پاکستان ویکی پدیا را فیلتر کرد


لینک بگیر دات کام: اداره ارتباطات پاکستان (PTA) بعد از آنکه تشخیص داد محتوای ویکی پدیا بی احترامی به شعائر مذهبی است، دسترسی به این وب سایت را به مدت 48 ساعت کند و بعد از آن فیلتر کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، یک سخنگوی PTA به خبرگزاری بلومبرگ اظهار داشت این آژانس دولتی دایره المعارف آنلاین را برای ناتوانی در حذف محتوای مذکور طی دو روز قبل مسدود کرده است. اداره ارتباطات در یکم فوریه ۲۰۲۳ میلادی اظهار داشت با دستور دادگاه با سایت تماس برقرار کرده تا محتوای کفرآمیز را در سایت حذف کند.

پس از آن که ویکی پدیا از دستور پیروی نکرد مقامات تهدید کردند در صورت عدم همخوانی با درخواست قانونی، دسترسی به سایت را به مدت ۲ روز محدود و سیس آن را بصورت کامل مسدود می کنند. این آژانس بصورت رسمی فهرست محتواهای ویکی پدیا که خواهان عدم نمایش برای مردم پاکستان است را اعلام نکرده است. تک کرانچ در گزارشی در این عرصه نوشته، پاکستان از مدتی قبل تلاش دارد بر محتوای پلتفرم های دیجیتال مختلف کنترل بیشتری داشته باشد.

اداره ارتباطات پاکستان PTA در سال ۲۰۲۰ میلادی موقتا تیک تاک را به سبب محتوای «غیر اخلاقی و نامناسب» مسدود کرد. پس از آن اپ چینی تعهد داد تا کلیپ های نمایشی را با توجه به هنجارهای اجتماعی و قوانین این کشور بازبینی کند.
 


منبع:

1401/11/16
17:52:00
5.0 / 5
441
تگهای مطلب: ویکی , تیک تاک , دیجیتال , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
از دست ندهید!