تبلیغات گوگل و تاثیر آن بر کسب و کار


مقالات متعددی در مورد توانایی گوگل ادوردز، چگونگی مفید بودن این ابزار برای شما و مزایایی که ارائه می دهد، وجود دارد. اما لینک بگیر دات کام به بعد جدیدی از گوگل ادز در این مقاله می پردازد.

چقدر گوگل ادوردز را می شناسید؟ ما این ابزار را به خوبی می شناسیم. چون هنگام جستجو در گوگل تستش کرده ایم. مقالات متعددی در مورد توانایی گوگل ادوردز، چگونگی مفید بودن این ابزار برای شما و مزایایی که ارائه می دهد، خواهید یافت. خوب، تا اینجا که خیلی خوب است.
 
از نظر ظاهری، گوگل ادز مفهوم خوبی به نظر می رسد: ما کلمات کلیدی کسب و کار خود را بررسی می کنیم و مواردی را که می خواهیم روی آنها شرط بندی کنیم انتخاب می کنیم، متن های تبلیغاتی منطبق را می نویسیم، زمان و روزهای نمایش تبلیغات را تعیین می کنیم، گوگل ادز را محدود می کنیم. بودجه، و جزئیات پرداخت خود را ارائه دهید.
 

راه اندازی یک کمپین موفق به این آسانی نیست

 
اگر آگهی شما مرتبط باشد یا با کلمات کلیدی جستجوگر جستجوگر در گوگل مطابقت داشته باشد، آگهی شما نمایش داده می شود.
 
و هزینه ها قابل نظارت هستند: CPC (به معنای هزینه به ازای هر کلیک) است، بنابراین فقط در صورتی پرداخت می کنید که تبلیغ شما واقعاً کلیک شود. و فقط در صورتی که کلیک شود.
 
اما این نوع تبلیغات آنلاین مشکلاتی را هم ایجاد می کند.
 
در این مقاله، ما در مورد 4 مشکل بزرگ صحبت خواهیم کرد، که ممکن است دلیل این باشد که در گوگل ادز، می توانید پول خود را نیز دور بریزید.

 

ضرر های استفاده از گوگل ادوردز در تبلیغات

  1. ممکن است در هدف قرار دادن مخاطب مناسب شکست بخورید
  2. شما باید واکنشی و منفعل عمل کنید نه فعالانه
  3. مجبورید صبر کنید
  4. به نیروی انسانی متخصص نیاز دارید

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، رگولاتورهای آنتی تراست اتحادیه اروپا گستره تحقیق شان درباره ی کسب وکار واحد تبلیغات دیجیتال گوگل را وسیع تر کرده است. در همین راستا آنها تحقیق ناظر رقابت پرتغال درباره ی همین موضوع را نیز برعهده گرفته اند. البته اتحادیه اروپا تحقیق خودرا در ژوئن سال قبل میلادی شروع کرد، اما «اداره رقابت پرتغال»(AdC) در ماه می ۲۰۲۲ بعد از ثبت شکایتی، تحقیق خودرا شروع کرد. AdC اعلام نمود سازمان رقابت اتحادیه اروپا در ۲۷ جولای و باتوجه به گستره و تاثیر موضوع مورد بررسی، تحقیق درباره ی گوگل را برعهده گرفته است. بگفته ناظر رقابت پرتغال تحقیق مذکور روی بازار ناشران سرورهای تبلیغاتی و همین طور بازار پلت فرم های بخش عرضه آگهی متمرکز بوده است. این حوزه ها به ناشران اجازه می دهد فضای مخصوص آگهی در وب سایت هایشان را مدیریت کنند و بوسیله حراجی یا توافق با آگهی دهندگان، آنرا بفروشند. این سازمان دربیانیه ای نوشت: نشانه هایی حاکی از آن وجود دارد که گوگل از اطلاعاتی بهره برده که رقبایش در حراجی های آنلاین آگهی ها به آنها دسترسی نداشته اند و به ترتیب نتیجه پروسه را به نفع خود تغییر داده است. همین طور احتمال دارد این شرکت علاوه بر رفتارهای محدود کننده هنگام مذاکره با ناشران، توسعه فناوری های حراج رقابتی آگهی را نیز محدود کرده است. در سال ۲۰۲۰ درآمد گوگل از بخش تبلیغات آنلاین به ۱۴۷ میلیارد دلار رسید که بیش از هر شرکت دیگری درجهان بود.
 


منبع:

1401/06/20
23:12:39
5.0 / 5
433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
از دست ندهید!