بهبود سئو با استفاده از ویدئو


سئوی ویدیو در طول سال ها به طرز چشمگیری تغییر کرده است. ما می خواهیم در این مطلب از لینک بگیر دات کام 9 مرحله برای بهینه سازی ویدیوها جهت ارتقا سئوی سایت را به شما آموزش دهیم.
امروزه الگوریتم یوتیوب سعی می‌کند هر بیننده‌ای را با ویدیوهایی که احتمالاً تماشا می‌کند و لذت می‌برد مطابقت دهد. در این پست، نحوه عملکرد الگوریتم یوتیوب را یاد خواهید گرفت و توصیه‌های عملی در مورد بهترین شیوه‌های سئوی ویدیو پیدا خواهید کرد تا راهنمای گام به گام بهینه‌سازی ویدیوهای خود را به شما ارائه دهد.
 

الگوریتم جستجوی یوتیوب چگونه کار می کند؟

سیستم‌های جستجو و اکتشاف یوتیوب با مرتب‌سازی تعداد زیادی از ویدیوها برای یافتن مرتبط‌ترین و مفیدترین نتایج برای جستجوی کاربر کار میکند و سپس، فرآیند زیر را برای بهینه سازی ویدیوهای خود بررسی کنید.
 

1. جستجوی یوتیوب

مانند موتور جستجوی گوگل، جستجو در یوتیوب تلاش می کند تا مرتبط ترین نتایج را با توجه به پرس و جوهای کلمه کلیدی نشان دهد. ویدیوها بر اساس عوامل مختلفی از جمله میزان مطابقت عنوان، توضیحات و محتوای ویدیویی با درخواست بیننده رتبه‌بندی می‌شوند. فراتر از آن، یوتیوب به این می‌پردازد که کدام ویدیوها بیشترین زمان تماشا و تعامل را برای یک جستجوی خاص دریافت کرده‌اند. به عبارت دیگر، نتایج جستجوی یوتیوب فهرستی از ویدیوهای پربازدید برای یک جستار مشخص نیست.
 

2. فیلم های پیشنهادی

فیلم‌های پیشنهادی مجموعه‌ای شخصی‌شده از ویدیوها هستند که هر بیننده ممکن است بر اساس فعالیت قبلی‌اش علاقه‌مند به تماشای بعدی باشد. این ویدیوها در سمت راست صفحه تماشا در قسمت Up next، زیر ویدیو در برنامه تلفن همراه و به عنوان ویدیوی بعدی در پخش خودکار به بینندگان نشان داده می‌شوند. مطالعات یوتیوب نشان داده است که بینندگان با دیدن توصیه‌هایی از کانال‌های مختلف تمایل به تماشای ویدیوهای بیشتری دارند، بنابراین این کاری است که ویدیوهای پیشنهادی انجام می‌دهند. توصیه‌ها برای به حداکثر رساندن تعامل برای بیننده رتبه‌بندی می‌شوند.
 
در اینجا چند نکته برای بهینه سازی ویدیوهای خود برای ویدیوهای پیشنهادی آورده شده است:
 
برای تشویق بینندگان به تماشای ویدیوی دیگری در مجموعه شما، تماس های قوی برای اقدام برقرار کنید.
پایان‌های طولانی ممکن است بینندگان را از تماشای بیشتر به تأخیر بیندازند، بنابراین مراقب باشید که ویدیوهایتان چگونه به پایان می‌رسند.
از فهرست‌های پخش، پیوندها، کارت‌ها و صفحه‌های پایانی برای پیشنهاد ویدیوی بعدی برای تماشا استفاده کنید.
مجموعه ای از ویدیوها را ایجاد کنید که به صورت ارگانیک به هم متصل هستند.
ویدیوهای مرتبط با فرمت های محبوب در یوتیوب مانند چالش ها یا لیست ها بسازید.
در نهایت، انتظار دارید که گوگل به زودی موضوعات مرتبط را برای ویدیوها در یوتیوب عرضه کند.
 

3. عناوین و ریز عکسها

عناوین و تصاویر کوچک معمولاً اولین چیزهایی هستند که بینندگان هنگام مرور در یوتیوب مشاهده می کنند. آنها با هم کار می کنند تا به بینندگان کمک کنند تا تصمیم بگیرند ویدیوهای شما را تماشا کنند و پیش بینی کنند - اگر دقیقاً آنچه را در ویدیوی شما وجود دارد نشان دهند. اگر بینندگان روی ویدیوی شما کلیک کنند و بیشتر یا تمام مدت را تماشا کنند، این به یوتیوب اجازه می‌دهد تا بداند بیننده از محتوای شما لذت می‌برد. با این حال، اگر عناوین و تصاویر کوچک شما به وعده‌های خود در مورد آنچه در ویدیو است عمل نمی‌کنند، بینندگان تمایل دارند تقریباً بلافاصله آن را ترک کنند. این می تواند قابلیت کشف شما را در یوتیوب محدود کند. هرچه بتوانید افراد بیشتری را به دلیل محتوای خود در یوتیوب تماشا کنند، محتوای شما بیشتر ظاهر می شود.
 
در اینجا چند نکته برای بهینه سازی عناوین آورده شده است:
 
عناوینی بنویسید که حس کنجکاوی را برانگیزد، اما شامل کلمات کلیدی نیز باشد.
عناوین را مختصر (60 کاراکتر) با مهم ترین اطلاعات از قبل نگه دارید.
شماره قسمت و نام تجاری را تا پایان ذخیره کنید.
بررسی کنید که عناوین شما در ویدیوهای پیشنهادی، نتایج جستجو و تلفن همراه قطع نشود.
 
تصاویر بندانگشتی معمولاً اولین چیزی است که بینندگان با پیدا کردن یکی از ویدیوهای شما می بینند و 90 درصد از ویدیوهای با بهترین عملکرد در یوتیوب دارای تصاویر کوچک سفارشی هستند. وقتی تصاویر کوچک خود را سفارشی می کنید، مطمئن شوید که تصویری قوی و پر جنب و جوش دارید که بزرگ و کوچک عالی به نظر می رسد و اطلاعات کلیدی را در مورد ویدیوی شما منتقل می کند.
 

4. توضیحات و هشتگ

قسمت توضیحات برای کمک به بینندگان برای یافتن، یادگیری و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا مایل به تماشای ویدیوهای شما هستند بسیار مفید است.
می‌توانید در مورد توضیحات به‌عنوان دو بخش فکر کنید – آنچه بینندگان قبل از کلیک بر روی نمایش بیشتر و آنچه بعد از آن می‌بینند.
 
در اینجا چند نکته برای بهینه سازی توضیحات شما وجود دارد:
 
مطمئن شوید که هر ویدیو دارای توضیحات منحصربه‌فردی است، این امر یافتن آن را از طریق جستجو آسان‌تر می‌کند و به آن کمک می‌کند از ویدیوهای مشابه متمایز شود.
از چند خط اول متن برای توضیح اینکه ویدیو در مورد استفاده از کلمات کلیدی مناسب و زبان طبیعی چیست استفاده کنید.
 
از هشتگ‌های مرتبط (#) در عنوان و توضیحات ویدیوی خود استفاده کنید تا به بینندگان کمک کنید وقتی موضوع خاصی را در یوتیوب جستجو می‌کنند، ویدیوی شما را پیدا کنند، چه در دسکتاپ یا برنامه تلفن همراه. برای بهینه سازی هشتگ اطمینان حاصل کنید که فقط از هشتگ های مرتبط با ویدیوی خود استفاده می کنید. بخش توضیحات خود را با هشتگ ها اشباع نکنید. اگر ویدیویی بیش از 15 هشتگ داشته باشد، یوتیوب همه هشتگ‌ها را نادیده می‌گیرد. استفاده از هشتگ ها با محتوای پرطرفدار مانند رویدادهای آینده یا افراد در اخبار بسیار عالی است. این تضمین می کند که بینندگانی که به دنبال ویدیوهایی در مورد موضوع پرطرفدار هستند، محتوای مرتبط متنوعی را پیدا خواهند کرد.
 

5. صفحه خانه

صفحه اصلی همان چیزی است که بینندگان هنگام بازدید از یوتیوب در ابتدا می بینند. این مقصد «پربازدید شخصی» آنهاست. جایی که او می تواند مرتبط ترین و شخصی سازی شده ترین توصیه ها را کشف کند. همچنین مکان بسیار خوبی برای یافتن ویدیوهای شما توسط افراد غیر مشترک است.
 
بیش از 200 میلیون ویدیوی مختلف هر روز در صفحه اصلی برای بینندگان در سراسر جهان ظاهر می شود. وقتی بیننده‌ای از صفحه اصلی بازدید می‌کند، یوتیوب ویدیوهایی از اشتراک‌های او، ویدیوهایی که بینندگان مشابه تماشا کرده‌اند و ویدیوهای جدید را نمایش می‌دهد.
 
انتخاب ویدیوها بر اساس موارد زیر است:
 
عملکرد: از جمله عوامل دیگر، ویدیو چقدر بینندگان مشابه را درگیر کرده و راضی کرده است.
سابقه تماشا و جستجوی بیننده: بیننده هر چند وقت یک بار یک کانال یا موضوع را تماشا می کند و چند بار یوتیوب هر ویدیو را قبلاً به بیننده نشان داده است.
شایان ذکر است که مشترکین بیشتر از طریق صفحه اصلی اشتراک های خود را تماشا می کنند تا از طریق برگه اشتراک ها.
 
برای بهینه سازی ویدیوهای خود برای صفحه اصلی یوتیوب ویدیوهای جدید را به صورت ثابت آپلود کنید تا به مخاطبان خود این انتظار را داشته باشید که چه زمانی می توانند محتوای جدید بیشتری ببینند.
بینندگان را برای مدت طولانی تری درگیر خود نگه دارید و آنها را تشویق کنید که برای مدت بیشتری برگردند. چه با یک ویدیوی طولانی و چه با چند ویدیوی کوتاه، هر چه مدت بیشتری افراد را تماشا کنند، محتوای شما بیشتر ظاهر می‌شود.
 

6. ویدئوی کوتاه

یکی از مزایای ایجاد ویدیوهای کوتاه تا 60 ثانیه آن است که بینندگان ممکن است Shorts شما را با ضربه زدن روی Shorts در پایین برنامه یوتیوب پیدا کنند. بنابراین باید #Shorts را در عنوان یا توضیحات ویدیوی کوتاه خود قرار دهید تا به سیستم یوتیوب کمک کنید ویدئوی کوتاه شما را در سراسر یوتیوب توصیه کند.
 
در اینجا برخی از بهترین شیوه های تهیه ویدئوهای کوتاه وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:
 
روی جذاب کردن چند ثانیه اول تمرکز کنید تا توجه بینندگان را به خود جلب کنید و محتوای خود را تند نگه دارید.
سعی کنید محتوای خود را با ترکیب یک لحظه، رویداد یا آهنگ پرطرفدار مرتبط کنید.
با تولید محتوایی که بینندگانتان را آموزش می‌دهد، سرگرم می‌کند یا احساس خوبی را ایجاد می‌کند، ویدئوی کوتاه خود را سودمند کنید.
 

7. کارت ها و صفحه های پایانی

کارت‌ها و صفحه‌های پایانی بینندگان شما را تشویق می‌کنند تا اقدامی انجام دهند. کارت‌ها اعلان‌های از پیش قالب‌بندی‌شده‌ای هستند که می‌توانید برای تبلیغ برند و سایر ویدیوها در کانال خود تنظیم کنید. پس از تنظیم، یک کادر مستطیلی کوچک یا تیزر در گوشه سمت راست بالای ویدیو ظاهر می‌شود تا پیش‌نمایش پیام را به بینندگان شما ارائه دهد. اگر طرفداران روی تیزر ضربه بزنند یا کلیک کنند، کارت مرتبط با ویدیو در زیر پخش‌کننده در دستگاه‌های تلفن همراه در حالت عمودی (یا در سمت راست ویدیوی شما در رایانه‌های رومیزی) ظاهر می‌شود. اگر طرفداران روی تیزر ضربه نزنند یا کلیک نکنند، از دید آنها ناپدید می شود.
صفحه‌های پایانی نیز ابزار قدرتمندی هستند که می‌توانند با هدایت بینندگان به قسمت بعدی در انتهای ویدیوهایتان، به افزایش زمان تماشا در کانال شما کمک کنند. می‌توانید آن‌ها را به 5 تا 20 ثانیه آخر یک ویدیو اضافه کنید و هم روی دسک‌تاپ و هم در موبایل ظاهر می‌شوند. برای بهینه سازی صفحات پایانی از صفحه‌های پایانی برای تبلیغ حداکثر چهار عنصر مختلف استفاده کنید: یک ویدیو یا لیست پخش، بینندگان را تشویق کنید مشترک شوند، کانال دیگری را تبلیغ کنید و به وب‌سایت‌های تأیید شده پیوند دهید.
 

8. لایک کردن

لایک و دیس لایک از جمله صدها سیگنالی است که یوتیوب برای رتبه بندی در نظر می گیرد. سیستم توصیه آنها از انتخاب یا عدم انتخاب بینندگان برای تماشای یک ویدیو یاد می گیرد. سیستم متوجه می شود که بیننده چه مقدار از ویدیو را تماشا می کند و آیا راضی است یا خیر. عملکرد کلی ویدیوی شما با ترکیبی از این عوامل تعیین می شود. شما می‌توانید خودتان ببینید که چرا بسیاری از سازندگان یوتیوب از بینندگان می‌خواهند ویدیوی خود را لایک کنند. آنها همچنین از بینندگان می خواهند که نظرات خود را ارسال کنند، ویدیو را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند و در کانال خود مشترک شوند. همه اینها اشکالی از تعامل و رضایت بینندگان هستند و همه آنها سیگنال هایی هستند که یوتیوب برای رتبه بندی در نظر می گیرد.
 

9. آپلود و لیست پخش

در نهایت، یک برنامه منظم انتشار می‌تواند بینندگان را برای تماشای بیشتر به کانال شما بکشاند. سپس می‌توانید از فهرست‌های پخش استفاده کنید تا به آن‌ها کمک کنید به راحتی چیزهایی را که دوست دارند در کانال شما پیدا کنند. برای حفظ ذهن بینندگان، بسیاری از سازندگان دریافته‌اند که تنظیم یک برنامه روتین انتشار به بینندگان کمک می‌کند بدانند چه زمانی باید منتظر انتشار بعدی شما باشند این مانند پیش‌بینی قسمت بعدی نمایش مورد علاقه‌تان است.
 
در اینجا چند نکته برای بهینه سازی برنامه آپلود شما وجود دارد:
 
هدف انتشار در فواصل زمانی مشخص (مانند هفتگی) و در روزهای خاص (مثلاً هر سه شنبه) باشد. تعداد انتشار شما ممکن است به کارکنان و محتوای شما بستگی داشته باشد.
به اندازه کافی انعطاف پذیر باشید تا به روند جستجو یا موضوعات به موقع پاسخ دهید. به عنوان مثال، اگر اخبار فوری وجود دارد، می‌توانید برنامه‌های منظم خود را تکمیل کنید.
سعی کنید ویدیوها را از هم جدا کنید (به جای اینکه چندین ویدیو را همزمان منتشر کنید). می‌توانید ویدیوها را آپلود کنید و سپس تاریخ، زمان و منطقه زمانی را که می‌خواهید منتشر شوند، برنامه‌ریزی کنید.
وقتی قصد انتشار ویدیوهای جدید را دارید به بینندگان خود اطلاع دهید. برای مثال می‌توانید در ویدیوها، توضیحات ویدیو، پیش‌پرده کانال و بخش «درباره» به آن‌ها اطلاع دهید.
علاوه بر این، از فهرست‌های پخش استفاده کنید تا تجربه‌ای را برای بینندگان خود فراهم کنید تا به راحتی بیشتر تماشا کنند.
 
فهرست پخش، فهرستی از ویدیوهایی است که می‌سازید، اغلب با یک موضوع خاص. لیست های پخش شما ممکن است در نتایج جستجو و در ویدیوهای پیشنهادی ظاهر شوند. فهرست‌های پخش می‌توانند به شما کمک کنند طرفداران خود را با محتوای بیشتری که دوست دارند آشنا کنید و در عین حال خلاقیت و شخصیت کانالتان را به نمایش بگذارید. می‌توانید ویدیوهایی را از کانال خود و سایر کانال‌هایی که تحسین می‌کنید قرار دهید. لیست های پخش عالی می توانند بینندگان را برای مدت طولانی تری تماشا کنند. برخی از سازندگان فهرست‌های پخش را در مورد رویدادهای بزرگ ایجاد می‌کنند. یا لیست‌های پخش «بهترین» را جمع‌آوری می‌کنند تا برای بینندگان آسان باشد که محبوب‌ترین ویدیوها را پیدا کنند.

 

در این آموزش سئوی لینک بگیر خواندید:
1402/05/07
00:11:31
5.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵