اتحادیه اروپا و انتقال دیتای غیرقانونی


به گزارش لینک بگیر دات کام، یک کمیته کلیدی در پارلمان اتحادیه اروپا در رابطه با اقدامات حفاظتی سختگیرانه تر برای پیشگیری از دسترسی سازمان های غیر دولتی اتحادیه به دیتا توافق کرد.

انتقال داده و دریافت داده یا به طور گسترده‌تر، ارتباطات داده یا ارتباطات دیجیتال، انتقال و دریافت داده‌ها در قالب یک جریان بیت دیجیتال یا یک سیگنال آنالوگ دیجیتالی است که از طریق یک کانال ارتباطی نقطه به نقطه یا نقطه به چند نقطه منتقل می‌شود. نمونه هایی از این کانال ها عبارتند از سیم های مسی، فیبرهای نوری، ارتباطات بی سیم با استفاده از طیف رادیویی، رسانه های ذخیره سازی و اتوبوس های کامپیوتری. داده ها به عنوان یک سیگنال الکترومغناطیسی، مانند ولتاژ الکتریکی، امواج رادیویی، مایکروویو یا سیگنال مادون قرمز نشان داده می شوند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، این در حالیست که اقدامات مذکور با انتقادات گروه های لابی گری فناوری روبرو شده است. کمیته صنعت، تحقیق و انرژی پارلمان اروپا ماه آتی خواستار حمایت قانونگذاران اتحادیه اروپا از اصلاحیه هایی خواهد شد که به آن اجازه می دهد مذاکراتی در رابطه با ی جزئیات نهایی پیش نویس قانون داده کمیسیون اتحادیه اروپا را با کشورهای عضو شروع کند. پیش نویس قانون داده، حقوق و الزاماتی در رابطه با ی استفاده از داده هایی تعیین می کند که توسط مصرف کنندگان شرکتها در گجت های هوشمند، ماشین آلات و محصولات مصرفی ساخته شده است. این قسمتی از انبوه قوانینی است که هدف آن کنترل قدرت شرکتهای بزرگ فناوری آمریکا است. اتحادیه اروپا نگران آنست که فرایند انتقال داده از آنچه ادوارد اسنودن (پیمانکار سابق سازمان اطلاعات آمریکا) در سال ۲۰۱۳ در رابطه با ی نظارت گسترده آمریکا فاش کرد، گسترده شده باشد. پیلار دل کاستیلو ورا یکی از قانونگذاران اتحادیه اروپا در این حوزه می گوید: قانون داده، فرایند دسترسی به انبوهی داده های با کیفیت صنعتی را زیر و رو می کند. کمیته پارلمان اروپا اقداماتی حفاظتی در مقابل انتقال بین المللی غیر قانون داده ها به وسیله تهیه کنندگان خدمات ابری معرفی و شرایط سختگیرانه تری بر درخواست های انتقال داده از کسب و کار به دولت ها وضع کرده است.

گفتنی است انتقال آنالوگ روشی برای انتقال صدا، داده، تصویر، سیگنال یا اطلاعات ویدئویی با استفاده از سیگنال پیوسته است که در دامنه، فاز یا برخی ویژگی‌های دیگر متناسب با یک متغیر متفاوت است. پیام ها یا با دنباله ای از پالس ها با استفاده از یک کد خط (انتقال باند پایه)، یا با مجموعه محدودی از شکل موج های متغیر پیوسته (انتقال باند عبور)، با استفاده از روش مدولاسیون دیجیتال نمایش داده می شوند. مدولاسیون باند عبور و دمودولاسیون مربوطه توسط تجهیزات مودم انجام می شود. بر اساس رایج ترین تعریف سیگنال دیجیتال، هر دو سیگنال باند پایه و باند عبور که نشان دهنده جریان های بیتی هستند، به عنوان انتقال دیجیتال در نظر گرفته می شوند، در حالی که یک تعریف جایگزین، سیگنال باند پایه را تنها به عنوان دیجیتال، و انتقال باند عبور داده های دیجیتال را به عنوان شکلی از تبدیل دیجیتال به آنالوگ در نظر می گیرد.
داده های ارسال شده ممکن است پیام های دیجیتالی باشند که از منبع داده، به عنوان مثال، یک کامپیوتر یا یک صفحه کلید منشأ می گیرند. همچنین ممکن است یک سیگنال آنالوگ مانند تماس تلفنی یا یک سیگنال ویدیویی باشد که به صورت بیت استریم دیجیتالی شده است، برای مثال، با استفاده از مدولاسیون کد پالس یا طرح‌های کدگذاری منبع پیشرفته‌تر. این کدگذاری و رمزگشایی منبع توسط تجهیزات کدک انجام می شود.
1401/11/22
16:32:36
5.0 / 5
433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
از دست ندهید!