سورپرایز سامسونگ برای گوشیهای قدیمی


لینک بگیر دات کام: سامسونگ در اقدامی غیرمعمول، یک بروزرسانی نرم افزاری برای مدلهای گوشی قدیمی گلکسی S۸ و گلکسی S۷ برای رفع یک ایراد GPS منتشر نمود.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، اغلب تلفن های هوشمند پنج سال بعد از ورود به بازار، دیگر وصله های امنیتی دریافت نمی کنند اما گاهی استثناهای بزرگی دیده می شود و شرکتهای سازنده، بروزرسانی ویژه ای برای یک گوشی عرضه می کنند که قرار بود دیگر پشتیبانی نشود. بروزرسانی اخیر سامسونگ می تواند از این منظر دیده شود.

سامسونگ در سالهای اخیر شهرتی سزاوار این شرکت برای بروزرسانی های مطمئن و مرتب و پشتیبانی نرم افزاری طولانی تر از سایر سازندگان گوشی کسب کرده است. این شرکت به جای سه سال بروزرسانی اندروید و چهار سال وصله های امنیتی، حداکثر چهار سال بروزرسانی اندروید و پنج سال وصله های امنیتی عرضه می کند.

اگرچه مدلهای گلکسی S۷ و S۷ Edge قرار نبود دیگر بروزرسانی نرم افزاری دریافت نمایند اما سامسونگ یک بروزرسانی میان افزاری به حجم ۳۱ مگابایت برای این گوشیها منتشر نموده است که دومین بروزرسانی برنامه ریزی نشده از زمان آخر پشتیبانی سامسونگ در بهار سال ۲۰۲۰ و برای مدل دومی در نوامبر سال ۲۰۲۰ بوده است. این وصله، در سطح امنیتی تغییری نمی دهند اما ثبات GPS را بهبود می بخشد.

به روزرسانی مشابه در رابطه با GPS برای دارندگان گلکسی S۸ با حجم ۴۲۰ مگابایت انتشار یافته است که شامل وصله امنیتی نیست و سطح امنیتی گوشی همچنان در سطح اول آوریل سال ۲۰۲۱ مانده است.

بر اساس گزارش وبسایت اندروید پلیس، اطلاعات سرورهای میان افزار سامسونگ نشان می دهد، وصله های مشابه برای مدل قدیمی گلکسی S۹ و احیانا گوشیهای قدیمی تر S۶ و گلکسی J۷ ۲۰۱۵ از راه می رسد. اغلب افراد این گوشیهای قدیمی را به فراموشی سپرده اند و مشاهده اینکه سامسونگ به جای ترمیم حفره های امنیتی، چنین بروزرسانی برای این گوشیها عرضه نموده است، عجیب به نظر می آید.

منبع:

1401/05/31
20:49:40
3.3 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
ناشناس:
چه عجب سامسونگ به فکر گوشیهای قدیمی اش افتاد. آفرین
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱