گوگل چطور می تواند به کسب و کارهای اینترنتی کمک کند؟


در این مطلب می آموزید که چگونه مجموعه ابزار مفید گوگل می تواند به شرکت شما و کسب و کار شما کمک کند.
گوگل از طرق مختلف به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند: ایندکس کسب‌وکار گوگل آگاهی مشتری را افزایش می‌دهد، در حالی که گوگل ادز ترافیک وب و سرنخ مستقیم ایجاد می‌کند.
گوگل Analytics یک ابزار رایگان است که گزارش های ترافیک وب سایت را نشان می دهد تا بتوانید محتوای بیشتری را که بازدیدکنندگان دوست دارند ایجاد کنید و مشکلاتی را که کار نمی کنند برطرف کنید.
گوگل Workspace مجموعه ای از نرم افزارهای مبتنی بر وب و ابزارهای بهره وری است که می توانید برای همکاری از آنها استفاده کنید.
این مقاله برای صاحبان مشاغل کوچک است که می خواهند از ابزارهای رایگان گوگل برای بازاریابی و بهره وری استفاده کنند.
 
گوگل به شما کمک می کند تقریباً هر چیزی را که احتمالاً نیاز دارید پیدا کنید. گرسنه؟ نزدیک ترین رستوران به خود را پیدا کنید. در حال و هوای خرید هستید؟ آخرین فروش ها را مرور کنید. آیا نمی دانید منظور رئیس شما از مخفف او چه بوده است؟ معانی احتمالی را جستجو کنید.
 
مهم نیست که به دنبال چه چیزی هستید، این غول اینترنتی پشت شماست - حتی در دنیای تجارت. اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، می توانید از گوگل برای جذب مشتری و پیشی گرفتن از رقبا استفاده کنید.
 
از تقویم و ایمیل گرفته تا ایندکس‌های کسب‌وکار و نقشه‌ها، گوگل به شما کمک می‌کند تا کسب‌وکار خود را به طور موثر اداره کنید و حضور آنلاین داشته باشید. سرویس کسب و کار آنلاین خود را بگیر گوگل Get Your Business Online (GYBO) سایت چتری است که نحوه استفاده از مجموعه ابزارهای خود را برای ایجاد و تقویت حضور آنلاین خود توضیح می دهد.
 
گوگل با هزاران شهر و سازمان محلی همکاری کرده است تا به کسب‌وکارها کمک کند تا وب‌سایت‌های خود را بسازند، در نتایج جستجوی گوگل باقی بمانند و توسط مشتریان دیده شوند. منابع شامل وب سایت های سفارشی رایگان، راهنمای گام به گام استفاده از ایندکس کسب و کار گوگل، ابزارهای تشخیصی برای اندازه گیری عملکرد وب سایت شما، برنامه های آموزشی و کارگاه های تجاری است.
 
در اینجا آمده است که چگونه این راه حل ها به کسب و کار شما کمک می کنند و چگونه شروع کنید. پس با لینک بگیر دات کام (یار دائمی سایت شما) در ادامه همراه باشید.
 

ایندکس کسب و کار گوگل

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، اولین تماس یک مشتری بالقوه با شرکت شما احتمالاً از طریق جستجوی گوگل است. ایندکس کسب‌وکار گوگل، که قبلاً با نام «گوگل برای کسب‌وکار من» شناخته می‌شد، چیزی برای یافتن در اختیار ایشان قرار می‌دهد.
 

ایندکس کسب و کار گوگل چیست؟

ایندکس کسب و کار گوگل شما را تا آنجایی که به گوگل مربوط می‌شود، به عنوان یک کسب‌وکار معرفی می‌کند و به شما امکان می‌دهد زمانی که شخصی نوع کسب‌وکار شما را در نزدیکی خود جستجو می‌کند، در نتایج جستجو و نقشه نشان داده شوید. همچنین به مشتریان این امکان را می‌دهد که نظرات گوگل را در مورد کسب و کار شما بنویسند، که در ایجاد اعتبار شرکت شما و ایجاد سرنخ موثر است.
 
رایان اسکالون، مشاور PPC، گفت: این یک نقطه شروع عالی برای یک تجارت کوچک است، زیرا راه‌اندازی آن ساده و رایگان است. کسب و کار گوگل به شما امکان می دهد زمانی که مردم به دنبال یک سرویس یا کسب و کار محلی هستند، در نتایج محلی/نقشه در صفحه نتایج جستجوی گوگل نشان داده شوید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که ساعات کاری، جزئیات تماس و حتی مسیرهای رسیدن به محل کارتان را در صورت نیاز مردم نشان دهد.
 

مزایای ایندکس کسب و کار گوگل

در گذشته، ایندکس کسب و کار گوگل به یک کسب و کار مزیت رقابتی می داد. امروزه، نداشتن یکی از آنها به شما ضرر قابل توجهی می‌دهد، و این فرصت را از دست می‌دهید که به مشتریان بالقوه درباره کاری که انجام می‌دهید، جایی که هستید، زمانی که باز هستید، احساس دیگران نسبت به شما و هر چیز دیگری که می‌خواهید به آنها بگویید. برای استفاده از این سرویس، باید ایندکس کسب و کار گوگل خود را ایجاد کنید.
 
با ایندکس کسب‌وکار گوگل، می‌توانید دنبال‌کنندگانی ایجاد کنید و مشتریان را با به‌روزرسانی‌های اخبار، اطلاعیه‌های رویداد، و پیشنهادها و تخفیف‌های ویژه بازگردانید. ایندکس کسب‌وکار شما در گوگل به شما امکان می‌دهد با اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی‌های وضعیت، عکس‌ها، ویدیوها و بک لینک ها، مخاطبین را در جریان نگه دارید. ایندکس شما همچنین به شما امکان می دهد نظرات مشتریان را مشاهده کرده و به آنها پاسخ دهید و به سؤالات آنها پاسخ دهید.
 
هنگامی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، گوگل بخش ایندکس کسب‌وکار را گسترش داد تا شرکت‌ها بتوانند هرگونه تغییر مرتبط با بیماری همه‌گیر را منتشر کنند - مانند ساعات مختلف کار، و تغییرات در خدماتی مانند حمل‌ونقل کنار خیابان یا بیرون‌بر فقط برای رستوران‌ها - که راهی مفید برای کسب‌وکارهای کوچک برای برقراری ارتباط با مشتریان بود.
 

نقشه های گوگل و جستجو

فهرست کسب و کار گوگل به دیگران این امکان را می دهد که شرکت شما را در گوگل مپ (Google Maps) پیدا کنند و در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالایی کسب کنند. این امر باعث می‌شود مشتریان راحت‌تر مسیرها، ساعات کاری و اطلاعات تماس کسب‌وکار شما را پیدا کنند - چه در رایانه‌شان یا دستگاه‌های تلفن همراه خود جستجو کنند.
 

پست های گوگل

اکنون می توانید با دنبال کردن این مراحل، محتوا را مستقیماً در گوگل به اشتراک بگذارید:
 
  • نام شرکت خود را در گوگل جستجو کنید.
  • وقتی نشان‌واره خود را در کنار «کسب و کار شما در گوگل» می‌بینید، روی «افزودن به‌روزرسانی» کلیک کنید.
  • به روز رسانی خود را تایپ کنید و یک عکس و/یا یک دکمه اضافه کنید.
  • هرکسی که شما یا کسب و کار شما را جستجو کند به پست‌ها دسترسی خواهد داشت، جایی که می‌توانید عکس‌ها، ویدیوها و GIF‌ها و اعلان‌های رویداد را به اشتراک بگذارید. راه اندازی سریع و ساده است.
 

گوگل لوکال (گوگل گارانتی)

گوگل لوکال - که گوگل گارانتی نیز نامیده می‌شود - تبلیغات محلی است که زمانی نشان داده می‌شود که افراد منطقه شما خدماتی را که ارائه می‌دهید جستجو کنند. برخلاف گوگل ادز، فقط زمانی به گوگل لوکال پرداخت می‌کنید که مشتری مستقیماً از طریق آگهی با کسب و کار شما تماس بگیرد یا پیام ارسال کند، بنابراین برای تولید سرنخ عالی است.
 
کسب‌وکارهای خدمات خانگی می‌توانند با ارسال مدارک، نشان گوگل گارانتی دریافت کنند. این نشان به مشتریان نشان می‌دهد که گوگل کسب و کار شما را تأیید کرده و از خدمات شما پشتیبانی می‌کند. افراد حرفه‌ای مانند وکلا و مشاوران می‌توانند نشان گوگل Screened دریافت کنند که نشان می‌دهد گوگل پیشینه آنها را تأیید کرده و تخصص آنها را تضمین کرده است.
 
برای شروع این سرویس، به گوگل بگویید که می‌خواهید در هفته چه تعداد سرنخ داشته باشید و بودجه تبلیغات خود را تنظیم کنید. این تبلیغات ساده شامل نام شرکت، میانگین تعداد ستاره های آن از بررسی های گوگل و چند کلمه دیگر است. گوگل آگهی شما را مطابق با بودجه در بالای نتایج جستجو به همراه دو یا سه شرکت رقیب نمایش می دهد.
 
مشتریان می توانند با انتخاب آگهی و ارسال پیام مستقیم و یا تماس با شما با شما تماس بگیرند. وقتی کسب و کار شما این تماس‌های تلفنی را از طریق تبلیغات گوگل دریافت می‌کند، مهم است که یک انسان زنده به تلفن پاسخ دهد و نه پیام صوتی. اگر تماس‌ها توسط شخصی پاسخ داده نشود، گوگل تعداد دفعات نمایش آگهی شما را کاهش می‌دهد. داشتن بسیاری از بررسی های خوب گوگل نیز به قرار گرفتن در معرض تبلیغات شما کمک می کند. گوگل لوکال منبع اصلی برای بسیاری از مشاغل کوچک است.
 

تبلیغات گوگل

آیا نیاز به دستیابی به مشتریان بیشتری دارید؟ اگر یک سرویس واقعا منحصر به فرد ارائه می دهید و می خواهید بر اساس کلمات کلیدی تبلیغ کنید، یا اگر می توانید علاوه بر محلی به مشتریان در سطح ملی یا بین المللی بفروشید، گوگل ادز راه حلی است. کسب‌وکارهای کوچک ممکن است با استفاده از گوگل ادز، یک پلت فرم تبلیغاتی با استفاده آسان و هزینه به ازای هر کلیک (CPC) از دسترسی غول جستجو استفاده کنند.
 
مدل CPC به این معنی است که شما فقط زمانی پرداخت می کنید که افراد روی تبلیغات شما کلیک کنند. شما می توانید بودجه روزانه خود را برای هر کمپین تبلیغاتی تعیین کنید و در صورت لزوم این بودجه ها را تنظیم کنید. برای مثال، اگر بودجه روزانه 10 دلار دارید، حداکثر CPC 50 سنت و تقریباً 20 کلیک در روز خواهید داشت.
 
با استفاده از گوگل ادز، شرکت شما می تواند تبلیغاتی ایجاد کند که در نتایج جستجوی مرتبط گوگل - از جمله در دستگاه های تلفن همراه - و وب سایت های مرتبط ظاهر می شود. به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک بستنی فروشی در لس آنجلس هستید، آگهی شما زمانی نمایش داده می شود که فردی یک بستنی فروشی در آن منطقه را جستجو می کند و در نتایجی برای «بستنی»، «دسر» یا سایر کلمات کلیدی که شما مشخص می کنید، ظاهر می شود.
 
شما می توانید تبلیغات خود را در هر زمان تغییر دهید و آنها را به صورت محلی، ملی و حتی جهانی راه اندازی کنید. گوگل ادز ابزارهای گزارش دهی و تجزیه و تحلیل قوی ارائه می دهد، بنابراین می توانید عملکرد تبلیغات را نظارت کنید تا مطمئن شوید که کمپین های شما اهداف تبلیغاتی شما را برآورده می کنند.
 
به گفته اسکالون، تبلیغات گوگل اگرچه با احتیاط باید مورد توجه قرار گیرد.
 
او گفت: «مشکل اینجا این است که اگر به درستی تنظیم یا نگهداری نشود، می‌تواند خیلی سریع پول شما را بسوزاند. این می‌تواند به کسب‌وکارهای کوچک این امکان را بدهد که بدون نیاز به منتظر ماندن برای شروع بازاریابی دیگر، خیلی سریع راه‌اندازی کنند، اما مطمئن شوید که زمان زیادی را برای تحقیق اختصاص می‌دهید یا یک متخصص را استخدام می‌کنید.»
 

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

گوگل Analytics یک ابزار قدرتمند و رایگان است که به شما امکان می دهد ترافیک را اندازه گیری کنید و رفتار بازدیدکنندگان را ردیابی کنید تا تعیین کنید چه چیزی به وب سایت شما کمک می کند (یا نمی کند) تا به اهداف خود برسد. معیارهای مختلف بازدیدکننده، مانند تعامل مخاطب، ترافیک موبایل و رسانه های اجتماعی، و نرخ پرش (نرخ ماندن بازدیدکنندگان در وب سایت شما یا حرکت در بین صفحات) را نشان می دهد. همچنین شامل اطلاعات ترافیک ارجاعی (جایی که ترافیک شما از آنجا می آید) به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که آیا کمپین های بازاریابی شما کار می کنند و چگونه می توانند بهبود یابند.
 
ژانت گواردیولا وودز، بنیانگذار Sketch and Form، گفت: گوگل گواهینامه‌های رایگانی را برای صاحبان کسب‌وکارهایی که علاقه‌مند به بهره‌برداری از داده‌های معدن طلای استفاده از این ابزار هستند، ارائه می‌کند. هنگامی که نحوه استفاده از گوگل Analytics را یاد گرفتید، می توانید موقعیت جغرافیایی مشتریان خود، سایر سایت هایی که آنها بازدید کرده اند، از چه نوع دستگاه هایی استفاده می کنند، اینکه آیا آنها یک فراخوان برای اقدام را در سایت شما انجام داده اند و کدام صفحات سایت را بیشتر رها می کنند، کشف کنید.
او افزود: ارزش واقعی در این داده ها این است که به شما امکان می دهد مشتری خود را به طور خاص تر هدف قرار دهید، مناطقی از سایت خود را که نیاز به بهینه سازی دارند را اصلاح کنید و رویدادهای موفق را دنبال کنید.
 

گوگل Workspace

برای پشتیبانی از عملیات خود به راه حل های بهره وری گران قیمت نیاز ندارید. یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه گوگل Workspace – همان G Suite سابق – است که مجموعه‌ای ساده از برنامه‌های اداری مبتنی بر وب را همراه با فضای ذخیره‌سازی ابری و یک سرویس همکاری ارائه می‌دهد. این شامل Gmail، Calendar، و Drive است که شامل برنامه‌های آفیس Docs، Sheets و Slides می‌شود. این پلتفرم‌ها دسترسی به دسکتاپ و موبایل، پشتیبانی آفلاین و امنیت با پشتیبانی گوگل را ارائه می‌دهند.
 
گوگل Workspace از 6 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می شود. طرح اولیه شامل 30 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای هر کاربر است. برنامه های بالاتر، با 12 دلار یا 18 دلار در ماه، به ترتیب شامل 2 ترابایت و 5 ترابایت فضای ذخیره سازی می شوند. همچنین یک طرح سازمانی با فضای ذخیره سازی نامحدود وجود دارد. برای این طرح، باید با تیم فروش گوگل برای اطلاعات قیمت خاص تماس بگیرید.
 

جیمیل (Gmail)

اگر عاشق Gmail هستید، قدردان خواهید بود که گوگل Workspace به شما امکان می‌دهد به ایمیل تجاری خود در پلتفرم Gmail دسترسی داشته باشید، اما بدون افزونه gmail.com@. می توانید از یک آدرس ایمیل سفارشی با دامنه کسب و کار خود مانند you@yourcompany.com استفاده کنید. این نسخه از Gmail با 30 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی، جستجو و ویژگی‌های امنیتی گوگل و ادغام با تقویم ارائه می‌شود.
 

تقویم گوگل (Google Calendar)

همانطور که از نام آن پیداست، Calendar به شما امکان می دهد برنامه خود را مدیریت کرده و رویدادهای خود را سازماندهی کنید. ویژگی‌ها عبارتند از یادآوری جلسات و اشتراک‌گذاری تقویم، بنابراین می‌توانید ببینید که اعضای تیم چه زمانی مشغول هستند یا آزاد هستند. علاوه بر این، می‌توانید اسناد را به رویدادها پیوست کنید و تقویم‌های رویداد را در وب‌سایت شرکت خود جاسازی کنید و به مشتریان اجازه دهید فوراً قرار ملاقات‌ها را تنظیم کنند.
 

درایو گوگل (Google Drive)

این بستر ذخیره سازی ابری و همکاری به شما و تیم شما امکان می دهد فایل ها را به صورت بلادرنگ در وب ذخیره، به اشتراک گذاری و ویرایش کنید. Drive شامل برنامه‌های بهره‌وری کامل است - مانند Docs (پردازنده کلمه آن)، Sheets (ویرایشگر صفحه‌گسترده) و Slides (نرم‌افزار ارائه). برای دسترسی در حال حرکت، این سرویس‌ها به‌عنوان برنامه‌های تلفن همراه مستقل از فروشگاه گوگل Play و Apple App Store در دسترس هستند. این یک ابزار ارتباطی عالی برای کارمندانی است که از مکان های مختلف کار می کنند.
1402/05/02
22:46:37
5.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!