وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت:

تخریب دکل های BTS علت اختلال تلفن همراه در تهران


به گزارش لینک بگیر دات کام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با درخواست شهروندان در خصوص جمع آوری دکل های معروف به بی تی اس از محله ها، گاهی اوقات آنتن دهی تلفن همراه گرفتار مشکل می شود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برای اربعین ما هفته گذشته یک هیئتی را به کشور عراق اعزام کردیم که با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق و با نهادهای تنظیم گر آنان جلسات مختلفی را تشکیل دادند و توافقات خوبی صورت گرفته است.
وی در ادامه اظهار نمود: بر طبق این توافقات بنا شده است تا هم سیمکارت عراقی با قیمت مناسب تری در اختیار زائرین قرار بگیرد و هم هزینه رومینگ نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند که اپراتورها مبتنی بر این توافقات درحال پیشبینی بسته های رومینگ جدید هستند.
زارع پور اضافه کرد: امیدوار هستیم که سال جاری خدمات ارتباطی نسبت به سال قبل برای زائرین اربعین حسینی هم در داخل کشور تا مرزها و هم در داخل خاک عراق کیفیت بهتری داشته باشد.
وزیر ارتباطات در ادامه در پاسخ به سوالی علت اختلال تلفن های همراه در بعضی محلات تهران اظهار داشت: گاهی اوقات شهروندان درخواست می دهند که دکل های معروف به «بی تی اس» از محله آنها جمع آوری شود. بنابراین امکان دارد گاهی اوقات سرویس در یک محله گرفتار مساله شود.
وی اضافه کرد: همین امروز در جلسه هیئت دولت یکی از همکاران طوماری با ۵۰ امضا از اهالی یک محل به من داد که درخواست برداشتن یک دکل «بی تی اس» در آن محله را داشت که این مورد در صورت انجام اساسا منجر به کاهش کیفیت آنتن دهی تلفن های همراه در آن محله خواهد شد.
زارع پور ضمن تاکید مجدد بر بی خطر بودن بی تی اس ها برای سلامتی شهروندان اظهار داشت: فقط در تهران در چند ماه اخیر بیشتر از ۱۰۰ مورد حکم قلع وقمع سایت ها از جانب مراجع مربوطه صادر شده و اپراتورها هم برای نصب بی تی اس های جدید با محدودیت روبرو شده اند که سازمان تنظیم مقررات درحال پیگیری برای حل مبحث است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه شبانه روز در تلاش هستیم تا یک شبکه پر سرعت را برای مردم عزیز فراهم نماییم، از شهروندان خواست درصورتیکه موردی از اختلال در تماس ها یا اینترنت وجود داشت، از راه سامانه نظارتی شبانه روزی وزارت خانه به شماره ۱۹۵ اعلام کنند.
وی همینطور از اعطای پروانه جدید ارتباطی با عنوان «پروانه خدمات و شبکه یکپارچه» یا UNSP به هفت اپراتور اشاره نمود و اظهار داشت: با ورود این اپراتورها به عرضه خدمات ثابت مبتنی بر فیبرنوری، طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها وارد فاز جدیدی شده و تا آخر سال حداقل هشت میلیون خانوار در کشور زیر پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
زارع پور در ادامه در رابطه با خبر انتشار یافته در یک رسانه در خصوص احتمال تغییر در مدیریت کسب وکارهای اینترنتی اظهار داشت: این ها نظر یک شخص در یک رسانه بوده و ربطی به موضع دولت ندارد. به اعتقاد ما اگر کسب وکارهایی همچون حمل و نقل برخط یا خریدوفروش آنلاین که توسط جوانان ایرانی توسعه پیدا کرده اند نبود، نمونه های مشابه خارجی وارد کشور می شدند تا نیازهای مردم را پاسخ دهند.
وی اضافه کرد: این کسب و کارها هزاران اشتغال بوجود آورده اند و کشور را از نمونه های مشابه خارجی بی نیاز کرده اند و دولت تمام قد حامی کسب وکارهای آنلاین و اینترنتی است. البته این کسب و کارها هم باید تابع قوانین باشند تا دلیلی برای برخورد با آنها به وجود نیاید. این خواسته ما از این زیست بوم است که به قوانین کشور پایند باشند.
وزیر ارتباطات در انتها اظهار داشت: ازاین رو حرف هایی هم که در رابطه با احتمال تغییر در سطح مدیریت کسب و کارها مطرح شده صرفا در سطح رسانه ها است و نباید به آن توجه کرد.

1402/05/27
02:53:22
5.0 / 5
350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
از دست ندهید!