افزایش شاکیان گوگل پلی استور به ۲۱ میلیون کاربر


لینک بگیر دات کام: گوگل بجای یک عده شاکی، با بیش از 21 میلیون مصرف کننده در یک شکایت گروهی مقابل هزینه های گزاف فروشگاه برنامه پلی استور روبروست.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، یک قاضی فدرال در منطقه شمال کالیفرنیا با دادن وضعیت شکایت گروهی به شکایتی که مدعی است فروشگاه برنامه گوگل پلی استور از قدرت خود در فروش و توزیع اپلیکیشن های موبایل اندروید سوءاستفاده کرده است، موافقت نمود.

این شکایت مصرف کنندگان، قسمتی از مبارزه ضد انحصارطلبی است که شامل شکایت تنظیم شده توسط دادستان های کل ایالت های آمریکا، شرکت اپیک گیمز، مچ گروپ و گروهی از طراحان اپلیکیشن کوچک است.

به گفته جنیفر رای، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، این شکایت میلیاردها دلار درآمد گوگل پلی را تهدید می کند.

سخنگوی گوگل اظهار داشت: ما درحال ارزیابی حکم قاضی و بررسی گزینه های مان هستیم.

گروه شاکیانی که مورد موافقت قاضی پرونده قرار گرفته اند، شامل کاربران گوگل پلی از اوت سال ۲۰۱۶ در ۱۷ ایالت و قلمرو آمریکا هستند که در شکایت تنظیم شده در ژوییه سال ۲۰۲۱ توسط دادستان های کل ایالتهای آمریکا قرار نداشتند. تقریباً ۷۰ میلیون مصرف کننده تحت پوشش شکایت ایالت های آمریکا از فروشگاه برنامه گوگل قرار می گیرند.

مصرف کنندگان مدعی هستند گوگل با دریافت ۳۰ درصد تعرفه از فروش های انجام شده در پلی استور، موجب تورم قیمت اپلیکیشن های اندرویدی شده است. همین طور گوگل در یک رفتار ضد رقابتی، تخفیف ها و یارانه های بیشتری در قالب جایزه می دهد تا کاربران را به فروشگاه خود بکشاند.

بر اساس گزارش رویترز، جاستین رافائل، وکیل گوگل در مخالفت با تبدیل شدن شکایت از گوگل به شکایت گروهی، اظهار داشت: تفاوت های زیادی در تراکنش های اپلیکیشن برای قرار دادن همه کاربران در یک دسته، قرار دارد. اپلیکیشن ها، قیمت های متفاوتی دارند.
1401/09/09
10:44:47
5.0 / 5
443
تگهای مطلب: اپل , اپلیکیشن , اندروید , اینتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴