلینک از یک پلت فرم اجتماعی نامطمئن است، یک قطعیت رتبه بندی پروفایل اجتماعی شما در SERP ها است. نه تنها رتبه پروفایل اجتماعی شما، بلکه احتمالاً برای هر عبارت جستجوی مرتبط با نام تجاری در بالاترین رتبه قرار می گیرد. با در نظر گرفتن این موضوع، اطمینان از اینکه نمایه های اجتماعی شما به طور مثبت شرکت شما و آنچه را که نشان می دهد، می تواند بر برداشت اولیه کاربر تأثیر بگذارد، به خصوص اگر آنها با نام تجاری شما ناآشنا باشند. علاوه بر این، تقویت محتوای روشنگر از طریق پلتفرم‌های اجتماعی به احتمال زیاد به اشتراک گذاشته می‌شود و دید و احتمال لینک شدن محتوای شما را افزایش می‌دهد.
 

3. محتوای مهمان

ارائه محتوای مهمان در وب سایت های شخص ثالث یکی دیگر از تکنیک های بازاریابی آنلاین موثر است که می تواند مزایای سئوی خارجی را نیز به همراه داشته باشد. این می تواند یک بخش رهبری فکری برای محتوای ویدیویی  باشد، چیزی که توجه خوانندگان آنها را جلب کند. شما باید به دنبال دسترسی به وب سایت های شخص ثالثی باشید که مخاطبان هدف آنها شبیه به وب سایت شما است، مانند نشریات تجاری آنلاین. به این ترتیب در معرض دید و آگاهی از برند در میان مشتریان بالقوه افزایش می‌یابد و شانس هدایت ترافیک ارجاع از آن وب‌سایت را افزایش می‌دهید. البته از یک بک لینک ارزشمند نیز بهره مند خواهید شد. پرورش روابط آنلاین از طریق ارائه محتوای روشنگر می تواند منبعی اساسی برای ترافیک واجد شرایط و سرنخ ها باشد.
 
به یاد داشته باشید، قرار دادن محتوا در وب‌سایتی با DA قوی، مستلزم آن است که محتوا یا داده‌هایی را در اختیار آن‌ها قرار دهید که کاملاً منحصربه‌فرد است و احتمالاً تقاضای بالایی از سوی مخاطبان آن‌ها خواهد داشت.
 
همیشه به یاد داشته باشید که برای قرار دادن محتوای مهمان در سایت‌هایی که هدفتان است، مطمئن شوید که به سایت‌هایی دسترسی پیدا می‌کنید که قابل اعتماد و مرتبط با مخاطبان هدف خود هستند. رپورتاژآگهی در سایتهای فعال ایرانی نیز برای سایت فارسی زبان شما همین نقش را ایفا می کند.
 

4. پست در فرومها

سایت ارسال تالار گفتگو یک تابلوی گفتگوی آنلاین است که به کاربران امکان می دهد گفتگوهای معناداری را در قالب یک پیام ارسال شده داشته باشند. اگر به درستی انجام شود، ارسال تالار گفتگو می تواند مزایای متعددی برای کسب و کار شما داشته باشد:
قرار گرفتن در معرض مشتریان جدید
درک بهتری از مشتریان خود
فرصت‌هایی برای پاسخ به هر سؤالی که مشتریان یا مشتریان بالقوه ممکن است داشته باشند
ارسال در فروم یا تالار گفتگو به یک رویکرد طولانی مدت نیاز دارد تا شهرت قابل اعتمادی در میان سایر اعضای انجمن ایجاد شود. شناسایی تالارهای گفتگو با یک جامعه آماده که در حال بحث در مورد خدماتی هستند که شما ارائه می دهید. این یک راه عالی برای تعامل آنلاین با مشتریان فعلی یا بالقوه است.
 
موضوعات فروم  را در مورد موضوعات مرتبط با کسب و کار خود که می توانید به آن ارزش بیافزایید، شناسایی کنید، مانند دانش تخصصی در مورد یک موضوع خاص برای کمک به پاسخ به سؤال کاربر. در صورت لزوم، ممکن است فرصتی برای اضافه کردن پیوند به وب سایت خود به عنوان بخشی از بحث در انجمن وجود داشته باشد. با این حال، همیشه اطمینان حاصل کنید که این فعالیت به اندازه کافی انجام می شود، و یک بک لینک به وب سایت شما تنها در صورتی ارسال می شود که بسیار مرتبط با مکالمه باشد و واقعاً به پاسخ به سؤال کاربر دیگر کمک کند.
 

5. فهرست های محلی

سئوی محلی که به عنوان فهرست فهرست‌بندی نیز شناخته می‌شود، همیشه یک تکنیک سئوی خارجی بوده است. هنگامی که به درستی انجام شود، ارائه کسب و کار شما در فهرست های محلی می تواند برای افزایش درآمد، شهرت و رتبه بندی، به ویژه در نتایج جستجوی محلی، حیاتی باشد. نتایج جستجوی محلی شامل آن دسته از نتایجی است که کاربر به مکانی به عنوان بخشی از جستجوی خود ارجاع داده است و همچنین نتایجی که نتایج ارائه شده توسط آدرس IP یا مکان کاربر تعیین می شود. مورد دوم شامل جستجوهایی است که اغلب به عباراتی مانند "نزدیک من" یا "نزدیک" اشاره می کنند. لیست های محلی تا حد زیادی رایگان هستند و می توانند بسیار قدرتمند باشند.
 
نه تنها کسب و کار شما می تواند از افزایش میزان قرار گرفتن در معرض و ترافیک بهره مند شود، بلکه فهرست شدن در فهرست های محلی فرصت ایجاد یک بک لینک ارزشمند از یک سایت با DA بالا را فراهم می کند. بسیاری از دایرکتوری ها در وب شناخته شده هستند، و احتمالاً شما قبلاً با بسیاری از آنها آشنا هستید:
 
  • گوگل بیزینس (DA:100)
  • فوراسکوئر (DA:92)
  • یلپ (DA:70)
  • سنترال ایندکس (DA:58)
 
ارسال یک فهرست محلی ممکن است آسان به نظر برسد، اما اطمینان از ارائه اطلاعات یکسان در هر فهرست برای این تکنیک سئوی خارجی بسیار مهم است. اطلاعات کسب‌وکار مانند نام، آدرس و شماره تماس باید در همه فهرست‌ها یکسان باشد. این ممکن است ساده به نظر برسد، اما مغایرت هایی مانند اختصارات یا غلط املایی می تواند تأثیرات زیادی بر لیست های شما داشته باشد زیرا می تواند برای گوگل سردرگمی ایجاد کند. در این احتمال، گوگل ممکن است اطلاعات اشتباهی را نمایش دهد یا حتی لیست شما را اصلا در SERP ها نشان ندهد.
 
با این حال، زمانی که فهرست‌های محلی به درستی پیاده‌سازی شوند، می‌توانند بسیار قدرتمند باشند و کسب‌وکار بیشتری را هم از سوی مخاطبان ملی و هم بین‌المللی به ارمغان بیاورند.
 

چطور استراتژی سئوی خارجی خود را شروع کنیم؟

 
برنامه ریزی استراتژی سئوی خارجی شما ساده نیست و به سطحی از مهارت و تخصص نیاز دارد. اگر منبع مناسبی ندارید، لینک بگیر دات کام اینجاست تا کار را برای شما آسان‌تر کند.
 
ما از سال 1396 به کسب‌وکارهای سطح سازمانی کمک می‌کنیم تا به اهداف دیجیتالی خود دست یابند. ما به‌عنوان یک منتشر کننده رپورتاژ و بکلینک در بیش از 250 سایت فعال ایرانی، در بازاریابی دیجیتال تخصص داریم و با همه مشتریان خود در همه جنبه‌های عملکرد و بازاریابی جستجو همکاری نزدیک داریم. 
ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کرده و در مورد نیازهای پروژه شما بحث کنیم. لینک بگیر یار دائمی سایت شماست.
1401/03/23
08:47:52
5.0 / 5
809
این مطلب را می پسندید؟
(7)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
از دست ندهید!