آزمایش ابزارهای جدید اینستاگرام برای احراز سن کاربران


اینستاگرام سرگرم آزمایش راه هایی برای احراز سن کاربرانی است که سن خویش را بالای ۱۸ سال اعلام می کنند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، اینستاگرام که متعلق به شرکت مِتا است، اعلام نمود درحال آزمایش گزینه های جدید در آمریکا برای احراز سن کاربرانی است که ۱۸ سال دارند.
این شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس برای پاسخگویی به نگرانیهای قانونگذاران و والدین، کاربرانی که تلاش می کنند سن خویش را از کمتر از ۱۸ سال به ۱۸ سال و بالاتر از آن ویرایش کنند را ملزم می کند تصویری از کارت شناسایی خویش را بارگذاری کنند، سلفی ویدیویی ضبط کنند یا از دوستانشان می خواهد سن آنها را تایید کنند.
اقدام اینستاگرام جهت بررسی دقیقتر سن کاربران بعد از مطالعاتی صورت می گیرد که نشان دادند استفاده از اینستاگرام روی سلامت روانی کاربران خردسال تأثیر منفی می گذارد. اینستاگرام بعد از مواجهه با انتقادهای شدید، ابزارهای بیشتری مانند مرکز خانواده (Familly Center) را برای کنترل والدین عرضه نموده است.
این پلت فرم شبکه اجتماعی اعلام نمود بکارگیری چنین ابزارهایی بر طبق این اصل است که نوجوانان و بزرگسالان تجربه مناسب سن خود در این پلت فرم داشته باشند.
اینستاگرام اعلام نمود سلفی های ویدیویی را به شرکت انگلیسی "یوتی" ارسال خواهد نمود که از هوش مصنوعی برای ارزیابی سن بر مبنای مشخصات چهره استفاده می نماید. شرکت مِتا اعلام نمود این فناوری بجز سن، مشخصات دیگر را نمی تواند شناسایی کند.
طبق گزارش شبکه سی ان بی سی، اینستاگرام از سال ۲۰۱۹ از کاربران خواست هنگام ثبت نام در این پلتفرم، سن خویش را اعلام کنند و حداقل سن برای ثبت نام در اینستاگرام، ۱۳ سال است.
اینستاگرام سال میلادی گذشته عرضه نسخه ویژه کودکان "اینستاگرام کیدز" را به دنبال انتقادها و مخالفتهای شدید با این پروژه، متوقف کرد. قرار بود "اینستاگرام کیدز" اجازه والدین را برای پیوستن به این پلت فرم طلب کرده و محتوای بدون تبلیغات و مناسب سن را برای کاربران خردسال فراهم آورد.
منبع:

1401/04/05
11:44:45
5.0 / 5
721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
از دست ندهید!