تغییر گوگل به نفع کاربران اندرویدی


لینک بگیر دات کام: گوگل طراحان اپلیکیشن های اندرویدی را ملزم می کند به کاربر اجازه دهند حساب و داده خودرا حذف کند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این شرکت اظهار داشت که اپلیکیشن های اندرویدی در فروشگاه پلی استور، بزودی باید به کاربران اجازه دهند حساب خود و داده ها در داخل اپلیکیشن و در وب را حذف نمایند. طراحان برنامه همین طور باید داده یک حساب را هنگامی که کاربر برای حذف کل یک حساب درخواست می کند، پاک کنند.
گوگل اظهار داشت هدف از این اقدام، آگاهی رسانی به کاربران در ارتباط با کنترل هایی که می توانند روی داده داشته باشند و تقویت اطمینان به اپلیکیشن ها و پلی استور بصورت کلی، است. همین طور این اقدام، انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می آورد. می توانید داده خاصی مانند محتوای بارگذاری شده خویش را بدون اینکه لازم باشد کل حساب را پاک کنید، حذف کنید. اجبار برای حذف داده در وب، تضمین می کند که کاربران به جهت این که بخواهند اطلاعاتشان را حذف نمایند، نیازی ندارند یک اپلیکیشن را دوباره نصب کنند.
این سیاست بصورت تدریجی به اجرا گذاشته می شود. سازندگان اپلیکیشن تا هفتم دسامبر فرصت دارند تا به پرسش ها در ارتباط با حذف داده در فرم امنیت اپلیکیشن خود پاسخ دهند. فهرست پلی استور، این تغییرات را از شروع سال ۲۰۲۴ نشان خواهد داد. طراحان می توانند برای دریافت مهلت بیشتر تا ۳۱ ماه مه سال آینده، درخواست کنند.
این تغییرات چند ماه پس از اعلام مقررات مشابه از جانب اپل برای نرم افزار فروشگاه اپ استور صورت می گیرد. در هر دو مورد، این شرکتها نگران نقض حریم خصوصی و نتایج آن بودند. این شرکتها نمی خواهند کاربران به سبب اینکه نمی توانند بسادگی حساب های خود یا اطلاعات حساس را پس از توقف استفاده از یک اپلیکیشن، حذف نمایند، قربانی رخنه اطلاعاتی شوند.
همینطور این تغییرات بدنبال تلاشهای فزاینده رگولاتورها صورت می گیرد که خواهان کنترل بیشتر روی خدمات بوده اند. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بتازگی تغییرات قانونی را پیشنهاد کرده بود که راه های ساده برای لغو اشتراک و عضویت را الزامی می کند.
طبق گزارش سایت انگجت، در حالی که این آژانس بیش از حریم خصوصی به تغییرات ناخواسته متمرکز است، اما پیام به توسعه دهندگان اپلیکیشن روشن است: کنترل بیشتر حسابها را فراهم کنید یا با مجازات رو به رو خواهید شد.


 


منبع:

1402/01/18
19:22:07
5.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱