چطور شبکه های اجتماعی به سئو کمک می کنند


شبکه های اجتماعی فواید بسیاری را برای خود فراهم می‌کنند، اما به تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما از جمله SEO نیز کمک می‌کنند. چگونگی آنرا با لینک بگیر در ادامه بیاموزید.

اکثر کسب و کارها اهمیت فعال بودن در پلتفرم های مختلف شبکه های اجتماعی را می دانند. با این حال، برخی ممکن است شبکه های اجتماعی را به عنوان یک نهاد مستقل از چیزی که بر بقیه تلاش های بازاریابی دیجیتال آنها تأثیر می گذارد، تصور کنند.
شبکه های اجتماعی به تنهایی مزایای بسیار خوبی را ارائه می‌کنند، اما همچنین به سایر حوزه‌های تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما از جمله SEO هم کمک می‌کنند.
درک رابطه بین شبکه های اجتماعی و سئو ممکن است کمی مشکل باشد. بنابراین باید پیش زمینه ای داشته باشید. توصیه میکنم مطلب تکنیکهای سئوی خارجی برای هدایت ترافیک ارگانیک و برندسازی را مطالعه کنید.
 

تاریخچه شبکه های اجتماعی و سئو

در حالیکه می‌توانیم با اطمینان بگوییم که نمایه‌های اجتماعی یک وب‌سایت مستقیماً بر رتبه‌بندی آن سایت تأثیر نمی‌گذارند، در واقع چیزی بیشتر از آن وجود دارد. تاریخچه شبکه های اجتماعی و سئو نگاهی به منطقه خاکستری این موضوع ارائه می دهد.
هیچ کس خارج از گوگل هرگز نمی داند که الگوریتم جستجو دقیقاً چه کاری انجام می دهد و چه کاری انجام نمی دهد. ما باید به اطلاعیه های عمومی برای آن تکیه کنیم.
در سال 2010، دنی سالیوان گزارش داد که گوگل "سیگنال های اجتماعی" دارد که به رتبه بندی نتایج ارگانیک کمک می کند. این اعلامیه به نظر قطعی می رسد. پس از آن نیز مت کاتز، که قبلا تیم وب اسپم گوگل را رهبری می کرد، بعداً ادعای "صفحات اجتماعی به عنوان سیگنال های رتبه بندی" را تایید کرد.
 
اما داستان به همین جا ختم نمی شود.
 
در سال 2014، کاتز اظهارات خود را اصلاح کرد و گفت که گوگل پروفایل های شبکه های اجتماعی را به عنوان سیگنال های رتبه بندی تلقی نمی کند، بلکه بیشتر به عنوان نتایج جستجوی ارگانیک خود رفتار می کند.
دو سال بعد، گری ایلیس، تحلیلگر گوگل وبمستر ترندز برداشت کاتز در سال 2014 را تایید کرد.
آنچه امروز می توانیم با اطمینان بگوییم این است که سیگنال های اجتماعی با رتبه بندی های ارگانیک رابطه دارند، اما مستقیماً بر این رتبه بندی ها تأثیر نمی گذارند.
پس به همین دلیل است که وب سایت هایی که تمایل دارند در بالای نتایج جستجوی گوگل رتبه بندی شوند، احتمالاً حضور اجتماعی قوی با محتوای به اشتراک گذاشته شده در تمام پلتفرم هایشان خواهند داشت.
بنابراین، بله، گوگل وب‌سایت‌هایی را با پروفایل‌های اجتماعی قوی رتبه‌بندی می‌کند، اما این پروفایل‌ها مستقیماً بر آن رتبه‌بندی تأثیر نمی‌گذارند. این وب سایت ها در کل باید عملکرد خوبی داشته باشند تا رتبه بالایی کسب کنند.
 

چطور شبکه های اجتماعی به سئو کمک می کنند

شبکه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی نیستند، بنابراین به طور مستقیم به رتبه بندی شما کمک نمی کنند. در حالی که هیچ ارتباط مستقیمی بین این دو رتبه بندی وجود ندارد، مزایای شبکه های اجتماعی به سئو کمک می کند. و اگر در تلاش برای بهبود سئوی خود هستید، سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی برای شما بسیار مهم است.
 
در ادامه به دلایل این امر می پردازیم ، پس با لینک بگیر دات کام تا انتها همراه باشید.
 

1. می توانید عملکرد محتوای خود را افزایش دهید

اگر از شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری محتوای خود استفاده نکرده اید، فرصت بزرگی را از دست داده اید. پلتفرم های اجتماعی مکان های مهمی برای به اشتراک گذاشتن هر نوع محتوایی هستند که کسب و کار شما تولید می کند.
وقتی محتوایی را در وب‌سایت خود ارسال می‌کنید و مراحل اضافی اشتراک‌گذاری آن را در هیچ کجا انجام نمی‌دهید، فقط همانجا می‌نشیند. شما احتمالاً برای ایجاد آن تلاش زیادی کرده اید. به اشتراک گذاشتن آن نقطه ضعف شما است.
 
سوشیال به شما امکان دسترسی به مخاطبان بسیار گسترده تری را نسبت به آنچه در وب سایت خود دارید می دهد.
 
در نهایت، هرچه افراد بیشتری از محتوای سایت شما بازدید کنند و با آن درگیر شوند، سیگنال های مثبت کاربران بیشتر می شود و برای رتبه بندی جستجوی شما مفید است. تأثیر آن غیرمستقیم است، اما وجود دارد.
 

2. فرصت های بیشتری برای به دست آوردن بک لینک وجود دارد

آوردن ترافیک بیشتر به محتوای شما تنها دلیل اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی نیست. با توجه بیشتر به محتوای خود، احتمال بکلینک دادن به آن را افزایش می دهید.
 
بک لینک ها بخش بزرگی از سئو هستند. آنها به موتورهای جستجو نشان می دهند که دیگران محتوای وب سایت شما را ارزشمند می دانند. اگر محتوا برای کاربران مفید باشد، می‌تواند رتبه‌بندی بالاتری کسب کند.
ممکن است محتوای شگفت انگیزی داشته باشید که ارزش بک لینک را داشته باشد، اما اگر مورد توجه قرار نگیرد، آنها را دریافت نخواهید کرد. و اگر این افرادی که محتوای شما را از طریق اجتماعی کشف کرده‌اند، فکر می‌کنند که محتوای شما ارزشمند است، ممکن است برخی از آنها بخواهند آن را به اشتراک بگذارند تا دیگران نیز از آن لذت ببرند.
محتوا می تواند به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی پخش شود، حتی اگر تعداد فالوورهای زیادی نداشته باشید. تنها چیزی که لازم است این است که یک نفر به شما لینک بدهد تا افراد بیشتری آن را ببینند، و شبکه های اجتماعی مکان بسیار خوبی برای شروع این کار است.
 

3. نمایه های اجتماعی می توانند برای عبارات جستجو رتبه بندی کنند

در حالی که رتبه بندی وب سایت شما ممکن است یک نگرانی بزرگ برای کسب و کار شما باشد، ممکن است هیچ فکری در مورد رتبه بندی پروفایل های اجتماعی خود نداشته باشید. هنگامی که مردم شرکت شما را با استفاده از عبارات جست و جوی مارک دار جستجو می کنند، پروفایل های اجتماعی شما شانسی برای رتبه بندی همراه با وب سایت شما دارند.
 
اگر فرصت های بیشتری برای رتبه بندی برای جستجوهای مارک دار دارید، چرا که نه؟ مردم در جستجوی نام تجاری شما هستند، بنابراین از قبل به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند.
 
در حالی که اکثر افرادی که برند شما را جستجو می کنند مایلند به وب سایت شما بروند، بسیاری از افراد نیز می خواهند آنچه را که شما در شبکه های اجتماعی دارید ببینند. نمایه های شبکه های اجتماعی شما می توانند دید متفاوتی از کسب و کار شما نسبت به وب سایت شما به تنهایی ارائه دهند و اطلاعات بیشتری را برای کسانی که آن را می خواهند فراهم کند.
 
برای کسانی که هنوز سعی می‌کنند تصمیم بگیرند، داشتن پروفایل‌های فعال و جذاب شبکه های اجتماعی هنگام تلاش برای انجام تحقیقات می‌تواند محرک مورد نیازشان باشد.
 

4. ترافیک بیشتری را به وب سایت خود خواهید آورد

هدف نهایی در سئو معمولاً افزایش دید و جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وب سایت شما است. با این حال، افزایش رتبه وب سایت شما تنها راه برای آوردن ترافیک بیشتر به وب سایت شما نیست.
با فعال ماندن در شبکه های اجتماعی و ارسال محتوایی که مخاطبان شما می‌خواهند ببینند، می‌توانید ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود وارد کنید. امروزه با تعداد زیادی از افراد در شبکه های اجتماعی، می توانید تضمین کنید که مخاطبان هدف شما جایی هستند. اینها افرادی هستند که ممکن است تنها از طریق نتایج جستجو متوجه کسب و کار شما نشده باشند اما می توانند از محصولات یا خدمات شما بهره مند شوند.
اگر به تازگی سئو را شروع کرده اید، شبکه های اجتماعی نیز می توانند به جذب بازدیدکنندگان زودتر از موتورهای جستجو کمک کنند. سئو ممکن است ماهها طول بکشد تا شروع به کار کند و اگرچه ارزش صبر کردن را دارد، ممکن است در ابتدا ترافیک مورد نیاز خود را دریافت نکنید.
برای کسب‌وکارهایی که در تلاش برای جذب بازدیدکنندگان به وب‌سایت خود هستند، یادگیری نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب بازدیدکننده می‌تواند تقویتی باشد که شما نیاز دارید.
 

5. پروفایل های اجتماعی خوب باعث ایجاد اعتماد می شود

یکی از دلایل سرمایه گذاری در سئو، ایجاد اعتماد در بین مخاطبان است. امروزه مصرف کنندگان تعداد زیادی گزینه در دسترس خود دارند. در حالی که داشتن بیش از اندازه کسب و کار برای انتخاب می تواند یک چیز عالی باشد، همچنین کار را برای مصرف کنندگانی که به دنبال بهترین انتخاب هستند دشوارتر می کند.
کسب‌وکارهای زیادی وجود دارند که قابل اعتماد نیستند و چیزی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار نمی‌دهند، بنابراین مردم نسبت به کسب‌وکارهایی که برای تعامل انتخاب می‌کنند بسیار محتاط هستند.
اکثر کسب و کارها در حال حاضر نمایه های شبکه های اجتماعی دارند و مردم انتظار دارند کسب و کارهای قانونی را در آنجا ببینند. نداشتن پیج یا پیج ضعیف در شبکه های اجتماعی می‌توانند خط قرمز برخی مصرف‌کنندگان باشند.
اگر از SEO برای کمک به ایجاد اعتماد بین مخاطبان و افزایش شهرت آنلاین خود استفاده کرده اید، شبکه های اجتماعی می توانند دارایی بزرگی باشند.
این به شما فرصتی می دهد تا برند خود را نیز بیشتر مطرح کنید. می توانید آنچه را که شما را متمایز می کند به اشتراک بگذارید و به راحتی با کسانی که علاقه مند به یادگیری بیشتر هستند تعامل برقرار کنید.
 

نتیجه گیری

هر کاری که برای ایجاد تجارت آنلاین خود انجام می دهید باید با هم کار کنند. سئو و شبکه های اجتماعی هر دو مزایای خاص خود را برای کسب‌وکارها دارند، اما زمانی که از یکدیگر حمایت می‌کنند مؤثرتر می شوند.
داشتن نمایه های شبکه های اجتماعی برای کسب و کار شما ممکن است به طور خودکار کاری برای سئوی شما انجام ندهد، اما به آن ادامه دهید و خواهید دید که چطور با هم بهتر کار می کنند.
1401/03/25
08:00:00
5.0 / 5
1164
این مطلب را می پسندید؟
(7)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
از دست ندهید!