تاثیر ترافیک سایت بر سئوی سایت


آیا نمی توانید وب سایت خود را در نتایج جستجو پیدا کنید؟ شما تنها نیستید. میلیون ها سایت در تلاش هستند تا فضایی را برای خود در موتورهای جستجو ایجاد کنند.


در ادامه می خوانید:
اگر ترافیک فعلی کم باشد، حتما این سئوال برایتان پیش می آید که آیا ترافیک سایت به شانس شما برای ارتقاء رتبه آسیب می رساند یا خیر. در ادامه با لینک بگیر همراه باشید تا به این دغدغه ی به حق سئوکاران بپردازیم.
اگرچه میزان کل ترافیک روی رتبه بندی جستجوی شما تأثیر نمی گذارد، اما ترافیک نقش مهمی در مکان ظاهر شدن وب سایت شما در نتایج جستجو دارد. ناگفته نماند (اما به هر حال می گویم) که هر چه سایت شما محبوب تر باشد، بهتر است.
 
بسیاری از کسب و کارها می خواهند که وب سایت آنها در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشد و به همین دلیل است که آنها باید بدانند که آیا ترافیک وب سایت بر استراتژی سئو تأثیر می گذارد یا خیر. مطالعات نشان می دهد که بین ترافیک وب سایت بالا و رتبه بالای گوگل همبستگی وجود دارد. گوگل هنگام رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو، ترافیک وب سایت را در کنار سایر عوامل در نظر می گیرد.
نتایج رتبه‌بندی موتورهای جستجو از بهینه‌سازی وب‌سایت که شامل پیکربندی فنی، ساخت لینک و ارتباط محتوا است. این بدان معنی است که بهینه سازی وب سایت برای جستجو ضروری است. فرآیند بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو به عنوان SEO (Search-Engine Optimization) شناخته می شود. شامل کاربران اینترنتی می شود که از وب سایت شما بازدید می کنند. این بازدیدکنندگان به عنوان ترافیک وب سایت شناخته می شوند.
کاربران اینترنت می توانند از طریق ترافیک مستقیم یا ترافیک ارگانیک از وب سایت شما بازدید کنند. مهم است که این دو نوع ترافیک را درک کنید و بدانید که چگونه می توانند سئوی شما را بهبود بخشند.
 
طبق مطالعه تحقیقاتی عوامل رتبه بندی SEMrush، هفده عامل کلیدی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود که در زیر به ترتیب اهمیت فهرست شده اند:
1. بازدید مستقیم از وب سایت
2. زمان باقیماندن بازدیدکننده در سایت
3. صفحات در هر جلسه
4. نرخ پرش
5. مجموع دامنه های ارجاع دهنده
6. کل بک لینک ها
7. کل آی پی های ارجاع دهنده
8. کل بک لینک های فالو
9. طول محتوا
10. امنیت وب سایت (HTTPS)
11. مجریان کل
12. کلید واژه در لنگر
13. کلید واژه در بدنه (body) سایت
14. چگالی کلمات کلیدی
15. کلمه کلیدی در عنوان
16. کلمه کلیدی در متا
17. ویدئو در صفحه
 
نگاهی اجمالی به این لیست یک چیز را روشن می کند: ترافیک نقش مهمی در موفقیت وب سایت شما دارد. اما گوگل بیشتر بر این تمرکز دارد که کاربران چگونه وب سایت شما را پیدا می کنند و چه کاری در آن انجام می دهند تا اینکه سایت شما چقدر ترافیک قابل اندازه گیری دریافت می کند. بیایید بررسی کنیم که چگونه عوامل رتبه بندی برتر بر بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما تأثیر می گذارد، و چگونه می توانید از این دانش برای بهبود رتبه خود در نتایج جستجو استفاده کنید.
 

انواع مختلف ترافیک

تشخیص انواع مختلف ترافیک وب سایت به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه ترافیک می تواند در بهبود سئو و رتبه بندی آنلاین نقش داشته باشد. دو نوع مختلف از ترافیک وجود دارد که می تواند بر روی سئو تاثیر بگذارد، ترافیک مستقیم و ارگانیک.
 

ترافیک مستقیم

گوگل آنالیتیکس و سایر پلتفرم های تحلیلی از ابزارها و الگوریتم های ردیابی برای تعیین ترافیک وب سایت شما استفاده می کنند. یکی از منابع ترافیک می تواند ترافیک مستقیم باشد. اینها بازدیدکنندگانی هستند که بدون وب سایت ارجاعی به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند. این بدان معناست که بازدیدکنندگان به صورت دستی URL وب سایت شما را تایپ می کنند یا روی یک نشانک کلیک می کنند تا به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. این نشانه ای برای گوگل است که دامنه شما دارای اعتبار و ارزش بالایی است. گوگل هنگام رتبه بندی سایت ها دامنه های معتبر و وب سایت های با ارزش بالا را در اولویت قرار می دهد.
 
هنگامی که کاربران مستقیماً به یک وب سایت دسترسی پیدا می کنند، نشانه خوبی است. این به گوگل نشان می دهد که کاربران اینترنت با برند و شرکت شما آشنا هستند. برای به دست آوردن ترافیک مستقیم بیشتر، بهترین کار این است که برند خود را به طور کلی تبلیغ و بازاریابی کنید. ترافیک مستقیم از حساب های رسانه های اجتماعی و وب سایت های مرتبط به گوگل نشان می دهد که سایت شما مرتبط است. این عوامل به همراه افرادی که مستقیماً وب سایت شما را جستجو و پیدا می کنند، می توانند به بهبود رتبه وب سایت شما کمک کنند.
 

ترافیک ارگانیک

بازدیدکنندگان گاهی اوقات می توانند از طریق موتورهای جستجوی قابل اعتماد مانند گوگل و بینگ به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، کاربران اینترنت امیدوارند که بتوانند پاسخ هایی را برای آنچه جستجو می کنند بیابند و جستجو را انجام دهند. هنگامی که کاربران به طور مداوم وب سایت شما را از طریق این نوع جستجوی ارگانیک پیدا می کنند، به عنوان ترافیک ارگانیک واجد شرایط می شود.
 
توجه داشته باشید که اگرچه تبلیغات و جستجوی پولی می تواند بر ترافیک ارگانیک تأثیر بگذارد، اما بخشی از ترافیک ارگانیک در نظر گرفته نمی شود. تبلیغات و جستجوی پولی بخشی از ترافیک ارگانیک نیستند و همچنین نقشی در تأثیرگذاری بر استراتژی سئوی شما ندارند.
 

چگونه ترافیک وب سایت بر سئو تاثیر می گذارد

به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، اکثر وب سایت ها تلاش می کنند تا در صفحه اول نتایج جستجو رتبه بندی کنند. هنگامی که سایت شما در صفحه اول رتبه بندی می شود، کاربران به راحتی می توانند به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. این باعث افزایش دید برند شما می شود و بازدیدکنندگان شما احتمالاً اقدام خاصی مانند خرید اقلام یا استفاده از خدماتی که شما ارائه می دهید انجام می دهند.
 
ترافیک وب سایت می تواند موقعیت سایت شما را در نتایج موتورهای جستجو تعیین کند. سایت‌های محبوب‌تر در مقایسه با سایت‌های کمتر محبوب، رتبه بالایی دارند. در اینجا چند فاکتور برای در نظر گرفتن وجود دارد:
 

فعالیت های بازدیدکنندگان در وب سایت شما

داشتن ترافیک بیشتر در وب سایت شما ضروری است، اما ترافیک با کیفیت بالا حتی بهتر است. ترافیک با کیفیت بالا به این معنی است که بازدیدکنندگان به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند و اقدامات خاصی را انجام می دهند و اطلاعات بیشتری به دست می آورند. این به گوگل نشان می دهد که وب سایت شما نیازهای کاربران را برآورده می کند. فعالیت های کاربران وب سایت همچنین به این معنی است که بازدیدکنندگان وب سایت شما را مفید می یابند و اقدامات خاصی انجام می دهند.
 

زمانی که کاربران وب در یک سایت صرف می کنند

هرچه بازدیدکنندگان وب سایت زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند، باعث اعتبار و اعتماد وب سایت می شود. وقتی زمان بیشتری در وب سایت شما صرف می شود، این معمولاً به این معنی است که آنها ارزشی در محتوای شما پیدا می کنند. این به Google نشان می دهد که محتوای بسیار ارزشمندی ارائه می دهید که نیازهای بازدیدکنندگان شما را برآورده می کند و مشکلات آنها را حل می کند.
 
اگر بازدیدکنندگان آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند، احتمالاً مدت بیشتری در سایت شما می مانند. اطمینان حاصل کنید که وب سایت خود را برای کلمات کلیدی مرتبط با محتوای مرتبط و جذاب بهینه کرده اید. از تصاویر، ویدئوها و سایر عناصری استفاده کنید که به بهبود مدت زمانی که کاربران در سایت شما می گذرانند کمک می کند.
 

بازدیدکنندگان صفحات در هر جلسه را بررسی می کنند

گوگل بررسی می کند تا ببیند بازدیدکنندگان چند صفحه روی سایت شما کلیک می کنند. بازدیدکننده ای که وب سایت شما را مرور می کند و به محتوای مختلف نگاه می کند، اطلاعات شما را مفید و جذاب می یابد. همچنین به این معنی است که شما یک مسیر ناوبری کاربر واضح را برای بازدیدکنندگان خود فراهم می کنید.
 
سایت هایی که در نتایج جستجو رتبه بالایی دارند بازدیدکنندگان بیشتری در هر جلسه در همان وب سایت به صفحات بیشتری دسترسی دارند. گوگل همچنین در هر جلسه به موقع بررسی می کند. زمان کم در هر صفحه در هر جلسه می تواند به این معنی باشد که وب سایت شما اطلاعات مورد نیاز بازدیدکنندگان را ارائه نمی دهد.
 
همچنین می تواند به این معنی باشد که یافتن محتوای مرتبط در وب سایت شما برای بازدیدکنندگان آسان نیست، یا ناوبری وب سایت شما گیج کننده است. این عوامل می توانند رتبه شما را در نتایج جستجو کاهش دهند.
 

نرخ پرش

نرخ پرش بالا زمانی است که بسیاری از بازدیدکنندگان سایت به محض مشاهده یک صفحه وب سایت شما را ترک می کنند. صفحاتی که رتبه بالایی دارند نرخ پرش کمتری دارند. این نشانه ای برای Google است که شما محتوای مفید و مرتبطی ارائه می دهید که باعث می شود بازدیدکنندگان برای مدت زمان طولانی تری در صفحات وب شما بمانند.
 
در حالت ایده آل، بازدیدکنندگان وب سایت نباید به محض کلیک روی آن سایت شما را ترک کنند. اگر اکثر بازدیدکنندگان پس از بازدید اولیه خارج شوند، این امر می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند.
 

تعداد دامنه های ارجاع دهنده

تعداد دامنه های ارجاع دهنده می تواند بر رتبه آن دامنه تأثیر بگذارد. امکان دریافت لینک های ارجاع از منابع مختلف وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید این نوع لینک ها را از وبلاگ نویسی مهمان و ارتباط با تولیدکنندگان محتوا دریافت کنید.
1401/12/02
10:33:25
5.0 / 5
447
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
از دست ندهید!