خنثی سازی حمله سایبری به بانک مرکزی


لاجوردی رییس شرکت ارتباطات زیرساخت در حساب شخصی خود از خنثی سازی حمله سایبری به بانک مرکزی و تعدادی از پیام رسان های بومی گفت.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، امیر محمدزاده لاجوردی، رییس شرکت ارتباطات زیرساخت در حساب شخصی خود در فضای مجازی از خنثی سازی حمله سایبری گسترده به بانک مرکزی آگاهی داد. لاجوردی اظهار داشت: شب گذشته بانک مرکزی و سکوهای بله و روبیکا مورد هدف حملات منع خدمت توزیع شده (DDoS) قرار گرفتند که با آن مقابله شد. ایشان سپس اضافه کرد: این روزها بیشترین حجم حملات خارجی به سمت بانکها و مؤسسات مالی، شرکت های ارائه دهنده اینترنت و زیرساخت های ارتباطی است که دفع شدند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا بانک مرکزی ایران، نهاد ناظر بر خدمات مالی و بانکداری ایرانی است که در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۳۳۹ هجری خورشیدی با سرمایه ۶٬۳ میلیارد ریال در تهران تأسیس و شروع به فعالیت کرد.
طبق ماده ۱۰ قانون پولی و بانکی کشور ایران، مسئول تنظیم و اجرای سیاست اعتباری و پولی بر اساس سیاست کلی اقتصادی کشور می‌باشد. حفظ ارزش داخلی و خارجی پول ملی کشور، انتشار اسکناس و ضرب سکه‌های فلزی رایج کشور، تنظیم مقررات مربوط به معاملات ارزی و ریالی، نظارت بر صدور و ورود ارز و پول رایج کشور، تنظیم‌کننده نظام پولی و اعتباری کشور، نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برخی از وظایف بانک مرکزی است.
بانک مرکزی از سال ۱۹۹۵ در لیست تحریم‌های آمریکا و از سال ۲۰۰۷ در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار داشته و همچنین مجلس سنای آمریکا طرحی را با هدف حفظ تحریم‌ها علیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد. این طرح با هدف حفظ تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه جمهوری اسلامی ایران و با پیشنهاد تد کروز سناتور تندروی جمهوری‌خواه با ۸۶ رأی مثبت و ۱۲ رأی منفی تصویب شد. این طرح با هدف محدود کردن همکاری‌های پکن - تهران، تصویب شد.

منبع:

1401/10/16
13:54:01
5.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
از دست ندهید!