اندروید 14 اپلیکیشن های قدیمی را متوقف می کند


لینک بگیر دات کام: نسخه بعدی اندروید ممکنست در بعضی موارد، مانع نصب اپلیکیشن های قدیمی شود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، وب سایت ۹to۵Google، تغییر کدی را مشاهده کرده که نشان میدهد اندروید ۱۴ مانع از آن خواهد شد که کاربران نسخه خیلی قدیمی اپلیکیشن ها را خارج از فروشگاه پلی استور نصب کنند. طراحان اندروید سالهاست طبق دستورالعمل فروشگاه گوگلی پلی استور، ملزم هستند اپلیکیشن های خودرا جهت استفاده از تازه ترین اقدامات و قابلیتهای ایمنی پلت فرم اندروید، به روز نگه دارند اما این دستورالعمل، ماه جاری تغییر نمود و الان الزامی کرده است که اپلیکیشن هایی که در این فروشگاه عرضه می شوند، حداقل اندروید ۱۲ را هدف بگیرند.

اندروید ۱۴ در ابتدا مانع نصب نرم افزارهای قدیمی خواهد شد اما انتظار می رود گوگل به تدریج این محدودیت را تسهیل کند. هدف از این اقدام، تقویت امنیت و حریم خصوصی است.

گوگل می گوید سازندگان بدافزار، نمی توانند تنها نسخه های قدیمی اندروید را برای فرار از تدابیر امنیتی در نسخه های جدیدتر هدف بگیرند. گوگل هم اکنون ملزم کرده که اپلیکیشن ها در پلی استور، حداقل اندروید ۱۲ را هدف بگیرند. اما اندروید ۱۴ مانع کوشش برای نصب اپلیکیشن های قدیمی بوسیله وب یا فروشگاه های برنامه دیگر خواهد شد.

هدف از سیاست جدید، ممانعت از نصب ناخواسته بدافزار توسط کاربران است. اگر کاربران به نحوی این محدودیت ها را در یک گوشی اندروید ۱۴ دور زده و برنامه مورد نظرشان را نصب کنند، احتمالاً دقیقا می دانند که چه کاری دارند انجام می دهند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، باتوجه به وفور بدافزارهای اندروید که سازندگان آنها اغلب به نصب خارج از سیستم پلی استور متکی هستند، این اقدام کار حیرت انگیز نیست. 

1401/11/05
21:46:42
5.0 / 5
409
تگهای مطلب: اپل , اپلیکیشن , امنیت , اندروید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱