فروش تراشه سازان کره ای کاهش یافت


لینک بگیر دات کام: تراشه سازان کره جنوبی در ماه ژوییه برای اولین بار در سه سال گذشته، با کاهش ارسال از کارخانه هایشان روبرو شدند که گویای ضعیف شدن تقاضا برای نیمه رساناهایی است که به عنوان فشارسنج اقتصاد جهانی عمل می کنند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دفتر آمار ملی کره جنوبی اعلام نمود فروش تراشه بعد از رشد ۵.۱ درصدی که در ژوئن به ثبت رسانده بود، در ژوییه نسبت به زمان مشابه سال میلادی گذشته، ۲۲.۷ درصد کاهش پیدا کرد. موجودی تراشه در کره جنوبی در ژوییه بالا ماند و نسبت به زمان مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش داشت و نسبت به ژوئن، تغییری نداشت.

تولید تراشه در ماه ژوییه برای چهارمین ماه متوالی کاهش پیدا کرد که نشان میدهد تولیدکنندگان بزرگ کره ای نظیر سامسونگ الکترونیکس و اس کی هانیکس، تولیدشان را باتوجه به تقاضای کمتر و افزایش موجودی انبارهایشان، تنظیم کرده اند.

ضعیف شدن روند فروش تراشه کره ای، به دورنمای تیره برای اقتصاد جهانی قوب بخشیده است. جنگ روسیه در اوکراین، قرنطینه های کووید در چین و افزایش سریع نرخ های بهره از طرف بانکهای مرکزی بزرگ جهان برای مقابله با فشارهای تورمی، روی فعالیت اقتصادی تاثیر منفی گذاشته و سود مالی شرکتها را ضعیف کرده است.

نیمه رساناها در اقتصاد جهانی که به میزان فزاینده ای به محصولات الکترونیکی و خدمات آنلاین متکی شده است، قطعات مهمی هستند. تقاضا برای تراشه ها در دوران پاندمی که خیلی از افراد به دورکاری و آموزش الکترونیکی روی آوردند تا خطر مبتلاشدن به بیماری کاهش پیدا کند، افزایش چشمگیری پیدا کرده بود.

افت فروش تراشه ها در کاهش صادرات فناوری کره جنوبی در ژوییه منعکس شد که اولین کاهش در بیش از دو سال قبل بود. فروش تراشه حافظه به خارج، در ژوییه ۱۳.۵ درصد کم شد در صورتیکه مجموع صادرات کره جنوبی، ۹.۴ درصد افزایش داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمار رسمی نشان داد مجموع تولید صنعتی کره جنوبی در ژوییه نسبت به زمان مشابه سال میلادی گذشته، ۱.۵ درصد رشد کرده است که کمتر از ۲.۶ درصد نرخ پیش بینی شده توسط اقتصاددانان بود.

منبع:

1401/06/11
12:13:19
5.0 / 5
427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲