تبدیل متن به ویدئو با چت جی بی تی


بگفته آندرئاس براون مدیر ارشد فناوری شاخه مایکروسافت در آلمان در نسخه جدید هوش مصنوعی جی پی تی-4 متعلق به Open AI به کاربران اجازه می دهد متن را به ویدئو تبدیل کنند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از بیزینس اینسایدر، مایکروسافت یکی از سرمایه گذاران اصلی«اوپن آ. آی» است و میلیاردها دلار در این شرکت سرازیر می کند. براون همچنین اظهار داشت در روزهای آینده یک نسخه قدرتمندتر هوش مصنوعی اضافه می شود که پایانی بر گمانه زنی ها خواهد بود. او در این باره عنوان کرد: ما GPT-4 را عرضه می نماییم که در آن چند مدل چندگانه قابلیت های کاملا متفاوتی مانند ویدئو را عرضه می کنند. در این میان گمانه زنی و هیجان در ارتباط با مدل آتی هوش مصنوعی مولد اوپن آ. آی بیشتر شده اما سم آلتمن مدیر ارشد اجرایی این شرکت در مصاحبه ای عنوان کرد: گویی که مردم می خواهند ناامید شوند و احیانا هم می شوند. میرا موراتی مدیر ارشد فناوری «اوپن آ. آی» در این باره می گوید: تصور می کنم هیجان کمتر در این باره بهتر است. البته این هیجانات فرصت ها را وسیع تر می کنند. در این میان متا و گوگل از هم اکنون قابلیت های تبدیل متن به ویدئو را در هوش مصنوعی مولد خود گنجانده اند و این امر نشان دهنده گامی روبه جلو برای چت جی پی تی مشهور است که تابحال بازده های آن فقط کلامی بوده است.
 

تبدیل متن به ویدئو

Text-to-Video یک فناوری پیشرفته هوش مصنوعی است که تنها به متن به عنوان ورودی برای خروجی به عنوان ویدیو نیاز دارد. الهام بخش از مدل های متن به تصویر بود که تصاویر را به عنوان خروجی از متن به عنوان ورودی ارائه می کرد.
 
پیش‌بینی ویدیویی در ساختن اشیاء واقعی در یک پس‌زمینه پایدار با استفاده از شبکه عصبی مکرر برای مدل توالی به دنباله با یک شبکه عصبی کانولوشنال کانکتور که هر فریم پیکسل به پیکسل را رمزگذاری و رمزگشایی می‌کند و با استفاده از یادگیری عمیق ویدیو را ایجاد می‌کند، انجام می‌شود.
 

روش تبدیل متن به وبدئو

 
جمع‌آوری داده‌ها و آماده‌سازی مجموعه داده‌ها با استفاده از ویدیوی واضح از ویدیوی کنش انسانی جنبشی.
آموزش شبکه عصبی کانولوشن برای ساخت ویدیو.
استخراج کلمات کلیدی از متن با استفاده از برنامه نویسی به زبان طبیعی.
تست مجموعه داده در مدل مولد شرطی برای اطلاعات استاتیک و پویا موجود از متن توسط رمزگذار خودکار متغیر و شبکه متخاصم مولد.
مدل ها
مدل های مختلفی از جمله مدل های منبع باز وجود دارد. CogVideo کد خود را در GitHub ارائه کرد. Meta Platforms از متن به ویدئو با makeavideo.studio استفاده می کند. گوگل از Imagen Video برای تبدیل متن به ویدئو استفاده کرد.

منبع:

در تبدیل متن به ویدئو با چت جی بی تی خواندید:
  1. تبدیل متن به ویدئو
  2. روش تبدیل متن به وبدئو
1401/12/24
22:41:10
5.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!