آیا تعداد زیاد صفحات ایندکس نشده یک علامت بد سئوی گوگل است؟


بسیاری از سئوکاران بر روی صفحاتی که گوگل ایندکس کرده است در مقابل صفحاتی یا رپورتاژ هایی که گوگل ایندکس نکرده است تمرکز می کنند.

بنابراین اگر درصد بیشتری از صفحات ایندکس نشده وجود داشته باشد، نگران می شوند. آیا سئوکاران باید نگران این قضیه باشند؟

در جواب باید گفت که مانند هر چیزی در سئو، بستگی به فاکتورهای زیادی دارد.

جان مولر از گوگل در این باره گفته که این مورد بصورت درصد نیست و طبیعی است که برخی یا بسیاری از صفحات یک سایت توسط گوگل ایندکس نشده باشند. او گفت: طبیعی است که همه URL ها ایندکس نمی شوند و درصدی وجود ندارد. وقتی صحبت از تعداد بدی از صفحات ایندکس نشده است، مهم است که کاربران بتوانند در سایت شما جستجو و پیمایش کنند تا بتوانند به مکان‌هایی که به دنبال آن هستند برسند.

بنابراین باید گفت که درصدی وجود ندارد و طبیعی است که همه URL ها ایندکس نمی شوند.

قبلاً از گوگل شنیده بودیم که ایندکس نشدن صفحات می تواند نشانه ای از مشکلات کیفیت صفحه باشد، اگرچه گوگل برعکس آن را نیز گفته است.

 

از گوگل بخواهید که URL های شما را دوباره بخواند

اگر اخیراً صفحه‌ای را در سایت خود اضافه کرده‌اید یا تغییراتی در آن ایجاد کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف از گوگل درخواست کنید که صفحه شما را دوباره فهرست کند. شما نمی توانید برای URL هایی که مدیریت نمی کنید درخواست نمایه سازی کنید.

خواندن مجدد گوگل می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. صبور باشید و پیشرفت را با استفاده از گزارش وضعیت فهرست یا ابزار بازرسی URL نظارت کنید.

از ابزار بازرسی URL استفاده کنید (فقط چند URL)

برای درخواست جستجوی مجدد URL های فردی، از ابزار بازرسی URL استفاده کنید. شما باید مالک یا کاربر کامل ویژگی Search Console باشید تا بتوانید در ابزار بازرسی URL درخواست نمایه سازی کنید. به خاطر داشته باشید که یک سهمیه برای ارسال URL های فردی وجود دارد و درخواست خزیدن مجدد چندین بار برای یک URL، باعث خزیدن سریعتر آن نمی شود.

ارسال سایت مپ (همه URL های سایت به طور همزمان)

اگر تعداد URL های زیادی دارید، یک نقشه سایت ارسال کنید. نقشه سایت یک راه مهم برای گوگل برای کشف URL ها در سایت شما است. اگر به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید یا اخیراً یک سایت را انجام داده اید، می تواند بسیار مفید باشد. نقشه سایت همچنین می‌تواند شامل ابرداده‌های اضافی درباره نسخه‌های زبان جایگزین، ویدیو، تصویر یا صفحات خاص اخبار باشد. نحوه ایجاد و ارسال نقشه سایت را بیاموزید.

استفاده از وی پی ان برای بررسی صفحات سایت از جای دیگر

به عنوان یک متخصص سئو، باید با حساب های حساس کار کنید. اگر آن محافظت مناسب را نداشته باشید، امنیت مشتری شما در خطر خواهد بود. خوشبختانه، یک وی پی ان می تواند به این وضعیت کمک کند. هنگامی که از وی پی ان به عنوان ابزار سئو استفاده می کنید، به نتایج جستجوی ارگانیک دقیق از سراسر جهان دسترسی خواهید داشت.

 

1401/07/03
15:30:34
5.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
از دست ندهید!