محتوای سئو چیست؟

راهنمای ایجاد محتوا برای سئو


اگر شما نسبتا تازه وارد دنیای بازاریابی جستجو شده باشید، ممکن است اصطلاح محتوای سئو را شنیده باشید که در جلسات بازاریابی مطرح می شود.در ادامه می خوانید:
این راهنمای مبتدی لینک بگیر دات کام برای پاسخ به سه سوال نوشته شده است:
 
  • «محتوای سئو» چیست؟
  • چند نوع محتوای سئو وجود دارد؟
  • استراتژی محتوای سئوی من چیست؟
اگر سؤالی در مورد استراتژی‌های ایجاد محتوای SEO دارید که در اینجا به آن پاسخ داده نشده، در نظرات با ما در میان بگذارید و ما در اینجا یا در یک پست آینده به آنها پاسخ خواهیم داد.
 
بیایید شروع کنیم!
 
 

محتوای سئو چیست؟

برای درک اینکه منظور بازاریابان از محتوای سئو چیست، بهتر است که این عبارت را به اجزای سازنده آن تقسیم کنید:
 
سئو به بهینه سازی موتورهای جستجو یا فرآیند بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد تا افراد بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کنند.
منظور ما از "محتوا" هر گونه اطلاعاتی است که در وب وجود دارد و می تواند در وب مصرف شود (انواع مختلف محتوا می تواند شامل محتوای متنی، تصویری، صوتی و... باشد).
بنابراین، با کنار هم قرار دادن این دو مفهوم می توانیم آنرا اینطور تفسیر کنیم: محتوای سئو هر محتوایی است که با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو ایجاد می شود.
 
من قصد ندارم همه آنچه را که باید در مورد بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو بدانید در اینجا به شما بگویم. فقط در اینجا یک تازه‌سازی فوق‌العاده در مورد کارهایی که برای سئو محتوای وب خود باید انجام دهید را آورده ایم:
 
تحقیق کلمات کلیدی: اگر می خواهید از طریق جستجو ترافیک ایجاد کنید، بهتر است قبل از شروع نوشتن، تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. به این ترتیب، می‌توانید روی کلمات کلیدی تمرکز کنید که حجم مشخصی از جستجو برای آن‌ها از قبل وجود دارد - به عبارت دیگر، در مورد موضوعاتی بنویسید (یا جایگاه‌های کلیدواژه‌ای را پیدا کنید!) که مردم در حال جستجوی اطلاعات در مورد آن‌ها هستند.
بهینه سازی کلمات کلیدی: بدانید کجا و چگونه از کلمات کلیدی در محتوای خود برای حداکثر قابلیت جستجو استفاده کنید. (در راهنمای کامل ما برای سئوی درون صفحه بیشتر بیاموزید).
سازماندهی محتوا: محتوای سایت شما باید به روشی منطقی سازماندهی شود. این نه تنها برای سئو خوب است، بلکه به بازدیدکنندگان سایت شما کمک می کند تا محتوای مرتبط دیگر را به راحتی پیدا کنند. (هرچه بیشتر در سایت شما بمانند، بهتر است.)
ارتقای محتوا: با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی و ایجاد پیوندهایی به محتوای خود (چه در داخل و چه از سایت های خارجی) محتوای جدیدی را که ایجاد می کنید افزایش دهید.
 

سخنی سریع در مورد اهداف سئو

مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر ترافیک موتورهای جستجو تنها هدف شما باشد، نتایج شما احتمالا آسیب خواهند دید. برای اینکه هم موتورهای جستجو را راضی نگه دارید (که در طول زمان به شما رتبه های بالا را پاداش می دهند) و هم مشتریان بالقوه و بازدیدکنندگان بازگشتی، باید ارزشی بالاتر و فراتر از بهینه سازی موتور جستجو ارائه دهید. به عبارت دیگر، محتوای ضعیف تولید نکنید که فقط رتبه‌بندی شود و کلیک بخوردد، ولی هیچ ارزش اضافی برای کاربر موتور جستجو ایجاد نکند. سایت هایی که محتوای کم ارزش و ضعیف را تبلیغ می کنند در معرض خطر جریمه شدن توسط گوگل قرار دارند. آنها همچنین تمایل به نرخ پرش بالا و نرخ تبدیل پایین دارند.
 

انواع محتوای سئو

محتوای سئو می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:
 
صفحات محصول – اینها اجزای اصلی تشکیل دهنده ی هر سایت خرده فروشی تجارت الکترونیکی هستند. یک صفحه محصول خوب می تواند هم به عنوان محتوای سئو و هم به عنوان صفحه فرود PPC عمل کند.
پست‌های وبلاگ – وبلاگ یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد یک جریان منظم از محتوای موثر سئو است. به طور کلی، پست‌های وبلاگ نسبت به صفحات محصول جذاب‌تر هستند و احتمال بیشتری برای جذب لینک دارند، بنابراین می‌توانند راهی عالی برای ایجاد اعتبار برای سایت شما باشند. (به خاطر داشته باشید که وبلاگ ها بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانید از آنها برای میزبانی هر یک از انواع محتوای زیر در این لیست استفاده کنید.)
مقالات - به مقاله خبری، مصاحبه یا قطعه ویژه فکر کنید. این نوع اصلی محتوایی است که در اکثر وب‌سایت‌های روزنامه یا مجله پیدا می‌کنید.
فهرست ها – یک لیست در واقع فقط یک نوع مقاله است، اما کادر بندی آن به عنوان یک لیست (مانند «10 راه برای کاهش صورتحساب انرژی شما» یا «101 موردی که در مورد گوگل از آن متنفرم») اسکن آن را آسان تر می کند. این نوع عناوین همچنین زمانی که در نتایج جستجو یا در فیدهای رسانه های اجتماعی یافت می شوند قابل کلیک تر به نظر می رسند.
راهنماها - یک راهنما محتوای طولانی تری است که به طور مفصل نحوه انجام کاری را توضیح می دهد. (راهنماها اغلب در چندین صفحه وب شکسته می شوند، اگرچه این بهترین روش است که به کاربران اجازه می دهد در صورت تمایل محتوای طولانی را به عنوان یک صفحه مشاهده کنند.) می توانید یک راهنمای کامل در وب سایت خود ارسال کنید یا می توانید خلاصه یا گزیده ای را ارسال کنید. ، بازدیدکنندگان را ملزم به پر کردن فرم ثبت نام برای خواندن راهنمای کامل می کند. این می تواند راه خوبی برای تولید سرنخ باشد، اما به خاطر داشته باشید که قرار دادن دیوار ثبت نام احتمالاً میزان ترافیک SEO را که می توانید به آن راهنما هدایت کنید کاهش می دهد.
ویدیوها – به طور کلی ویدیوهای کمتری در وب نسبت به صفحات متنی وجود دارد. در نتیجه، رتبه بندی در صفحه اول برای یک کلمه کلیدی رقابتی با ایجاد یک ویدیو به جای مقاله آسان تر است. بسته به نوع سایت یا کسب‌وکاری که دارید، ویدیوها می‌توانند راهی عالی برای جذب و دستیابی به مخاطب باشند. ایجاد آموزش های ویدئویی در مورد نحوه استفاده از محصولات خود را در نظر بگیرید. یا فرآیندی را نشان دهید که به کسب و کار شما مرتبط است - برای مثال، یک لوله کش می تواند ویدیویی بسازد که نحوه باز کردن گرفتگی سینک را نشان می دهد. (نکته ای در مورد سئو: می توانید یک متن متنی از ویدیوی خود اضافه کنید. در اینجا چند نکته اضافی برای بهینه سازی ویدیوها وجود دارد.)
اینفوگرافیک ها – اینفوگرافیک ها یا تصاویر با فرمت بزرگ که حاوی داده های زیادی (اغلب به شکل نمودار یا نمودار) در مورد یک موضوع واحد هستند، می توانند تعداد زیادی بازدید از صفحه و لینک ها را به خود اختصاص دهند. با این حال، از آنجایی که مقدار زیادی از محتوا در تصویر جاسازی شده است و بنابراین به عنوان متن توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست، مهم است که بقیه صفحه را با دقت بهینه کنید. برای شروع می توانید از یکی از این پنج قالب رایگان اینفوگرافیک استفاده کنید.
نمایش اسلاید – نمایش اسلاید راهی برای نمایش مجموعه ای از تصاویر مرتبط است. گاهی اوقات عکس‌ها مهم‌تر از متن هستند - مثلاً می‌خواهید نشان دهید که همه ستاره‌ها در اسکار چه لباسی پوشیده‌اند. در اینجا نیز، سئوی عنوان، عنوان، نام فایل‌های تصویری و غیره مهم است، زیرا موتورهای جستجو کمتر می‌توانند آن را بخوانند.
واژه نامه ها - قسم می خورم که افراد بیشتری از گوگل برای جستجوی اصطلاحات استفاده می کنند تا اینکه از فرهنگ لغت استفاده کنند. (آیا حتی می دانید فرهنگ لغت شما کجاست؟) اگر در یک صنعت تخصصی کار می کنید، یک واژه نامه به خوبی ساخته شده می تواند راه خوبی برای جذب ترافیک جستجو باشد. به اصطلاحات آشپزی، اصطلاحات پزشکی، اصطلاحات مد، اصطلاحات معماری…
دایرکتوری ها - یک دایرکتوری طبقه بندی مفیدی از پیوندها به سایت ها یا منابع پیرامون یک موضوع معین است. برای مثال، یک وبلاگ عطر ممکن است فهرستی از مکان‌های خرید عطر، از فروشگاه‌های بزرگ تا فروشگاه‌های مستقل در سراسر کشور ایجاد کند.
اینها فقط برخی از انواع اساسی محتوای سئو هستند، اما اجازه ندهید این لیست شما را محدود کند – احتمالات تقریباً بی پایان هستند.
 

چگونه یک استراتژی محتوای SEO را توسعه دهیم

اگر محتوایی را به صورت تصادفی تولید می‌کردید، امیدوار بودید و دعا می‌کردید که در نهایت برخی از آن‌ها رتبه‌بندی شوند، وقت آن است که به یک استراتژی محتوای روشمند سئو برای وب متعهد شوید.
 
در اینجا چهار مرحله برای تعریف و اصلاح استراتژی محتوای SEO شما وجود دارد:
 

1- اهداف خود را مشخص کنید

ابتدا اهداف خود را به عنوان یک وب سایت یا کسب و کار مشخص کنید. آیا به دنبال افزایش فروش از طریق وب سایت خود هستید؟ آیا از طریق تبلیغات از سایت خود کسب درآمد می کنید و بنابراین فقط می خواهید ترافیک را افزایش دهید و خوانندگان را برگردانید؟ اهداف شما تعیین می کند که روی چه نوع محتوایی باید تمرکز کنید.
 

2- مخاطبان خود را در نظر بگیرید

مخاطبان خود را بشناسید - نظرسنجی ها و نرم افزار تجزیه و تحلیل شما می تواند به شما کمک کند تصویر بهتری از بازدیدکننده یا مشتری معمولی خود داشته باشید. ایجاد شخصیت های بازاریابی یا شخصیت هایی را در نظر بگیرید که بازدیدکنندگان و مشتریان ایده آل سایت شما را نشان می دهند. سپس به این فکر کنید که آن شخصیت ها به دنبال چه نوع محتوایی هستند.
 

3- یک تقویم تحریریه ایجاد کنید

هنگامی که ایده ای در مورد اینکه چه کسی را هدف قرار داده اید و چرا دارید، می توانید شروع به ایجاد یک تقویم سرمقاله کنید. تقویم تحریریه برنامه‌ای است که زمان انتشار محتوای جدید و نوع محتوای آن را تعیین می‌کند. این به شما کمک می کند تا به یک برنامه منظم پایبند باشید (اگر وبلاگ دارید، ایجاد محتوای جدید به طور منظم بسیار مهم است)، و همچنین از تقلا برای ارائه موضوعی برای محتوای جدید در آخرین لحظه جلوگیری می کند.
 

4- تجزیه و تحلیل و ارزیابی مجدد

در نهایت، در بالای تجزیه و تحلیل سایت خود بمانید. به طور منظم محتوای سئوی خود را از طریق ممیزی محتوا و ممیزی SEO (یا حتی یک حسابرسی کامل سایت دانگ) تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست. ابزارها و رتبه‌بندی‌های وب‌سایت زیادی برای کمک به این امر وجود دارد. معیارهای خوب موفقیت و تعامل شامل بازدید از صفحه، پیوندها، نظرات (در مورد پست‌های وبلاگ و برخی دیگر از انواع محتوا)، اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی (لایک‌های فیس‌بوک، توییت‌ها و غیره) و نرخ تبدیل است. تحلیل شما باید دو هدف داشته باشد:
 
موفقیت های خود را مطالعه کنید تا بتوانید آن استراتژی ها را تکرار کنید - به دنبال الگوها باشید. آیا مخاطبان شما ویدیوها را دوست دارند؟ سپس ویدیوهای بیشتری بسازید! تقویم سرمقاله خود را در آینده تنظیم کنید تا بتوانید زمان و تلاش بیشتری را بر روی انواع محتوا متمرکز کنید که واقعاً طنین انداز هستند.
زمانی را برای به‌روزرسانی و بهبود محتوای سئو قدیمی‌تر اختصاص دهید – اگر سعی کردید یک مقاله را برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه کنید، اما ترافیک بیشتری را برای تنوع متفاوتی از آن کلمه کلیدی دریافت می‌کنید، دوباره وارد آن شده و آن را برای کلمه کلیدی جدید دوباره بهینه کنید. به عنوان مثال، ممکن است بتوانید با قرار دادن آن کلمه کلیدی در عنوان، ترافیک را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.
سایت خود را کنترل کنید: ارزیابی منظم وب سایت خود، چه به صورت کلی و چه با صفحات جداگانه، مهم است، و مطمئن شوید که برای گوگل و موتورهای جستجو بهینه شده است. برای شروع، از گریدر وب سایت رایگان ما برای سئو فوری و ممیزی حضور آنلاین استفاده کنید.
 
همانطور که در بالا ذکر شد، اگر سؤال دیگری در مورد ایجاد و بهینه سازی محتوا برای سئو دارید، لطفاً در نظرات بنویسید.
1401/07/19
16:12:21
5.0 / 5
438
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
از دست ندهید!