آیین نامه حمایت از كسب و كار:

کسب وکار های اینترنتی مشمول حمایت


به گزارش لینک بگیر دات کام، معاون سیاست گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: 24 کسب و کار اینترنتی و 5 سکو حایز شرایط حمایت برپایه آئین نامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال شدند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، حامد منکرسی معاونت سیاستگذاری اعتباربخشی سازمان فناوری در مراسم رونمایی از مرکز تماس ۱۶۴۹ در پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال به عرضه گزارش هایی در این عرصه پرداخت و عنوان کرد: آیین نامه پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال مشتمل بر ۱۴ ماده است که در مورد هرکدام وزارت ارتباطات وظایفی را برعهده دارد؛ اولین گام برای تصویب این مصوبه بحث پشتیبانی از کسب و کارها با هدف ایجاد شرایط حداقلی برای آنهاست.

معاونت سیاستگذاری اعتباربخشی سازمان فناوری همچنین گفت: شرایط و وظایف بسته به میزان حضور کاربران، میزان اعتبار و میزان آمادگی های نرم افزاری و زیرساختی برای کسب و کارها تقسیم بندی می شود.

او اضافه کرد: با توجه به ارزیابی های انجام شده ۲۴ درخواست و ۵ سکو حائز این شرایط لازم شدند. وی اظهار داشت: از مواردی که وزارت ارتباطات در این خصوص مقرر شده انجام دهد حمایتی است که تخفیف در بسته های پیامکی و بسته های تبلیغاتی را شامل می شود. خدمات لجستیکی یکی دیگر از مبحث هایی است که وزارت ارتباطات در ارتباط با آن اقدامات لازم را انجام خواهد داد که علاوه بر پست در این عرصه رایزنی هایی هم با سایر کاربرهای پستی انجام شده است. منکرسی خاطرنشان کرد: خدمات زیرساختی نیازمند تقویت زیرساخت ها برای این تعداد از کاربران است. یکی دیگر از مهم ترین مبحث هایی انجام شده بحث تسهیلات است که ماده ۷ را شامل می شود که در این باره منابعی را وزارت اقتصاد تأمین خواهد شد.

وی عنوان کرد: مبحث بعدی نشانه هویت است با توجه به اینکه بخشی از این کسب و کارها خانگی هستند، وزارت ارتباطات هماهنگی هایی را انجام داده تا این کسب و کار ها بتوانند نشانه قابل تاییدی را دریافت کرده و به کسب و کار خود ارتباط دهند که این اعتبار احیانا با تیک سبز مشخص می شود. معاون اعتباربخشی سازمان فناوری بیان نمود: مبحث بعدی عرضه خدمات دولت هوشمند است که انجام شده است و نظارت بر حسن اجرای حمایت های مصوب با هدف رفع چالش های احتمالی در این حوزه می باشد.
 

1401/09/27
11:43:27
5.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
از دست ندهید!