مشکل گوگل با رایانش ابری مایکروسافت چیست


گوگل از تغییراتی که مایکروسافت اخیرا در خدمات رایانش ابری خود اعمال کرده، انتقاد و اعلام کردند این اقدام رقابت را محدود و مانع مشتریان برای تغییر سرویس خدمات ابری می شود.

هنگام ساخت یا استقرار یک برنامه ابری، دو مورد از بزرگترین ملاحظات مربوط به زمان (یا در دسترس بودن) و توانایی رسیدگی به تقاضا (یا مقیاس) است.
 

در دسترس بودن بالا

هنگامی که یک برنامه کاربردی، یک سرویس یا هر منبع فناوری اطلاعات را به کار می گیرید، مهم است که منابع در صورت نیاز در دسترس باشند. در دسترس بودن بالا بر تضمین حداکثر در دسترس بودن، صرف نظر از اختلالات یا رویدادهایی که ممکن است رخ دهد، تمرکز دارد.
 
هنگامی که راه حل خود را طراحی می کنید، باید ضمانت های در دسترس بودن خدمات را در نظر بگیرید. Azure یک محیط ابری بسیار در دسترس است که بسته به سرویس، ضمانت های آپتایم دارد. این تضمین‌ها بخشی از قراردادهای سطح خدمات (SLA) هستند.
 

مقیاس پذیری

یکی دیگر از مزایای عمده رایانش ابری، مقیاس پذیری منابع ابری است. مقیاس پذیری به توانایی تنظیم منابع برای پاسخگویی به تقاضا اشاره دارد. اگر به طور ناگهانی اوج ترافیک را تجربه کردید و سیستم‌های شما غرق شدند، توانایی مقیاس‌بندی به این معنی است که می‌توانید منابع بیشتری برای مدیریت بهتر تقاضای افزایش یافته اضافه کنید.
 
مزیت دیگر مقیاس پذیری این است که شما برای خدمات هزینه اضافی پرداخت نمی کنید. از آنجایی که ابر یک مدل مبتنی بر مصرف است، شما فقط برای آنچه استفاده می کنید هزینه می پردازید. اگر تقاضا کاهش یابد، می توانید منابع خود را کاهش دهید و در نتیجه هزینه های خود را کاهش دهید.
 
پوسته پوسته شدن به طور کلی در دو نوع وجود دارد: عمودی و افقی. مقیاس بندی عمودی بر افزایش یا کاهش قابلیت های منابع متمرکز است. مقیاس افقی جمع یا کم کردن تعداد منابع است.

حالا به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بزرگترین شرکت نرم افزاری یعنی مایکروسافت دوشنبه هفته جاری اعلام نمود قراردادهای مجوزدهی را اصلاح کرده و تغییرات دیگری می دهد که از اول اکتبر اجرائی می شوند و رقابت را برای فراهم کنندگان خدمات رایانش ابری (Cloud Computing Services) آسان تر می کنند.

آمازون، گوگل، علی بابا و خود خدمات ابری مایکروسافت شامل این قراردادها نمی شوند.

اقدام مایکروسافت در واکنش به شکایت رقیبان اروپایی کوچک تر این شرکت درباره ی شیوه های خدمات ابری، به رگولاتورهای ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا صورت می گیرد. رگولاتورهای اتحادیه اروپا در پی این شکایت، از بازیگران بازار در این خصوص استنطاق کردند.

بر اساس گزارش رویترز، آمازون که بزرگترین فراهم کننده خدمات ابری محسوب می شود، به شدت از مایکروسافت انتقاد نمود. مارکوس جادوت، نایب رییس امور دولتی و سیاست گوگل کلود هم به همان اندازه منتقد اقدام مایکروسافت بود. 


منبع:

1401/06/09
10:55:41
5.0 / 5
740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴