آموزش استراتژی های بهبود سئو


آیا می دانید که زمان و تلاش خود را برای تأثیر قابل توجهی بر شاخص های کلیدی سئو و نشان دادن پیشرفت در کجا باید متمرکز کنید؟ در این مطلب از لینک بگیر چند نکته و استراتژی برای بهبود سئوی سایت را به شما آموزش خواهیم داد.


در ادامه می خوانید:

استراتژی سئوی سایت

عوامل مختلف و زیادی بر عملکرد سئوی سایت تأثیر می‌گذارند و موضوعات مختلف بی ‌شماری وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. هر پروژه ای که در استراتژی سئوی سایت خود قرار می دهید باید یک نتیجه واضح داشته باشد. جهت بهبود سئو سایت باید به موارد زیر توجه نمایید:

 

محافظت از سایت

برای دستیابی به نتایج سریع، در قدم اول باید از اینکه اقدامات احتیاطی را برای محافظت از عملکرد سایت خود انجام می دهید اطمینان حاصل کنید. این امر شامل اطمینان از سالم بودن پایه فنی سایت شما و بررسی اینکه کدام کلمات کلیدی و صفحات ترافیک ارگانیک به سایت شما هدایت می شوند، میباشد.

 

بهتر کردن کلمات کلیدی مرتبط

مطمئناً صفحاتی از کلمات کلیدی در سایت شما وجود دارند که دارای محتوای مرتبط می باشد، اما این صفحات هنوز در جایگاهی قرار نمی گیرند که ترافیک را هدایت کند. بنابراین قبل از اینکه روی ایجاد محتوای جدید سرمایه‌گذاری کنید، بهینه‌سازی این صفحات برای رتبه‌بندی بالاتر به شما کمک می‌کند تا بازدید از صفحه را افزایش دهید.

 

بسط دادن محتوای سایت

گسترش محتوای سایت برای افزایش بازدید از آن آخرین مرحله ای است که استراتژی شما باید پوشش دهد. این امر شامل شناسایی جستجوهایی است که سایت شما می تواند با محتوای جدید رتبه بندی کند و محتوای بهینه شده برای آن عبارات ایجاد می کند.

 

استراتژی هایی برای محافظت از عملکرد سئوی سایت

سلامت فنی وب سایت خود را بررسی کنید

غفلت از توجه به سلامت فنی سایت مانند ساختن خانه بر روی پایه های نامرغوب است. مهم نیست که چقدر آن را چشمگیر می سازید؛ همه چیز می تواند در هر ثانیه فرو بریزد. توجه داشته باشید که هنگام محافظت از عملکرد موجود سایت خود، اولین نکته باید این باشد که سلامت فنی خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل ها و توصیه های گوگل در مورد سیگنال های رتبه بندی فعلی و آینده را منعکس می کند.

این دستورالعمل ها شامل مواردی از جمله سازگاری محتوای شما با موبایل و موارد حیاتی وب، اطمینان از فهرست‌بندی محتوای مهم سایت و حذف زنجیره‌ های تغییر مسیر می باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که در طول زمان به نظارت بر سلامت فنی سایت خود ادامه می دهید تا قبل از اینکه بر عملکرد جستجو یا تجربه کاربری شما تأثیر بگذارد، مشکلات آن را برطرف کنید.

 

حفظ محتواهای با ارزش در سایت

وقتی صحبت از حفظ ارزش سئوی سایت می شود، باید شرایط و صفحاتی که باعث افزایش ترافیک سایت می شوند را شناسایی کنید. این داده ها از طریق کنسول جستجوی گوگل در دسترس هستند و به شما کمک می کنند تا تغییرات ترافیک را نظارت کنید.

ایجاد گروه‌های کلیدواژه و ردیابی موقعیت‌های رتبه‌بندی آن‌ها همچنین به شما امکان می‌دهد دلایل نوسانات ترافیک را تشخیص دهید و اطمینان حاصل کنید که می‌توانید در صورت کاهش عملکرد هر یک از عبارت‌های کلیدی خود، مداخله کنید.

 

استراتژی هایی برای بهبود عملکرد سئوی سایت

هنگام بحث در مورد زمینه هایی برای بهبود عملکرد سئو سایت، باید به دنبال فرصت هایی باشید که در آن محتوا از قبل وجود دارد اما می تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

 

مشخص کردن رتبه بندی کلمات کلیدی با فضایی برای بهبود

هنگام شناسایی کلمات کلیدی با پتانسیل بالا برای بهینه سازی، دو عامل اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

- حجم جستجوی ماهانه عبارات.

- موقعیت فعلی رتبه بندی محتوای شما.

تعداد کلیک‌هایی که یک نتیجه دریافت می‌کند هر چه از صفحه یک گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری دورتر شود، به سرعت کاهش می‌یابد. هدف برای محتوای بهینه شده باید رتبه بندی در ده نتیجه برتر باشد، زیرا هر چیزی خارج از ده برتر، ترافیک ناچیزی تولید می کند. اگر محتوای شما برای کلمات کلیدی با حجم بالا در محدوده 11 تا 20 قرار می گیرد، کمی بهینه سازی خوب می تواند رتبه شما را به جایگاهی برساند که بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما بیاورد.

برای ارتقا رتبه سایت می توانید از بک لینک های مرتبط از سایت های معتبر و فعال استفاده نمایید. افزودن پیوندهای داخلی متنی از سایر صفحات مهم در سایت نیز می تواند به تقویت درک گوگل از صفحه شما کمک کند.

 

استراتژی هایی برای افزایش عملکرد سئوی سایت

گسترش عملکرد شما معمولاً مستلزم ایجاد محتوای جدید است، به این معنی که این حوزه از استراتژی شما احتمالاً یکی از پر زحمت ترین ها خواهد بود.

 

شناسایی کلمات کلیدی برای گسترش محتوا

شناسایی فرصت های کلمات کلیدی برای محتوای جدید بسیار پیچیده تر از یافتن کلمات کلیدی برای محافظت یا کلمات کلیدی است که می توانید رتبه بندی خود را برای آنها بهبود بخشید زیرا طبیعتاً آنها در داده های کلمات کلیدی سایت شما یافت نمی شوند. تقسیم بندی محتوای سایت و تجزیه و تحلیل رقبا می تواند به شما کمک کند.

 

محتوای جدید برای سئو ایجاد کنید

ایجاد محتوای کاملاً جدید برای سئو به شما این امکان را می‌دهد که از تحقیقات خود در مورد محتوای رقیب برای تطبیق صفحه خود با تمام ساختار و عناصر داخلی مورد نیاز برای رتبه‌بندی خوب استفاده کنید.

از سوی دیگر، کشف محتوای جدید و تثبیت خود در نتایج بیشتر طول می کشد. ایجاد صفحه جدید اغلب شامل تیم های دیگر می شود، بنابراین ایجاد یک فرآیند توجیهی برای اطمینان از اینکه تحقیقات سئو شما به وضوح ثبت شده و در محتوای جدید گنجانده شده است، ارزشمند است.

 

1401/09/07
16:37:33
5.0 / 5
485
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!