انتشار اطلاعات مشتریان شرکت بیمه استرالیایی در دارک وب


لینک بگیر دات کام: هکرها سوابق پزشکی شمار بیشتری از مشتریان مدی بانک پرایوت که بزرگترین بیمه گر سلامت استرالیاست را منتشر نمودند و اطلاعات میلیونها مشتری این شرکت حالا عمومی شده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، انتشار اخیر اطلاعات مشتریان مدی بانک در دارک وب، بعد از آن صورت گرفت که این شرکت در واکنش به انتشار تدریجی اطلاعات مشتریانش، اعلام نمود باجی پرداخت نخواهد کرد.

طبق گزارش رسانه ها، وبلاگی که کارشناسان سایبری معتقدند توسط هکرها استفاده می شود، پست جدیدی با عنوان "روز امنیت سایبری مبارک! حاوی پوشه کامل از اطلاعات" منتشر نمودند. این پست حاوی فایلی بود که فایلهای فشرده گوناگونی با حجم بیشتر از پنج گیگابایت داشت.

رویترز محتوای فایل های جدید را که در دارک وب انتشار یافته اند، بررسی نکرده است. دارک وب، بخشی از وب جهانی است که تنها با نرم افزار ویژه قابل دسترسی است.

پلیس فدرال استرالیا ماه گذشته اعلام نمود هکرهای مقیم روسیه، عامل حمله سایبری به مدی بانک بوده اند. در این حمله سایبری، اطلاعات حدود ۱۰ میلیون مشتری فعلی و سابق این شرکت بیمه هک شد. مدی بانک، هک شدن این اطلاعات را ۱۳ اکتبر افشا کرد. این شرکت اخیرا اعلام نموده است هیچ شواهدی از اینکه اطلاعات بانکی مشتریان به سرقت رفته است، وجود ندارد. اطلاعاتی که به دست هکرها افتاده است، برای انجام کلاهبرداری مالی کافی نیست.

استرالیا در ماه های اخیر با افزایش حملات سایبری روبرو شده است. برخی از بزرگترین شرکتهای استرالیایی همچون اپتوس که دومین شرکت مخابراتی بزرگ این کشور و متعلق به شرکت مخابرات سنگاپور است، هدف حمله سایبری و رخنه اطلاعاتی قرار گرفته اند که درز اطلاعات میلیونها مشتری آنها را به دنبال داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، کارشناسان فناوری می گویند استرالیا به دنبال کمبود متخصصان ماهر امنیت سایبری و کمبود تجهیزات، به هدف حملات سایبری تبدیل گشته است.

منبع:

1401/09/11
02:17:03
5.0 / 5
648
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
از دست ندهید!