چگونگی تغییر در جستجوی گوگل


گوگل قصد دارد موتور جستجوی خود را «بصری، خوراکی، شخصی و انسانی» با تمرکز بر خدمات رسانی به جوانان در سطح جهان بسازد.

دور شدن از ده نتیجه جستجوی گوگل

ظاهراً گوگل قصد دارد از فهرست کردن «ده پیوند آبی» کلاسیک، فهرست‌بندی وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی خود فاصله بگیرد و در عوض، طرح‌بندی و رابط کاربری «بصری، خوراکی، شخصی و انسانی» را ارائه دهد که برای جذابیت بیشتر برای جستجوگران جوان طراحی شده است. 
 
گوگل همچنین مکانی برای نتایج جستجوی خود خواهد داشت تا به شما امکان گفتگو با موتور جستجوی خود را بدهد.
 

پروژه Magi

گوگل در حال کار بر روی یک موتور جستجوی کاملاً جدید است، تیمی متشکل از بیش از 160 کارمند گوگل به طور تمام وقت بر روی افزودن ویژگی های جدید به جستجوی گوگل موجود کار می کنند.
بر اساس این گزارش ها، این پروژه با نام رمز Magi ساخته می شود و ممکن است در اوایل ماه آینده برای زیرمجموعه ای از کاربران منتشر شود.
 
بر اساس گزارشات رسیده به لینک بگیردات کام، Magi به جستجوگران اجازه می دهد تا تراکنش هایی مانند خرید کفش یا رزرو پرواز را انجام دهند. هم چنین به جستجوگران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های مالی را انجام دهند، در حالی که هنوز تبلیغات جستجوی موجود - و سودآور - گوگل را در خود جای می‌دهند. این تغییرات می تواند به جستجوگران اجازه دهد تا به سؤالات مربوط به "کدگذاری نرم افزار و نوشتن کد بر اساس درخواست کاربر" پاسخ دهند.
 
این گزارش‌ها قبلاً از نیویورک تایمز منتشر شده بود که گزارش داد، "موتور جستجوی جدید تجربه بسیار شخصی‌تر از سرویس فعلی شرکت را به کاربران ارائه می‌دهد و سعی می‌کند نیازهای کاربران را پیش‌بینی کند." موتور جستجوی جدید گوگل هنوز در مراحل اولیه خود است و هیچ جدول زمانی برای انتشار آن وجود ندارد. اما این تلاش جدید "جاه طلبی های گوگل برای تجسم مجدد تجربه جستجو را نشان می دهد."
 
 
وال استریت ژورنال نوشت: «گوگل قصد دارد تأکید بیشتری بر پاسخگویی به سؤالاتی داشته باشد که نتایج وب سنتی به راحتی نمی توانند به آنها پاسخ دهند. ممکن است از جستجوگران خواسته شود در پاسخ به سؤالات خود سؤالات بعدی را دنبال کنند یا تصاویری مانند ویدیوهای تیک تاک را بکشند. ما قبلاً این را با ویدیوهای کوتاهی که گوگل از سال 2020 آزمایش کرده و اندکی پس از آن راه اندازی کرده است، دیده ایم.
 
گوگل همچنین ممکن است پست‌های انجمن آنلاین را نشان دهد، شاید بر اساس داده‌های ساختاری پرسش و پاسخ، تا مصرف محتوا را برای افراد آسان‌تر کند.
 
1402/02/17
23:45:06
5.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
از دست ندهید!