پیش بینی تاکتیک های بازاریابی محتوای سئو در سال جدید


با توجه به دگرگونی های مکرر در زمینه بازاریابی دیجیتال، تعیین مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری پول و اینکه کدام جنبه ها باید نادیده گرفته شوند برای بازاریابان می تواند دشوار باشد.

به منظور به دست آوردن درک بهتری در مورد کارایی بهینه سازی موتور جستجوی فعلی و تاکتیک های بازاریابی محتوا و پیش بینی مسیر حرکت در سال جاری، نظرسنجی توسط Ignite Visibility انجام شد که در آن پاسخ ها از 120 متخصص بازاریابی که کار می کنند جمع آوری شد.

بر اساس مشاهدات، سئو اغلب در مسیر تکامل قرار می گیرد زیرا بازاریابان دیجیتال به توسعه راه های بهتر و پیشرفته برای دریافت بازدیدهای بیشتر از محتوای خود ادامه می دهند. با اضافه شدن ChatGPT، یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی، این موضوع به طور گسترده در بین بازاریابان مورد بحث قرار گرفته است. با وجود اینکه هوش مصنوعی پتانسیل لازم برای تصاحب صنعت بازاریابی را دارد، اما همچنان مهم‌ترین چالش برای سئو محسوب نمی‌شود.

هنگامی که از کارشناسان در مورد بزرگترین چالش های پیش روی در دنیای سئو سوال پرسیده شد، به روز رسانی های گوگل در صدر فهرست قرار گرفتند و 19.3 درصد از کارشناسان موافق آن بودند. هنگامی که گوگل آخرین به روز رسانی محتوای مفید خود را اعلام کرد، بازاریابان نگران بودند که ممکن است بر رتبه بندی سئو تأثیر بگذارد. با این حال، وقتی از کارشناسان پرسیده شد که آیا تغییری را تجربه کرده‌اند یا خیر، 49.6 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که چیزی تغییر نکرده است، در حالی که 43.8 درصد از آنها احساس بهبود در رتبه‌بندی داشتند. از سوی دیگر، تنها 6.6 درصد گفته اند که رتبه آنها کاهش یافته است.

پاسخ دهندگان گفتند که بر اساس نتایج مشاهده شده پس از معرفی آخرین به روز رسانی گوگل، آنها قصد دارند سرمایه گذاری بیشتری در بهینه سازی موتورهای جستجو و به روز رسانی محتوای قبلی انجام دهند. وقتی از کارشناسان در مورد تغییراتی که در طرح‌بندی سال 2023 ایجاد خواهند کرد، پرسیده شد، 50.4 درصد از پاسخ‌دهندگان با تولید محتوای بیشتر موافقت کردند، در حالی که 34.7 درصد قصد دارند روی محتوای با کیفیت بالا سرمایه‌گذاری کنند. تولید محتوای با کیفیت و انتشار آن به صورت رپورتاژآگهی در سایتهای معتبر و مرتبط با سایت شما، یکی از بهترین و موثرترین روش های بهبود سئو و ارتقا رتبه سایت می باشد.

 

وقتی از کارشناسان بازاریابی در مورد حوزه های سئو که بیشتر بودجه خود را در آن خرج می کنند سؤال شد، 62.2 درصد برنامه ریزی کردند که بیشتر برای بازاریابی محتوا هزینه کنند، در حالی که 37 درصد بیشتر برای تحقیقات کلمات کلیدی هزینه می کردند. جنبه های دیگر شامل تجزیه و تحلیل و به دنبال آن روابط عمومی دیجیتال و سئوی موبایل بود.

با افزایش محتوای چند رسانه ای، از شرکت کنندگان در مورد نوع محتوای ویدیویی که در سال جاری تولید خواهند کرد، پرسیده شد. نتایج نشان داد که 53.7 درصد از آنها روی ویدیوهای نمایشی محصول کار می کنند، در حالی که 48.8 درصد از آنها ویدیوهای چگونه انجام می دهند. انواع دیگر محتوا شامل استراتژی های اطلاعاتی در شماره 3 و به دنبال آن اظهارات مشتری در شماره 4 بود.

جان لینکلن، مدیر اجرایی این شرکت تحقیقاتی، اظهارات خود را به اشتراک گذاشت و گفت که بر اساس نتایج به‌دست‌آمده از نظرسنجی، می‌توان نتیجه گرفت که سال ۲۰۲۳ افزایش چند رسانه‌ای در بازاریابی محتوا را تجربه خواهد کرد.

1402/01/31
16:44:26
5.0 / 5
463
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳