در چهار ماهه ابتدایی سال؛

بهبود وضعیت ارتباطی 93 روستا در روستاهای شمال غرب کشور


به گزارش لینک بگیر دات کام، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب رگولاتوری اعلام نمود: در چهار ماهه ابتدایی سال 1401 پوشش شبکه در نسل های دو، سه و چهار شبکه تلفن همراه در 93 روستا بهبود پیدا کرده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حمید یوسف پور نظارت و بررسی میدانی وضعیت پوشش و کیفیت ارتباطات در روستاهای منطقه شمال غرب را یکی از اقدامات انجام شده در این منطقه دانست و بیان کرد: باتوجه به بررسی های انجام شده در بعضی از روستاها، میان فاکتورهای کمی و کیفی موجود با تعهدات پروانه اپراتورها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تفاوت هایی وجود داشت که همین موضوع موجب کاهش کیفیت ارتباطی روستاها شده بود. برای حل این مشکل جلسات مختلفی با اپراتورهای مربوطه انجام شد که بهبود وضعیت ارتباطی روستاها و کاهش شکایات ثبت شده در این بخش در "سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مردمی (۱۹۵)" از نتایج آنست.
وی با اشاره به شکایات ثبت شده در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مردمی (۱۹۵)، عنوان کرد: در چهار ماهه اول امسال، ۳ هزار و ۶۷۱ شکایت در زمینه فعالیت منطقه شمال غرب رگولاتوری در سامانه ۱۹۵ ثبت شده است که از این تعداد هزار و ۸۴ شکایت به حوزه ارتباطی مربوط می شود.
مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب درباره ی موضوع شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۵، اظهار نمود: در این سامانه، ۲ هزار و ۳۹۹ شکایت در زمینه فناوری و ۱۸۸ شکایت در زمینه پست و دفاتر پیشخوان ثبت شده است که از این تعداد ۳ هزار و ۲۶۷ شکایت بررسی و به آنها پاسخ لازم داده شده است.
یوسف پور در ادامه بیان کرد: با برگزاری جلسات مستمر و گوناگون با اپراتورها، انجام تست ها و بازدیدهای میدانی و ازراه دور خدمات دارندگان پروانه از سازمان، توانسته ایم مدت زمان رسیدگی به شکایات در سامانه ۱۹۵ در منطقه شمال غرب را از ۹ روز کاری به ۵ روز کاری کاهش دهیم.
وی با اشاره به این که شناسایی تداخلات فرکانسی در امتداد حفظ و صیانت از فضای فرکانسی کشور و جلوگیری از کاهش کیفیت ارتباطی اپرتورهای تلفن همراه در خدمات دهی به مشترکان به انجام می رسد، اظهار داشت: پایش مستمر فضای فرکانسی با سامانه های پایش ثابت و سیار و نظارت میدانی در منطقه شمال غرب انجام شده است و در چهارماه ابتدایی امسال، ۳۳ مورد تداخل فرکانسی که عمدتاً ناشی از استفاده بدون مجوز از تقویت کننده های سیگنال رادیویی شبکه تلفن همراه و یا بوسترهای غیراستاندارد آنتن های تلویزیونی بوده، شناسایی و مشکلات آن رفع شده است.
مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب اضافه کرد: فضای فرکانسی سالم و بدون تداخلات فرکانسی، علاوه بر افزایش کیفیت خدمات اپراتورهای تلفن همراه، جهت استفاده سایر بهره برداران مانند سازمان های آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و... نیز دارای اهمیت است.
اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب یکی از مناطق ۹ گانه رگولاتوری در کشور است که استانهای قزوین، گیلان و زنجان را تحت پوشش و مدیریت دارد.


منبع:

1401/05/26
21:13:15
5.0 / 5
407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳