معرفی هفت برنامه و ابزار تحقیق کلمات کلیدی سئو


تحقیق کلمات کلیدی سئو می تواند زمان بر باشد. در این مطلب برنامه ها و ابزارهایی که به شما کمک می کنند داده ها را یافته و فرصت های کمپین سئوی موفق را پیدا کنید معرفی می کنیم.

همه کمپین های سئوی موفق به داده های دقیق و جامع متکی هستند و این فرآیند با ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مناسب شروع می شود. اما دانستن نکات زیر ضروری است:

بهره وری: انجام تحقیقات کلمات کلیدی به صورت دستی زمان بر است.

جامعیت: به دست آوردن داده های تاریخی و جامع به تنهایی آسان نیست. از دست دادن اطلاعات حیاتی که باعث موفقیت استراتژی سئو شما می شود، بسیار آسان است.

رقابت: ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به شما این امکان را می دهند که نه تنها متوجه شوید که کاربران در جستجوی چه چیزی هستند، بلکه همچنین متوجه شوید که رقبای شما روی چه چیزی تمرکز می کند. شما می توانید به سرعت شکاف ها را شناسایی کنید و بهترین مسیر برای سودآوری و موفقیت را پیدا کنید.

دانش: کارشناسان سئوی طولانی مدت می توانند استراتژی های کلمه کلیدی خود را با تجزیه و تحلیل دقیق SERP ها ایجاد کنند، اما این نیاز به سال ها تمرین، آزمایش و خطاهای پرهزینه دارد. همه این تجربه را ندارند و همه به اندازه کافی اشتباه نکرده اند تا از دام ها جلوگیری کنند.

بنابراین یک ابزار خوب برای جستجوی کلمات کلیدی سئو، بسیاری از حدس و گمان ها را از بین می برد. در ادامه هفت برنامه ی شناخته شده و تست شده برای سئو را معرفی خواهیم کرد که شما را به خوبی در مسیر تسلط بر بازار خود قرار می دهد.

 

1. برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل  Google Keyword Planner

Google Keyword Planner یک برنامه کلاسیک مورد علاقه است. رایگان است، اما از آنجایی که اطلاعات مستقیماً از موتور جستجو می‌آید، قابل اعتماد است. همچنین انعطاف پذیر بوده و این امکان را به شما می دهد:

 • کلمات کلیدی جدید را شناسایی کنید.
 • کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید.
 • تعداد جستجوها را برای هر تنوع تخمین بزنید.
 • سطوح رقابت را برآورد کنید.

دسترسی به این ابزار آسان است و به عنوان یک برنامه وب و از طریق API در دسترس است و هیچ هزینه ای ندارد. فقط به یک حساب تبلیغاتی گوگل نیاز دارد. هنگام استفاده از این ابزار باید به چند نکته نیز توجه داشته باشید: اول اینکه اینها تخمین هایی هستند که بر اساس داده های تاریخی می باشد پس بدان معناست که اگر روندها تغییر کند، لزوماً در اینجا منعکس نمی شود. دوم اینکه Google Keyword Planner نمی تواند چیزهای زیادی در مورد خود SERP به شما بگوید، مانند ویژگی هایی که می توانید از آنها استفاده کنید و این ویژگی چگونه تبدیل می شود. Google Keyword Planner همچنین تمایل دارد داده ها را برای کلمات کلیدی مشابه ترکیب کند. در نهایت اگر فقط می خواهید نگاهی سریع یا ایده های تازه داشته باشید، اگر می خواهید از یک API استفاده کنید و ابزارهای خود را ایجاد کنید، یا به سادگی ترجیح می دهید کارهای دیگر را خودتان انجام دهید، Google Keyword Planne یک ابزار عالی است.

 

2. Keyword.io

این برنامه برای کسانی که بودجه کمی دارند جایگزین خوبی است و ویژگی های متفاوتی نیز دارد. Keyword.io از API های تکمیل خودکار برای جمع آوری داده های اساسی برای چندین سایت و موتورهای جستجو مانند مانند گوگل، آمازون، بینگ، یوتیوب، ویکی پدیا و ... استفاده می کند. این برای مشتریان خاص و رفع نیازهای خاص عالی است. همچنین دارای یک کاوشگر موضوعی تعاملی و یک ابزار مرور کلی موضوعی است. با این حال، محدودیت هایی دارد.

 

3.  Semrush

ابزار Semrush در مجموعه بازاریابی دیجیتال خود مجموعه ای از شش ابزار کلیدواژه و چهار ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی را با پایگاه داده بیش از 21 میلیارد کلمه کلیدی ارائه می دهد و شما می‌توانید یک نمای کلی از کلمات کلیدی که تماشا می‌کنید، از جمله حجم جستجوی پولی و ارگانیک، هدف، رقابت، CPC، داده‌های تاریخی، تجزیه و تحلیل SERP و موارد دیگر را دریافت کنید. برخی از ابزارهایی که این برنامه ارائه می دهد عبارتند از:

 • ابزارهای سئو روی صفحه
 • مجموعه تحلیل رقابتی
 • تجزیه و تحلیل فایل لاگ
 • ممیزی سایت
 • ابزارهای بازاریابی محتوا
 • تحلیل بازاریابی
 • ابزارهای تبلیغاتی پولی
 • ابزارهای سئوی محلی
 • ردیابی رتبه
 • مدیریت رسانه های اجتماعی
 • ابزارهای لینک سازی
 • ابزارهای بازاریابی آمازون
 • ابزارهای کسب درآمد از وب سایت

توجه داشته باشید که بهترین ویژگی های Semrush در مورد تحقیق کلمات کلیدی، اطلاعات تاریخی و معیارهای PPC آن است. شما می‌توانید در کمپین‌ها و کلمات کلیدی غوطه‌ور شوید تا اسرار SERP را باز کنید و اطلاعات گران‌قیمتی را به آژانس‌ها یا تیم‌های داخلی ارائه دهید که معمولاً به آنها دسترسی ندارند.

 

4. Moz Keyword Explorer

با پایگاه داده ای با بیش از 500 میلیون کلمه کلیدی، Moz Keyword Explorer ممکن است یک گزینه عالی باشد اگر به دنبال ایجاد یک استراتژی به جای مشاهده سریع داده ها برای چند کلمه کلیدی هستید باید بدانید که Moz مدتهاست که در فضای سئو پیشرو بوده است و به طور مداوم در حال به روز رسانی و بهبود ابزار کاوشگر کلمات کلیدی و سایر خدمات اصلی خود می باشد، با روندها همراه است و به دلیل ارائه جدیدترین ابزارها به متخصصان سئو معروف است و این کار را برای بیش از یک دهه انجام داده است.

مانند ابزار کلمات کلیدی گوگل، ابزار برنامه‌ریزی کلمات کلیدی Moz اطلاعاتی درباره سختی و حجم جستجوی ماهانه عبارات ارائه می‌کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که از نظر جغرافیایی بیشتر بشناسید. شما همچنین می توانید:

 • کلمات کلیدی مرتبط جدیدی را پیدا کنید که باید هدف قرار دهید اما اینطور نیست.
 • نحوه عملکرد سایت شما برای کلمات کلیدی را بیاموزید.
 • مناطقی را بیابید که می توانید سئوی خود را بهبود ببخشید (از جمله بردهای سریع و سرمایه گذاری های بزرگتر).
 • برای ایجاد استراتژی کارآمد، کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید.
 • تجزیه و تحلیل و ویژگی های برتر SERP.
 • تحلیل رقبا
 • نرخ کلیک ارگانیک

با این حال، برخلاف ابزار کلمات کلیدی گوگل، Moz اطلاعاتی فراتر از اصول اولیه را در اختیار شما قرار می دهد و معمولاً پیشنهادات کلمات کلیدی کمتری دارد و مانند برنامه‌ریز کلمات کلیدی گوگل، تخمین‌های محدوده را برای داده‌های جستجو به جای یک عدد خاص ارائه می‌کند.

با این حال، پایگاه داده این ابزار به طور مکرر به روز می شود، بنابراین می توانید مطمئن باشید که با تغییرات مداوم در عادت ها و رتبه بندی های جستجوی مصرف کننده همگام هستید. بعلاوه، استفاده از آن آسان است، بنابراین تیم‌ها می‌توانند به سرعت از وظایف بازاریابی مانند یافتن فرصت‌ها، ردیابی عملکرد، شناسایی مناطق مشکل‌دار و جمع‌آوری جزئیات سطح صفحه مراقبت کنند.

 

5. Ahrefs Keyword Explorer

اگر بخواهم Ahrefs را در یک کلمه توصیف کنیم، آن قدرت است.

یک کلمه را در کادر جستجو وارد می کنید و پنل های متعددی به شما نمایش داده می شود که می توانند هر آنچه را که می خواهید در مورد آن کلمه کلیدی بدانید، به شما معرفی کند. Ahrefs یک ابزار کامل است و دارای یکی از بزرگترین پایگاه های داده در بین تمام ابزارهای موجود می باشد و مرتباً به روز می شود.

سایر ابزارها و ویژگی های این مجموعه عبارتند از:

 • کاوشگر سایت
 • ممیزی سایت
 • ردیابی رتبه
 • کاوشگر محتوا

 

6. SERanking

SERanking به عنوان یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی در یک جعبه ابزار همه جانبه SEO می درخشد. یکی از اولین چیزهایی که هنگام ورود به سیستم متوجه خواهید شد، رابط کاربری بصری آن است. اما این ابزار فقط یک ابزار آنلاین زیبا نیست بلکه پایگاه داده آن قوی بوده و لیستی از کلمات کلیدی مرتبط و کم حجم را در صورت نیاز به الهام یا پیشنهاد، و همچنین پیشنهادات کلیدی طولانی همراه با اطلاعاتی در مورد ویژگی های SERP، سطوح رقابت، حجم جستجو و سایر جزئیاتی که برای شناسایی فرصت های جدید باید بدانید، ارائه می دهد.

ابزارهای دیگر در مجموعه SERanking عبارتند از:

-         ردیاب رتبه کلمات کلیدی

-         Grouper کلمات کلیدی

-         پیشنهادات کلیدواژه و جستجوگر حجم جستجو

-         بررسی کننده وضعیت شاخص

-         جستجوگر بک لینک

-         نظارت بر بک لینک

-         ابزار تحقیق رقابتی

-         ابزار حسابرسی وب سایت

-         جستجوگر سئو روی صفحه

-         مانیتور تغییرات صفحه

-         تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی

-         تجزیه و تحلیل ترافیک

 

7. BrightEdge Data Cube

اگر به دنبال مجموعه ابزار بازاریابی دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی هستید که شامل یک ابزار تحقیقاتی با کیفیت باشد، BrightEdge ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. این ابزار برخلاف سایر ابزارهایی که بر ارائه داده‌ها و روش‌هایی برای تجزیه و تحلیل آن داده‌ها تمرکز می‌کنند، به نظر می‌رسد بیشتر تحلیل‌های وقت‌گیر را برای شما انجام می‌دهد.

 

بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی سئو

این مقاله تنها شامل هفت ابزار از بسیاری از ابزارهای موجود امروزی در بازار است که به شما کمک می‌کند تا تحقیقات کلمات کلیدی خود را تا حد کارشناسی انجام دهید. اما توجه داشته باشید که هیچ کدام از این ابزار بی عیب و نقص نیستند و هر ابزار دارای نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد خود می باشد بنابراین انتخاب یک پلتفرم بسیار به انواع مشتریانی که معمولاً با آنها کار می کنید و ترجیحات شخصی بستگی دارد. این تخصص، تجربه، دانش و بینش شماست که داده ها را به بازاریابی دیجیتال تبدیل می کند که می توانید به آن افتخار کنید.

 

1401/11/03
21:52:51
5.0 / 5
418
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
از دست ندهید!