دفاتر پیشخوان چطور می توانند اطلاعات خودرا بروزرسانی کنند؟


لینک بگیر دات کام: دفاتر پیشخوان خدمات دولت می توانند تا سی ام مهرماه جاری با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سامانه ارزیابی و رتبه بندی دفاتر، اطلاعات خودرا بررسی و تکمیل کنند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، از دفاتر پیشخوان برای انجام کارهای دولتی و عمومی استفاده می شود و آنها متعلق به بخش خصوصی هستند. بطور کلی می توان گفت دفاتری جزء دفاتر پیشخوان به حساب می آیند که بتوانند کارهای الکترونیکی مردم را در سراسر کشور انجام دهد و یا به بیان دیگر این دفاتر برای انجام خدمات الکترونیکی در سراسر کشور تاسیس شده اند.

تمامی دستگاه های اجرائی دولت در کشور باید شرایط را به شکلی فراهم آورند که تمامی خدمات آنها در این دفاتر انجام بپذیرد. ایجاد شدن این دفاتر دلیلهای بسیار زیادی دارد ولی مهم ترین دلیل ایجاد این دفاتر این است که از موازی کاری دستگاه های دولتی جلوگیری شود و یک دولت الکترونیک در دسترس مردم باشد.

در همین رابطه اخیرا، شهرام حی شاد- مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری- با اشاره به این که سامانه ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات و ICT روستایی در ضمن چند سال قبل بصورت بر خط به راه افتاده است، اظهار داشت: با توجه به این که تمامی تعاملات رگولاتوری با دفاتر پیشخوان از زمان ثبت خود اظهاری برای تعیین رتبه دفتر تا تاییدیه نهایی و اختصاص خدمات دستگاهها بر طبق رتبه دفاتر بصورت الکترونیکی به انجام می رسد، دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان باید با مراجعه به این سامانه مطابق با دستورالعمل اجرائی تکمیل اطلاعات پایه دفاتر پیشخوان، اطلاعات خودرا بررسی نموده و درصورت وجود مغایرت، آنرا مرتفع کنند.

وی با تأکید بر این که ارزیابی و رتبه بندی شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ بر طبق اطلاعات این سامانه به انجام می رسد، اضافه کرد: دارندگان پروانه دفاتر می توانند بعد از مطالعه دستورالعمل اجرائی تکمیل اطلاعات پایه با مراجعه به سامانه ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات و ICT روستایی به آدرس https: //geps.cra.ir اطلاعات خودرا بررسی و تکمیل کنند.

لازم به ذکر است دستورالعمل اجرائی تکمیل اطلاعات پایه دفاتر پیشخوان را در اینجا می توانید مشاهده کنید.

منبع:

1402/07/09
10:01:13
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵