فضا و کارآفرینی شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳


به گزارش لینک بگیر دات کام، هر ساله انجمن هفته جهانی فضا موضوعی را برای برگزاری برنامه های این هفته انتخاب می کند تا فعالیت ها و رویدادهایی که در سراسر جهان طی روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر برگزار می شود، حول این محور برنامه ریزی شود.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، موضوع هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ «فضا و کارآفرینی» اعلام شده است. این مورد به اهمیت روز افزون صنعت فضا در حوزه تجارت و فرصت های روز افزون کارآفرینی در حوزه فضایی و مزایای جدیدی که کارآفرینان این حوزه ایجاد می کنند، می پردازد.
انجمن هفته جهانی فضا در بیانیه خود آورده است: «با کوچک سازی و کاهش هزینه های پرتاب، حالا این امکان برای یک کسب و کار کوچک وجود دارد که یک ماهواره کوچک را ساخته و پرتاب کند و این امکان برای کارآفرینان فراهم شده تا با تولید محصولاتی نو بر پایه داده هایی پرارزش فضایی، خدمات متنوعی را در اختیار دولت ها و صنعت قرار دهند.
هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ دانشجویان سراسر دنیا را برای مطالعه و تحقیق و ایجاد کسب و کار در حوزه فضایی ترغیب کرده و فرصتی قابل توجه در اختیار شرکتهای فضاپایه برای استخدام نیروی کار مورد نیاز برای توسعه صنعت فضایی قرار می دهد.
همینطور این انجمن تلاش خواهد نمود با برگزاری برنامه های علمی و ترویجی در سراسر جهان و افزایش توجه به کاربردهای متنوع صنعت فضایی، در راه توسعه کاربردهای مدارهای لئو و تبدیل آن به یک اکوسیستم کارآفرین تر نقش آفرینی کند.
به نقل از سازمان فضایی ایران، هفته جهانی فضا جشنی بین المللی برای تجلیل از علوم و فناوری های فضایی و نقش آنها در بهبود زندگی بشر است. بر مبنای قطع نامه ای که در سال ۱۹۹۹ میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب گردید، هر سال از ۴ تا ۱۰ اکتبر (۱۲ تا ۱۸ مهر) هفته جهانی فضا نامیده می شود.
علت انتخاب کردن اینروزها بعنوان هفته جهانی فضا، گرامیداشت دو نقطه عطف در تلاش بشر برای دستیابی به فضا است. گام نخست پیشرفت بشر در ۴ اکتبر ۱۹۵۷ با پرتاب اولین ماهواره ساخت بشر یعنی «اسپوتنیک یک» شروع شد. همینطور در ۱۰ اکتبر سال ۱۹۶۷ هم قوانین در ارتباط با فعالیت کشورها در فضا با رویکرد صلح آمیز و بشردوستانه به امضا رسید.
از زمان بیانیه سازمان ملل در سال ۱۹۹۹، هفته جهانی فضا به بزرگترین رویداد فضایی عمومی در جهان تبدیل گشته است.
منبع:

1402/05/22
08:06:45
5.0 / 5
277
تگهای مطلب: برنامه , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!