لزوم قانونمندی بازیهای رایانه ای


در تمام کشورهای پیشرفته یک سازمان رگولاتوری وجود دارد تا بازی های رایانه ای و مخصوصا بازیهای آنلاین را دسته بندی و آنها را قانونمند کند.

قانون بازیها مجموعه قوانین و مقرراتی است که در صنعت بازی یا قمار اعمال می شود. حقوق بازی به معنای سنتی، شاخه ای از حقوق نیست، بلکه مجموعه ای از چندین حوزه حقوقی است که شامل حقوق جزا، قوانین نظارتی، قانون اساسی، حقوق اداری، حقوق شرکت ها، حقوق قراردادها و در برخی حوزه های قضایی، قانون رقابت می شود. در قانون کامن لا، قمار مستلزم توجه، شانس و جایزه است، اصطلاحات حقوقی که باید توسط وکلای بازی در چارچوب هر عملیات بازی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند.
 
قانونگذاری در حوزه بازیهای رایانه ای بسیار پیچیده است. بطور مثال در ایالات متحده، ملاحظات قانون فدرال و ایالتی را شامل می شود. در کانادا، شامل ملاحظات قانون فدرال و استانی، در رشته های مختلف حقوقی است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، همین طور این سازمان باید قوانینی برای مسدودسازی فرمت های ممنوع را اجرا و موضع سختگیرانه تری درباره ی وب سایت های قمار آنلاین اتخاذ کند. هیئت مذکور شامل مقامات ارشد دولت نارندا مودی (نخست وزیر هند) است و از ماه ها قبل مشغول نوشتن قوانینی برای بخش بازی های رایانشی آنلاین کشور هستند. در این بخش سرمایه گذاران خارجی مانند «تایگر گلوبال» و «سکویا کپیتال» از استارت آپ های بازی کامپیوتری «Drean11» و «موبایل پرمیر لیگ» پشتیبانی می کنند که بین طرفداران کریکت محبوبیت زیادی دارند. این درحالی است که ارزش صنعت بازی کامپیوتری هند از ۱.۵ میلیارد دلار امسال میلادی به ۵ میلیارد دلار در ۲۰۲۵ میلادی می رسد و گزارش مذکور آینده احیانا مسیر آن در آینده را مشخص می کند. در این میان نگرانی هایی درباره ی اعتیادآور بودن بازی های رایانشی و عدم هماهنگی با قوانین کشوری، صنعت را مبتلا به اختلال کرده است. دادگاه عالی هند معتقد می باشد برخی بازی های رایانشی مهارت محور و قانونی هستند اما حداقل یک دادگاه ایالتی در این کشور بازی های طبقه بندی شده مبتنی بر شانس یا قمار را ممنوع کرده که البته این نوع اپ ها در بیشتر ایالت های کشور ممنوع هستند. بر طبق گزارش مذکور در پیش نویس قوانین مقامات خواهان ایجاد یک سازمان رگولاتوری جدید شده اند که زیر مجموعه وزارت فناوری اطلاعات هند باشد و وظیفه آن تعیین آنست که کدام بازی های کامپیوتری به مهارت نیاز دارند و در مرحله بعد آنها باید از قوانین پیروی و آنها را اجرا کنند.
 


منبع:

1401/06/28
12:20:46
5.0 / 5
404
تگهای مطلب: آنلاین , بازی , سایت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲