انتشار اولین اوراق قرضه شرکت مادر فیسبوک


لینک بگیر دات کام: شرکت مادر فیس بوک- اعلام نمود اولین اوراق قرضه خودرا منتشر می کند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، مِتا سرمایه گذاری عظیمی را برای تامین مالی پروژه های واقعیت مجازی خود انجام می دهد. این شرکت شبکه اجتماعی میزان اوراق قرضه مورد عرضه را اعلام نکرده است اما بر اساس گزارش IFR News به نقل از منابع آگاه، فروش اوراق قرضه از طرف مِتا ممکنست بین ۸.۵ تا ۱۰ میلیارد دلار باشد.
مِتا اعلام نموده است از پول کسب شده از فروش اوراق قرضه، برای مخارج سرمایه، بازخرید سهام، خرید شرکتها یا سرمایه گذاری استفاده خواهدنمود. این شرکت رتبه A۱ را از آژانس اعتبارسنجی مودیز و رتبه AA منفی و دورنمای باثبات را از آژانس "اس اند پی" دریافت کرده است. مِتا چهار سهم اوراق قرضه با موعد بازپرداخت پنج تا ۴۰ سال خواهد فروخت.

کاریک

در بین شرکتهای فناوری بزرگ، مِتا تنها شرکتی است که هیچ بدهی در حسابهای خود ندارد. ورود به بازار اوراق قرضه، به این شرکت فضای مالی بیشتری برای تامین هزینه برخی از تغییرات پرهزینه همچون فعالیت در زمینه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را فراهم می آورد. همین طور در فضای بازار فعلی، انتشار اوراق قرضه، نسبتا ارزان خواهد بود. اوراق قرضه شرکتی بعد از ریزش که اوایل امسال داشتند، ماه گذشته بهبود یافتند برای اینکه سرمایه گذاران امیدوارند مبارزه بانک مرکزی آمریکا با تورم بوسیله افزایش سریع نرخهای بهره، به تدریج تاثیر خودرا نشان دهد.
غولهای فناوری دیگر نظیر اپل و اینتل هم اوایل هفته جاری اوراق قرضه منتشر نموده و به ترتیب ۵.۵ میلیارد دلار و شش میلیارد دلار جمع کردند.
بانکداران و سرمایه گذاران می گویند پنجره صدور اوراق قرضه در ماههای آتی با افزایش هزینه های تامین مالی، ممکنست نادر شود.
طبق گزارش رویترز، اوراق قرضه از طرف مِتا، بعد از پیش بینی یک دورنمای تیره و ثبت اولین کاهش سه ماهه درآمد این شرکت منتشر می شود. نگرانی از وقوع رکود اقتصادی و فشارهای رقابت پذیری، روی فروش تبلیغات دیجیتالی مِتا تاثیر منفی گذاشته است.


 

1401/05/14
17:58:56
5.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴