آلوده شدن کال اف دیوتی به بدافزارها


لینک بگیر دات کام: هکرها، کاربران بازی کال اف دیوتی (ندای وظیفه) را به بدافزاری آلوده کردند که بصورت خودکار، در لابی های آنلاین پخش می شود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، در ۲۶ ژوئن، یکی از کاربران انجمن آنلاین "استیم" به سایر بازیکنان بازی "کالاف دیوتی: مدرن وارفیر ۲" هشدار داد که هکرها با بهره بردن از لابی های هک شده، حمله می کنند و پیشنهاد کرد از آنتی ویروس بهره گیرند.

یک کاربر دیگر این بازی ادعا نمود که این بدافزار را تجزیه وتحلیل کرده است و در همان گروه نوشت که به نظر می آید این بدافزار یک "ورم" است. یک منبع باخبر صنعت بازی که مایل نبود نامش فاش شود، تایید نمود که این بدافزار، حاوی یک "ورم" است.

نیل وود، سخنگوی شرکت اکتیویژن به توییتی ارجاع داد که یک مقام این شرکت در حساب توییتر کالاف دیوتی منتشر نموده و به شکل مبهومی، به وجود بدافزار اشاره کرده بود.

در این توییت آمده است: همزمان با بررسی گزارش های مربوط به یک مشکل توسط این شرکت، بازی چند نفره "کالاف دیوتی: مدرن وارفیر ۲ (۲۰۰۹)" در" استیم" آفلاین شد.

معلوم نیست چرا هکرها در حال انتشار این بدافزار هستند. این بدافزار یک ورم است به جهت اینکه به نظر می آید بوسیله لابی های آنلاین، به طور خودکار از یک بازیکن آلوده، به بازیکن دیگر پخش می شود. این به مفهوم آنست که هکرها احیانا یک یا چند باگ را در بازی پیدا کرده اند و از آن برای اجرای کدهای مخرب روی کامپیوتر بازیکنان دیگر استفاده می نمایند.

بازی "کالاف دیوتی: مدرن وارفیر ۲" در سال ۲۰۰۹ توسط غول بازی های اکتیویژن منتشر شد اما هنوز یک جامعه آنلاین کوچک از بازیکنان دارد. برمبنای وب سایتی که تعداد بازیکنانی که به طور آنلاین، بازی های ویدئویی را بازی می کنند، ردیابی می کند، حدود ۶۰۰ نفر این بازی را بازی می کردند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک کرانچ، هر چند پیش از این مواردی از انتشار بدافزارها بوسیله بازی های ویدئویی مشاهده شده است اما به طور معمول بوسیله نسخه های تروجان شده نصب کننده های بازی، بوده است. 

1402/05/07
22:47:15
5.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!