استفاده گوگل از هوش مصنوعی در حوزه آموزش


لینک بگیر دات کام: گوگل با بروزرسانی سیاست حریم خصوصی خود، اعلام نمود می تواند از داده های عمومی موجود برای مساعدت با آموزش مدلهای هوش مصنوعی خود استفاده نماید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این غول فناوری، آخر هفته گذشته متن سیاست خویش را تغییر داده و مدل های زبانی را به مدل های هوش مصنوعی تغییر داد. همین طور اظهار داشت که می تواند از اطلاعات در دسترس عموم برای ساختن این خصوصیت ها و توانمندی های هوش مصنوعی محصولات کاملی مانند گوگل ترانسلیت، بارد و کلود استفاده نماید.

گوگل با به روزرسانی سیاست حریم خصوصی خود، به افراد اجازه می دهد از این مورد آگاه شوند و برای همه روشن می کند که هر مطلبی را بصورت عمومی منتشر کنند، می تواند برای آموزش، نسخه های آینده این محصول و محصولات هوش مصنوعی مولد دیگری که این شرکت طراحی می کند، استفاده گردد.

چت ربات های جدید که قادر به تولید متن و تصاویر از چند دستور ساده هستند، اجمالی از چگونگی تغییر محیط کار، آموزش، روابط ابرقدرت ها و زندگی روزمره ما توسط هوش مصنوعی ارائه می کنند.

این غول فناوری، تغییرات در سیاست حریم خصوصی خویش را در ‌بایگانی خود هایلایت کرده است.

منتقدان، نگرانی هایی را پیرامون استفاده شرکتها از اطلاعات ارسال شده در فضای آنلاین برای آموزش مدل های زبان بزرگ خود بمنظور استفاده از هوش مصنوعی مولد، مطرح کرده اند. بتازگی یک شکایت گروهی ضد شرکت OpenAI عنوان شد و این شرکت را متهم کرد که حجم عظیمی از داده های شخصی همچون اطلاعات خصوصی به سرقت رفته از اینترنت را بدون رضایت قبلی، برای آموزش مدل های چت جی پی تی جمع آوری کرده است. احیانا در آینده شاهد شکایت های مشابه زیادی خواهیم بود چراکه شرکتهای بیشتری محصولات هوش مصنوعی مولد خویش را توسعه می دهند.

بر اساس گزارش سایت انگجت، صاحبان سایت هایی که میتوان آنها را میدان های عمومی دوران دیجیتال قلمداد کرد، اقداماتی را انجام داده اند تا از رونق هوش مصنوعی مولد سود برده یا از آن جلوگیری نمایند. ردیت برای دسترسی به رابط برنامه نویسی کاربردی خود، پول طلب کرده است. در این بین، توییتر برای تعداد توییتهایی که کاربران می توانند هر روز ببینند، محدودیت اعمال کرده تا مانع استخراج بی رویه و گسترده داده ها از این پلتفرم شود. 

1402/04/14
22:27:38
5.0 / 5
433
تگهای مطلب: آموزش , آنلاین , اینترنت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱