جریمه ۳۳۸ میلیون دلاری برای گوگل


طبق رای هیات منصفه دادگاهی در تگزاس، گوگل با استفاده از فناوری پخش از راه دور، حق امتیاز اختراع یک توسعه دهنده نرم افزار را نقض کرده و باید ۳۳۸.۷ میلیون دلار غرامت دهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، هیات منصفه اعلام نمود سرویس «کروم کست» (Chromecast) گوگل و دستگاههای دیگر این شرکت حق امتیاز اختراع شرکت «تاچ استریم تکنولوژیز» را نقض کرده اند.

فناوری این شرکت پخش ویدئو از یک نمایشگر به نمایشگر دیگر را ممکن می کرد. خوزه کاستاندا سخنگوی گوگل اعلام نمود این شرکت خواهان تجدید نظر رای دادگاه می شود و فناوری را به صورت مستقل توسعه داده است. از طرفی رایان دایکال وکیل شرکت تاچ اسکرین از رای دادگاه راضی بود. این شرکت مستقر در نیویورک در سال ۲۰۲۱ میلادی از گوگل شکایت و اعلام نمود دیوید استروبر( بنیانگذار آن) فناوری مذکور را در سال ۲۰۱۰ میلادی ابداع کرد تا ویدیوها را از نمایشگرهای کوچک مانند موبایل به دستگاههای بزرگ تر مانند تلویزیون منتقل کند.

طبق این شکایت گوگل در دسامبر ۲۰۱۱ میلادی با مقامات شرکت تاچ استریم دیدار نمود اما چند ماه بعد گفت علاقه ای به همکاری ندارد. گوگل دستگاههای مجهز به کروم کست را در سال ۲۰۱۳ میلادی ارائه کرد. تاچ استریم اعلام نمود سرویس کروم کست گوگل از روی نوآوری های این شرکت کپی برداری شده و ۳ حق امتیاز اختراع شرکت را نقض کرده است. همینطور این شرکت ادعا نمود بلندگوهای هوشمند «گوگل هوم»، «گوگل نست» و همینطور تلویزیون ها و بلندگوهای شرکتهای دیگر با قابلیت کروم کست، حق امتیاز اختراعات آنرا نقض کرده اند. گوگل نقض حق امتیاز اختراع تاچ استریم را رد کرده است.
 


منبع:

1402/05/04
00:21:06
2.5 / 5
344
تگهای مطلب: تکنولوژی , گوگل , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
امین:
دولتها هم نشسته اند فقط این شرکتهای فناوری را جریمه کنند
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱