انتظاری در گزارش لینك بگیر دات كام مطرح كرد؛

رضایت شورای عالی فضای مجازی از میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات


عضو شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: همکاری خوبی میان وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی برای دستیابی به شاخص هایی که نشان دهنده میزان پیشرفت پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات باشد، در جریان است.


محمد حسن انتظاری عضو شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب گزارش وزارت ارتباطات پیرامون میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: دوستان وزارت ارتباطات درباب پیشرفت شبکه ملی اطلاعات گزارش بسیار خوبی ارائه دادند که مورد توجه اعضای شورا نیز قرار گرفت و از این گزارش ابراز رضایت داشتند.
انتظاری اضافه کرد: دوستان در وزارت ارتباطات همت شایان تحسینی به خرج می دهند تا عقب ماندگی ها را جبران کنند و در همین راستا کار سنگینی را آغاز نموده اند تا ان شالله برنامه را در سریع ترین زمان ممکن به انتها برسانند.
عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: طبق گزارش ارائه شده، کار سنگینی درباب توسعه شبکه فیبرنوری در کشور در دست اجراست، برنامه ریزی لازم دراین زمینه انجام شده و دوستان امور مربوطه را ساماندهی کرده اند که با اجرای آن، زیرساخت شبکه ملی اطلاعات؛ خصوصاً در حوزه ارتباطات پرسرعت توسعه پیدا خواهدنمود.
انتظاری با اعلان اینکه در ارتباط با لایه اطلاعات شبکه ملی اطلاعات هم عزیزان در وزارت ارتباطات در کوشش برای توسعه کار هستند، اظهار داشت: همکاری خوبی میان وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی برای دستیابی به شاخص هایی که نشان دهنده میزان پیشرفت پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات باشد در جریان است.
انتظاری با اشاره به جلسه اخیر شورا درباره علت بالا رفتن میزان استقبال مردم از پیامرسان های داخلی اظهار داشت: شبکه های پیامرسان داخلی تقریباً همه سرویس هایی را که پیامرسان های خارجی ارائه می کنند در اختیار کاربران قرار داده اند و روز بروز هم درحال توسعه بخشی به خدمات و خدمات خود هستند، بنا بر این افزایش استقبال عمومی از آنها امری طبیعی و البته امیدوار کننده است.
وی همین طور درباره این که مقرر است ارائه خدمات دولتی روی پیامرسان های داخلی افزایش پیدا کند گفت: این مساله از قبل هم جزو مصوبات شواری عالی فضای مجازی بود. باید به این نکته توجه داشت که به هر حال شبکه ملی اطلاعات به این منظور طراحی شده و در دست اجرا است که با هدف حذف پرداخت هزینه پهنای باند و سایر هزینه های اضافی، خدمات یا هر نوع سرویسی که در داخل کشور وجود دارد، روی شبکه های داخلی ارائه شود و طبیعتاً با افزایش میزان پیشرفت توسعه شبکه ملی اطلاعات، خدمات و خدمات بیشتری نیز ارائه خواهد شد.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، اعضای شورای عالی فضای مجازی در جلسه روز ۲۱ تیرماه، موضوع تمرکز شبکه اطلاعاتی کشور در استان تهران را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بر این اساس اعضا تاکید نمودند با توجه به این که هم اکنون تمام اطلاعات کشور با مرکزیت استان تهران مبادله می شود، برای تمرکززدایی از شبکه، مراکز اطلاعاتی کشور حداقل به ۸ واحد افزایش یابد.
شورای عالی فضای مجازی همین طور تصویب کرد که نخستین قطب مرکز داده کشور تا آخر سال در منطقه پیام در استان البرز افتتاح شده و در سالهای بعد ۳ قطب دیگر مرکز داده کشور در بخش های دیگر راه اندازی شود.
در بخش پایانی جلسه نیز اعضای شورای عالی فضای مجازی در بررسی حوزه های زیرساختی، تصمیم گرفتند که ارائه خدمات دولت بر روی شبکه های پیامرسان داخلی افزایش یابد. بر این اساس باتوجه به افزایش کاربران شبکه های پیامرسان داخلی در ماه های اخیر، قرار شد ارائه خدمات دیجیتال دولتی بر روی این شبکه ها افزایش یابد و خدماتی از قبیل مرورگرهای داخلی و موتورهای جستجوی داخلی نیز راه اندازی شوند.

1401/04/23
12:30:07
5.0 / 5
661
تگهای مطلب: برنامه , خدمات , دیجیتال , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳