اعلام آخرین وضعیت سرعت اینترنت


لینک بگیر دات کام: میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل ایران در ماه آگوست سال جاری، 28.49 مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود 10.14 مگابیت بر ثانیه بود

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی بشمار می رود و البته این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی تبدیل گشته است. سایت Speedtest فاکتور های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.

طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه آگوست سال ۲۰۲۲، میانگین جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۰.۷۹ مگابیت برثانیه و میانگین  جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۶۲ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت هم میانگین جهانی سرعت دانلود، ۶۹.۱۴ مگابیت برثانیه و میانگین  جهانی سرعت آپلود ۲۹.۰۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.

این در حالی است که در ماه جولای سال ۲۰۲۲ میانگین جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۰.۷۸ مگابیت برثانیه و میانگین جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۸.۵۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت هم میانگین جهانی سرعت دانلود، ۶۷.۲۵ مگابیت برثانیه و میانگین جهانی سرعت آپلود ۲۸.۵۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه آگوست ۲۰۲۲، به ترتیب به نروژ(۱۲۲.۷۷ مگابیت برثانیه)، امارات متحده عربی(۱۱۸.۴۲ مگابیت برثانی)، قطر (۱۱۴.۲۸ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۱۲.۲۶ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۰۳.۵۰ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.

همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۱۹.۰۱ مگابیت برثانیه)، شیلی (۲۱۱.۴۳ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۸۸.۷۵ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ(۱۷۹.۵۸ مگابیت برثانیه) و چین (۱۷۸.۷۳ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.

میانگین سرعت اینترنت در ایران

در حال حاضر میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۸.۴۰ مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۱۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۶۹ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.

این درحالی است که در ماه جولای سالجاری که میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۷۴ مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۰۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه بوده که رتبه ایران را به ۷۰ از میان ۱۴۰ کشور رسانده بود.

براساس این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از میانمار و مراکش سریع تر و از ترکیه و مونتگرو کندتر است.

در حوزه اینترنت ثابت هم میانگین سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲ مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود ۱.۵۲ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۷ از میان ۱۸۲ کشور می رساند.

این درحالی است که در جولای ۲۰۲۲، در زمینه اینترنت ثابت، میانگین سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود ۱.۶۱ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۴۵ از میان ۱۸۲ کشور قرار داشت.

همچنین طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران اکنون از اوگاندا و کنگو سریع تر و از میکرونزی و پاکستان کندتر است.

 


منبع:

1401/06/27
12:24:23
5.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
از دست ندهید!