تغییر روال دورکاری در گوگل


براساس یادداشتی داخلی که توسط پایگاه فناوری ˮورجˮ منتشر شد، گوگل نسبت به نارضایتی خود از روال دورکاری، به میزان فزاینده ای صریح شده و ترجیح خود برای همکاری حضوری را ابراز کرده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، حالا که چند سال از زمانیکه کارمندان اداری در سراسر دنیا ناچار شدند به کار از خانه بپردازند، گذشته است، خیلی از شرکتها، مزایای دورکاری را حذف کرده و از کارکنان خود می خواهند حداقل چند روز در هفته به محل کار برگردند.

هر چند گوگل به اندازه شرکتهای آمازون و متا در مورد بازگشت به وضعیت عادی، صریح نبوده است، با این وجود، این غول اینترنتی انتظارات خویش را روشن کرده است.

بخشها و زیرمجموعه های مختلف گوگل، پیام های مختلفی دادند که بدترینشان، بخش "گوگل کلود" بوده است. از یک سو، از کارکنان خواسته شد به مدت ۳ روز در هفته، به صورت حضوری کار کنند اما از طرفی، تعداد روزها به دو روز کاهش پیدا کرد چونکه این شرکت، فضای اداری را تعدیل کرده و سیستم جنجالی "میز اشتراکی" را معرفی کرده است.

جدیدترین پیام داخلی گوگل به این مضمون بوده است: می دانیم که برخی از افراد، به علل خوب و همینطور از آنجائیکه همه ما خویش را با پاندمی وفق دادیم، به دورکاری کامل مشغول شدند. برای آن دسته از افرادی که دور کار هستند و نزدیک دفتر گوگل زندگی می کنند، امیدواریم که تغییر به یک برنامه کار ترکیبی را مد نظر قرار دهند. دفاتر ما جایی است که شما بیشترین ارتباط را با جامعه گوگل خواهید داشت. از این پس، ما درخواستهای جدید دورکاری را تنها بر مبنای استثناء مورد بررسی قرار خواهیم داد.

یکی از متداولترین پیامهایی که در ماه های اخیر همزمان با اقدام شرکتهای بزرگ فناوری برای تغییر روند دورکاری، مورد استفاده قرار گرفته، این بوده است که بهره وری و همکاری معمولاً به صورت حضوری بهتر است، چونکه همکاران می توانند خودجوش تر باشند و نیازی به برنامه ریزی جلسات مجازی وجود ندارد.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، علیرغم این که گوگل به صورت مداوم، نرم افزار کنفرانس ویدیویی "گوگل میت" را بهبود می دهد، در واقع، خود گوگل حالا اتکا به چنین ابزارهای جلسه مجازی را کاهش داده و پیام متضادی به شرکتها، سرمایه گذاران و کارکنان سراسر دنیا ارسال کرده است و این حقیقت که خیلی از شرکتهای دیگر، حالا کار حضوری بیشتری را طلب می کنند، به معنای آینده مبهم برای دورکاری است. 

1402/03/19
21:58:51
5.0 / 5
362
تگهای مطلب: گوگل , دورکاری , اینترنت , آمازون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
از دست ندهید!