بهترین روش های سئو

نحوه استفاده از تگ های هدر برای تقویت سئو


تگ های سرصفحه یا هدر هنوز هم برای گوگل و هم برای کاربران شما بسیار مهم هستند. در ادامه بهترین روشهای ساختن هدرها را آورده ایم.در این مطلب می خوانید:
تگ‌های هدر همچنان یک سیگنال قوی برای سئو هستند. جان مولر از گوگل خودش این را گفته است:
 
«وقتی نوبت به متن در صفحه می‌رسد، عنوان (هدر) یک سیگنال واقعاً قوی است که به ما می‌گوید این بخش از صفحه درباره این موضوع است.»
 
تگ های هدر بخش ساده و در عین حال حیاتی سئو هستند. اگر از آنها عاقلانه استفاده کنید، خدایان موتورهای جستجو (مخصوصا گوگل) و همچنین کاربران خود را راضی خواهید کرد. در این آموزش سئوی لینک بگیر دات کام، بهترین روشهایی که باید هنگام ساختن کار خود رعایت کنید، آورده شده است.
 

تگ هدر چیست؟

تگ‌های سربرگ (هدر یا عنوان) تگ‌های HTML هستند که به مرورگر می‌گویند از چه سبکی برای نمایش یک متن در صفحه وب استفاده کند. اگر سورس HTML  همین مطلب را برای عنوان بالا جستجو کنیم، چیزی شبیه به این خواهد بود:
 
<h2>تگ هدر چیست؟</h2>
 
مانند سرفصل ها در محتوای چاپی، تگ های هدر برای عنوان یا معرفی محتوای زیر آنها استفاده می شود. تگ های هدر HTML از یک سلسله مراتب پیروی می کنند، از <h1> تا <h6>.
 
  • تگ های H1 برای نشان دادن مهم ترین متن، مانند موضوع اصلی یا عنوان یک محتوا استفاده می شود.
  • تگ های H2 و H3 معمولاً به عنوان زیر عنوان استفاده می شوند.
  • در نهایت، تگ های H4، H5، و H6 ممکن است برای ارائه ساختار بیشتر در آن زیربخش ها استفاده شوند.
 
تگ های هدر برای کاربران و موتورهای جستجو مفید هستند. برای کاربران شما، پیش‌نمایش محتوایی را که می‌خواهند بخوانند به آن‌ها می‌دهند. برای موتورهای جستجو مانند گوگل، هدرها زمینه ای را در مورد آنچه که صفحه شما درباره آن است ارائه می دهند و سلسله مراتبی را ارائه می دهند. تگ های هدر را بعنوان عنوان فصل در یک کتاب در نظر بگیرید. تگ‌های هدر برای سئو مهم هستند زیرا به گوگل کمک می‌کنند محتوای شما را درک کند، اما همچنین به این دلیل که صفحه شما را کاربرپسندتر می‌کنند – با خوانایی و دسترسی بیشتر محتوای شما - اهمیت آن چندین برابر می شود. حالا بیایید به بهترین شیوه ها برسیم.
 

1. از تگ های هدر برای ارائه ساختار استفاده کنید

تگ های هدر شما ساختار و زمینه مقاله شما را فراهم می کند. هر هدر باید اطلاعاتی را که می تواند از متن پاراگراف زیرش بدست آورد، به خواننده ارائه دهد.
 

2. شکستن بلوک های متن با عنوان فرعی

یک مقاله قابل اسکن یک مقاله خواندنی است و یک مقاله قابل خواندن مقاله ای است که به احتمال زیاد در موتورهای جستجو عملکرد خوبی دارد. به این دلیل که گوگل دوست دارد به محتوایی که کاربر پسند است پاداش دهد. محتوایی که خواندن آن آسان است، طبق تعریف، کاربرپسندتر از محتوایی است که اینطور نیست.
 

3. کلمات کلیدی را در تگ های هدر خود قرار دهید

همانطور که مولر به ما گفت، گوگل از تگ های هدر برای جمع آوری زمینه صفحه شما استفاده می کند. مانند هر چیزی که گوگل به آن توجه می کند، این بدان معناست که ارزش گنجاندن کلمات کلیدی در تگ های هدر شما را دارد. این به این معنی نیست که شما باید کلمات کلیدی را به هر قیمتی درج کنید. عاقل باشید نه اسپم.
احتمالاً متوجه شده اید که بسیاری از تگ های هدر در این مقاله حاوی کلمات کلیدی هستند. در واقع، H2 برای این بخش به معنای واقعی کلمات شامل "کلمات کلیدی!" است اما، کلمه کلیدی که من در واقع به آن اشاره می کنم "تگ های هدر" است.
این یکی از کلمات کلیدی هدف برای این مقاله است، بنابراین من آن را در بسیاری از H2 ها گنجانده ام. اگرچه من آن را در هر H2 وارد نکرده‌ام، زیرا این نوع تکرار می‌تواند خوانندگان را فراری دهد. صفحه شما قبل از هر چیز باید قابل خواندن باشد. اگر کلمات کلیدی به طور طبیعی مطابقت دارند، می توانید پیش بروید و آنها را نیز بگنجانید. همیشه ابتدا به کاربر خود فکر کنید. سپس برای گوگل بهینه سازی کنید.
 

4. بهینه سازی برای قطعه های ویژه یا Featured Snippets

متأسفانه، تگ‌های هدر برای بسیاری از بازاریابان یا طراحان سایت یک اولویت پایین است (امیدواریم این مقاله آن را تغییر دهد!). اما آنها می توانند تأثیر قابل توجهی بر شانس شما برای به ثمر رساندن یک قطعه برجسته (Featured Snippets) داشته باشند.
 

5. فقط یکبار از تگ H1 استفاده کنید

بیایید یک افسانه رایج سئو را کنار بگذاریم. گوگل گفته است که استفاده از چندین H1 مشکلی ندارد. با این حال، این بدان معنا نیست که استفاده از چندین H1 در یک صفحه بهترین روش SEO است. چرا نه؟
سایز نمایش H1 ها بزرگ هستند و برای خوانندگان مثل عناوین به نظر می رسند. اگر از چندین H1 در صفحه خود استفاده کنید، کمی خارج از کنترل به نظر می رسد.
 

6. تگ های هدر خود را ثابت نگه دارید

در بازاریابی و طراحی، هدف شما حفظ یک تجربه ثابت برای کاربران است. زمانی که یک سایت به آن به بهترین جزئیات می رسد، تاثیرگذار است. هدف خود را تحت تاثیر قرار دادن با تگ های هدر ثابت در سایت خود قرار دهید. اگر می خواهید از قالب عنوان استفاده کنید، آن را در تمام صفحات خود رعایت کنید (و بالعکس اگر جمله را انتخاب می کنید). همچنین، عناوین خود را کوتاه تر نگه دارید. تگ هدر مکانی برای نوشتن یک پاراگراف متن غنی از کلمات کلیدی برای گوگل نیست. در عوض، آن را مانند یک عنوان کوچک برای بخش زیر متن خود در نظر بگیرید. یک قانون تجربی خوب این است که هدرهای خود را تقریباً با طول تگ های عنوان خود نگه دارید (70 کاراکتر یا کمتر). هرچه بیشتر بتوانید برای بازدیدکنندگان سایت خود انتظاراتی را به طور مداوم برآورده کنید، آنها خوشحال تر (و درگیرتر) خواهند بود.
 

7. تگ های هدر خود را جالب کنید

این قانون برای همه کپی‌رایتینگ‌ها اعمال می‌شود، نه فقط هدرها. پیش نویس اولیه شما ممکن است دارای سرصفحه های ملایمی باشد که برای ایجاد طرح کلی خود از آنها استفاده می کنید. اشکالی ندارد، اما همیشه باید هدرهای خود را قبل از انتشار مرور و اصلاح کنید تا برای بازدیدکنندگانتان جذاب باشد.
بله، تگ های سرصفحه شما یک مقاله را قابل اسکن می کند. اما در حالت ایده آل، آنها کل مسیر را اسکن نمی کنند.
برچسب‌های هدر جذاب، بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا بیشتر متن شما را بخوانند و در نتیجه در سایت شما بیشتر بمانند. به ویژه به تگ H1 خود اهمیت ویژه ای بدهید. کاربران در اولین نگاه متوجه H1 ها می شوند.
تا حد زیادی، H1 شما ممکن است دیکته کند که آیا بازدیدکنندگان اصلاً زحمت اسکرول صفحه به پایین را به خود بدهند یا خیر.
تمام تلاش خود را بکنید تا یک تگ H1 عالی بنویسید که به هدف جستجوی کاربر پاسخ دهد و آنها را از خواندن مقاله شما هیجان زده کند.
 

با تگ های سرصفحه جلوتر بمانید

هدرهای خود را به خوبی بنویسید. با اینکار نه تنها محتوای خود را قابل اسکن تر می کنید، بلکه بازدیدکنندگان را برای ادامه خواندن ترغیب می کنید.
به‌علاوه، تگ‌های هدر بهینه‌سازی شده می‌توانند به شما کمک کنند قطعه‌های برجسته را به دست آورید و درک صفحه شما را برای موتورهای جستجو آسان‌تر کند.
یک ستاره تمام عیار سئو باشید. با تگ های هدر خود استراتژیک شوید. سایت شما شایسته آن است!
 
این مطلب به قلم آملیا ویلسون در مجله ی سرچ انجین ژورنال منتشر شده است که ما برای شما به زبان فارسی و بومی شده برای سایتهای ایرانی آورده ایم. آملیا ویلسون یک نویسنده آزاد، بازاریاب محتوا و استراتژیست سئو است که به کسب و کارها در موفقیت آنلاین کمک می کند.
1401/06/18
12:57:03
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
از دست ندهید!