اینتل و ایتالیا در آستانه قرارداد ۵ میلیارد دلاری برای تولید تراشه


به گزارش لینک بگیر دات کام ایتالیا در آستانه انعقاد قراردادی به ارزش پنج میلیارد دلار با شرکت اینتل برای ساخت یک کارخانه تولید نیمه رسانای پیشرفته در این کشور است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سرمایه گذاری های اینتل در ایتالیا، بخشی از طرح گسترده ای است که از جانب این تراشه ساز آمریکایی اوایل سال میلادی جاری برای سرمایه گذاری ۸۸ میلیارد دلار در ایجاد ظرفیت تولید در سرتاسر اروپا اعلام گردید. این منطقه در کوشش برای کاهش وابستگی به واردات تراشه از آسیا و رفع کمبود عرضه ای است که سبب محدود شدن تولید در بخش استراتژیک خودروسازی شده است.

منابع آگاه به رویترز اعلام نمودند دولت ایتالیا سرگرم کار روی توافقی تا آخر اوت، قبل از برگزاری انتخابات سراسری در ۲۵ سپتامبر است.

منابع آگاه پیش تر به رویترز اعلام نموده بودند رم آماده است حداکثر ۴۰ درصد از کل سرمایه گذاری اینتل در ایتالیا را که پیشبینی می شود از پنج میلیارد دلار اولیه افزایش پیدا کند، تأمین کند.

این کارخانه از فناوریهای جدید برای تولید کامل تراشه ها استفاده خواهد نمود.

به گفته منابع آگاه، اینتل و دولت ایتالیا، لیستی از محلهایی در دو منطقه ایتالیا تهیه کرده اند که برای ساخت این کارخانه از بین آنها انتخاب خواهد شد و یکی از محلهای مورد نظر در مناطق شمالی پیدمونت و ونتو قرار دارد. تصمیم نهایی درباره محل ساخت کارخانه هنوز گرفته نشده است. لومباردی، آپولیا و سیسیلی هم در ابتدا بعنوان محل ساخت کارخانه بررسی شده بودند.

میزان سرمایه گذاری اینتل و میزان کمک مالی که دولت ایتالیا تأمین خواهد نمود هم هنوز مشخص نشده است.

تحت قانون تراشه که هدف آن تأمین مالی تاسیسات نیمه رسانای نوآورانه است، کمیسیون اروپا اوایل سال جاری اعلام نمود ۱۵ میلیارد یورو علاوه بر سرمایه گذاری دولتی و خصوصی تا سال ۲۰۳۰ فراهم نموده است. این بودجه علاوه بر ۳۰ میلیارد یورو سرمایه گذاری دولتی است که پیش از این برنامه ریزی شده است. ایتالیا تابحال ۴.۱۵ میلیارد یورو تا سال ۲۰۳۰ برای جذب تراشه سازان و سرمایه گذاری در کاربردهای صنعتی فناوریهای نوآورانه مختص کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، دولت ایتالیا همینطور سرگرم مذاکره با شرکتهای تراشه سازی دیگر شامل شرکت فرانسوی ایتالیایی STMicroelectronics و TSMC است.

منبع:

1401/05/16
19:55:10
5.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!