هزینه ارسال پیامک بر اساس آخرین تعرفه 1401


هزینه یا تعرفه ارسال پیامک در هر یک از اپراتورهای تلفن همراه از حداقل 8.9 تا حداکثر 29.4 تومان متفاوت است که در ادامه آخرین تعرفه ارسال پیامک 1401 را بررسی می کنیم.

به گزارش لینک بگیر دات کام تعرفه ارسال پیامک در هر یک از اپراتورهای تلفن همراه، همچون همراه اول، ایرانسل و رایتل و هم چنین بسته به دائمی یا اعتباری بودن این سیم کارت ها قیمت متفاوتی دارد که تعرفه پیامک در سایت هر یک از اپراتورها آمده است.

اما برپایه اطلاعات سایت اپراتورهای تلفن همراه میتوان دریافت که هزینه پیامک برخی از آنها نسبت به سال قبل با تغییراتی همراه بوده است.

تعرفه ارسال پیامک همراه اول

برای نمونه هزینه هر صفحه پیامک فارسی با سیم کارت های دائمی اپراتور همراه اول ۸.۹ تومان است. این عدد برای پیامک هایی که به زبان انگلیسی نوشته شوند ۲۲.۲ تومان به ازای هر صفحه خواهد بود. همین طور ارسال پیامک با سیم کارت های اعتباری همراه اول، به ازای هر صفحه پیامک فارسی، ۱۰.۶ تومان هزینه دارد و با ارسال هر صفحه پیامک انگلیسی هم کاربران باید ۲۶.۴ تومان بپردازند.

تعرفه پیامک ایرانسل

در اپراتور ایرانسل دائمی، هزینه هر صفحه پیامک فارسی ۱۱.۹ تومان است. این عدد برای پیامک هایی که به زبان انگلیسی نوشته شوند، ۲۵.۲ تومان به ازای هر صفحه خواهد بود. هزینه ارسال پیامک با سیم کارت های اعتباری ایرانسل هم به ازای هر صفحه پیامک فارسی، ۱۳.۶ تومان بوده و هر صفحه پیامک انگلیسی هم برای کاربران ۲۹.۴ تومان هزینه خواهد داشت.
 

تعرفه ارسال پیامک با رایتل

تعرفه ارسال پیامک با سیم کارت های دائمی اپراتور رایتل، ۸.۸ تومان به ازای هر صفحه پیامک با زبان فارسی است. این در صورتی که ارسال هر صفحه پیامک به زبان انگلیسی در این سیم کارت ها، ۲۲ تومان هزینه دارد. هم چنین کاربران برای ارسال پیامک با بهره بردن از سیم کارت های اعتباری رایتل به ازای هر صفحه به زبان فارسی ۱۰.۵ تومان می پردازند و ارسال پیامک به زبان انگلیسی هم ۲۶.۲ تومان به ازای هر صفحه هزینه دارد.

 

درآمد پیامکها کجا می روند؟

طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گفته شده بود اپراتورهای عرضه دهنده خدمات مخابراتی، علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ۳۰ ریال از استفاده کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حســـاب درآمد عمومی ردیف ۱۶۰۱۵۴ نزد خزانه داری کل کشور واریز می کنند.

درآمد حاصله متناسب با وصول تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان جهت اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابانی در اختیار ســازمان بهزیســتی قرار می گیرد و ۵۰۰۰ میلیارد تومان باقی مانده صرف شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می شود.

همچنین در لایحه بودجه سال آینده هم به این مساله اشاره شده و برپایه اطلاعات جداول لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ قیمت هر پیامک ۳۰ ریال افزایش پیدا خواهدنمود و درآمد دولت از این محل ۶۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

 

در هزینه ارسال پیامک بر اساس آخرین تعرفه 1401 خواندید:
  1. تعرفه ارسال پیامک همراه اول
  2. تعرفه پیامک ایرانسل
  3. تعرفه ارسال پیامک با رایتل
1401/12/03
11:46:16
5.0 / 5
409
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!