راهنمای شروع سئو از زبان گوگل


اگر مالک یا طراح وبسایت، کسب و کار اینترنتی یا تبلیغ محتوای آنلاین از طریق جستجوی گوگل هستید، این راهنما برای شما در نظر گرفته شده است.
شما ممکن است صاحب یک تجارت رو به رشد و پر رونق، صاحب وب سایت، متخصص سئو در یک آژانس وب یا یک متخصص سئو باشید که علاقه مند به مکانیزم های جستجو است: این راهنما برای شما در نظر گرفته شده است. اگر شما علاقه مند به داشتن یک نمای کلی از اصول اولیه سئو مطابق بهترین شیوه های گوگل هستید، در واقع در جای مناسبی هستید. این راهنما هیچ رازی را ارائه نمی دهد که به طور خودکار سایت شما را در رتبه اول گوگل قرار دهد، اما امیدواریم که پیروی از این روشها، خزیدن، فهرست بندی و درک محتوای شما را برای موتورهای جستجو آسان تر کند، و شما را در گوگل بالا بیاورد.
 
بهینه سازی موتور جستجو (سئو) اغلب در مورد ایجاد تغییرات کوچک در بخش هایی از وب سایت شما است. هنگامی که این تغییرات به صورت جداگانه مشاهده می شوند، ممکن است به نظر پیشرفت های تدریجی به نظر برسند، اما وقتی با سایر بهینه سازی ها ترکیب شوند، می توانند تأثیر قابل توجهی بر تجربه کاربری و عملکرد سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک داشته باشند. احتمالاً قبلاً با بسیاری از موضوعات این راهنما آشنا هستید، زیرا آنها اجزای ضروری برای هر صفحه وب هستند، اما ممکن است از آنها نهایت استفاده را نبرید.
 
شما باید یک وب سایت بسازید تا به نفع کاربران شما باشد و هر گونه بهینه سازی را در جهت بهبود تجربه کاربری انجام دهید. یکی از این کاربران هم موتور جستجوی گوگل است که به سایر کاربران کمک می کند تا محتوای شما را کشف کنند. سئو در مورد کمک به موتورهای جستجو برای درک و ارائه محتوا است. سایت شما ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از سایت نمونه ما باشد و محتوای بسیار متفاوتی را ارائه دهد، اما موضوعات بهینه سازی در این راهنما برای سایت هایی با هر اندازه و نوع اعمال می شود. امیدواریم راهنمای ما ایده‌های تازه‌ای در مورد چگونگی بهبود وب‌سایتتان به شما ارائه دهد و مایلیم سؤالات، بازخوردها و داستان‌های موفقیت شما را در نظرات این مطلب و سایر مطالب آموزش سئوی لینک بگیر دات کام بشنویم.
 

آیا در گوگل هستید؟

تعیین کنید که آیا سایت شما در فهرست گوگل قرار دارد یا خیر
در گوگل با جستجوی عبارت site:yourdomain.com آدرس صفحه اصلی سایت خود را جستجو کنید. اگر نتایج را مشاهده کردید، در فهرست قرار دارید. برای مثال، جستجوی site:linkbegir.com این نتایج را برمی‌گرداند: بکلینک
 

اگر سایت شما در گوگل نیست

اگرچه گوگل میلیاردها صفحه را می خزند، اما از دست رفتن برخی از سایت ها اجتناب ناپذیر است. هنگامی که خزنده های گوگل سایتی را از دست می دهند، اغلب به یکی از دلایل زیر است:
  1. این سایت به خوبی با سایت های دیگر در وب مرتبط نیست
  2. شما به‌تازگی یک سایت جدید راه‌اندازی کرده‌اید و گوگل هنوز زمانی برای خزیدن آن نداشته است
  3. طراحی سایت، خزیدن موثر محتوای آن را برای گوگل دشوار می کند
  4. گوگل هنگام تلاش برای خزیدن سایت شما خطایی دریافت کرده است
  5. خط مشی شما گوگل را از خزیدن در سایت منصرف می کند
 

چگونه سایت خود را در گوگل قرار دهم؟

گوگل یک موتور جستجوی کاملاً خودکار است که از خزنده‌های وب برای کاوش دائمی وب استفاده می‌کند و به دنبال سایت‌هایی برای افزودن به فهرست گوگل می‌گردد. شما معمولاً حتی نیازی به انجام کاری ندارید جز اینکه سایت خود را در وب قرار دهید. در واقع، اکثریت قریب به اتفاق سایت‌های فهرست‌شده در نتایج گوگل به‌صورت دستی برای گنجاندن ارسال نمی‌شوند، و وقتی رباتهای گوگل در وب می‌خزند، به‌طور خودکار پیدا و اضافه می‌شوند.
اصول جستجوی گوگل، مهمترین عناصر ایجاد یک وب سایت سازگار با گوگل را بیان می کند. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که خزنده‌های گوگل یک سایت خاص را پیدا کنند، پیروی از اصول جستجوی گوگل می‌تواند به نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل کمک کند.
 
کنسول جستجوی گوگل ابزارهایی را برای کمک به شما برای ارسال محتوای خود به گوگل و نظارت بر عملکرد خود در جستجوی گوگل ارائه می دهد. اگر بخواهید، کنسول جستجو حتی می‌تواند در مورد مسائل مهمی که گوگل با سایت شما با آن مواجه می‌شود، هشدار ارسال کند. پس حتما در کنسول جستجو ثبت نام کنید.
 
در اینجا چند سوال اساسی وجود دارد که باید هنگام شروع به کار در مورد وب سایت خود از خود بپرسید.
  • آیا وب سایت من در گوگل نمایش داده می شود؟
  • آیا محتوای باکیفیت را به کاربران ارائه می کنم؟
  • آیا کسب و کار محلی من در گوگل نمایش داده می شود؟
  • آیا دسترسی به محتوای من در همه دستگاه ها سریع و آسان است؟
  • آیا وب سایت من امن است؟
 
 

اصول جستجوی گوگل

اصول جستجوی گوگل شامل بخش‌های اصلی آن چیزی که محتوای مبتنی بر وب شما (صفحات وب، تصاویر، ویدیوها یا سایر مطالب عمومی در دسترس که گوگل در وب پیدا می‌کند) واجد شرایط ظاهر شدن و عملکرد خوب در جستجوی گوگل است:
 
الزامات فنی: آنچه گوگل از یک صفحه وب برای نمایش آن در جستجوی گوگل نیاز دارد.
خط‌مشی‌های هرزنامه: رفتارها و تاکتیک‌هایی که می‌تواند منجر به رتبه‌بندی پایین‌تر یا حذف کامل از نتایج جستجوی Google شود.
بهترین شیوه های کلیدی: موارد اصلی که می تواند به بهبود نحوه نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل کمک کند.
صرف نظر از آنچه که کسانی سعی می کند به شما بگوید، ظاهر شدن در نتایج جستجوی گوگل هیچ هزینه ای ندارد. توجه به این نکته مهم است که فقط به این دلیل که یک صفحه تمام این الزامات و بهترین شیوه ها را برآورده می کند، به این معنی نیست که گوگل محتوای آن را خزیده، فهرست می کند یا ارائه می دهد.
 

الزامات فنی

الزامات فنی حداقل چیزی را که جستجوی گوگل از یک صفحه وب برای نمایش آن در نتایج جستجو نیاز دارد، پوشش می دهد. در واقع کارهای فنی بسیار کمی وجود دارد که باید در یک صفحه وب انجام دهید. اکثر سایت ها بدون اینکه متوجه باشند الزامات فنی را پاس می کنند.
 

سیاست های هرزنامه

خط‌مشی‌های هرزنامه به جزئیات رفتارها و تاکتیک‌هایی می‌پردازند که می‌تواند منجر به رتبه‌بندی یک صفحه یا کل سایت شود یا به طور کامل از جستجوی گوگل حذف شود. سایت‌هایی که بر ارائه بهترین محتوا و تجربه برای افراد تمرکز می‌کنند و از روح اصول گوگل حمایت می‌کنند، احتمالاً در نتایج جستجوی گوگل عملکرد خوبی دارند.
 

بهترین شیوه های کلیدی

در حالی که کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود سئوی سایت خود انجام دهید، چند روش اصلی وجود دارد که می تواند بیشترین تأثیر را بر رتبه بندی و ظاهر محتوای وب شما در جستجوی گوگل داشته باشد:
 
محتوای مفید، قابل اعتماد و اول از همه مردم ایجاد کنید.
از کلماتی استفاده کنید که افراد برای جستجوی محتوای شما استفاده می‌کنند و آن کلمات را در مکان‌های برجسته صفحه قرار دهید، مانند عنوان و عنوان اصلی صفحه، و مکان‌های توصیفی دیگر مانند متن جایگزین و متن پیوند.
پیوندهای خود را قابل خزیدن قرار دهید تا گوگل بتواند صفحات دیگر سایت شما را از طریق پیوندهای موجود در صفحه شما پیدا کند.
درباره سایت خود به مردم بگویید. در جوامعی فعال باشید که بتوانید خدمات و محصولاتی را که در سایت خود ذکر می کنید به افراد همفکر خود بگویید. این فعالیت می تواند شامل گرفتن رپورتاژآگهی در سایتهای فعال باشد.
اگر محتوای دیگری مانند تصاویر، ویدیوها، داده‌های ساختاریافته و جاوا اسکریپت دارید، مطمئن شوید که بهترین روش‌های خاص را دنبال می‌کنید تا بتوانیم آن بخش‌های صفحه شما را نیز درک کنیم.
با فعال کردن ویژگی‌هایی که برای سایت شما منطقی هستند، نحوه نمایش سایت خود را در جستجوی گوگل بهبود بخشید.
اگر محتوایی دارید که نباید در نتایج جستجو یافت شود یا می‌خواهید کاملاً انصراف دهید، از روش مناسب برای کنترل نحوه نمایش محتوای خود در جستجوی گوگل استفاده کنید.
1401/08/18
08:06:25
5.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
از دست ندهید!